Nič tak neprezrádza skutočný vek ženy ako jej pleť. Preto investovať čas a peniaze do stavu vašej pokožky sa naozaj vyplatí. Mnohé staré hriechy nevyrieši ani najlepšia klinika krásy.

O tom, ako si udržať sviežu a vypnutú pleť bez vrások a stareckých škvŕn, sa už popísali tony papiera. Každý článok ponúka iné zaručené metódy a tajné recepty, ako vyzerať aj po štyridsiatke minimálne o desať rokov mladšia. Pravda je však taká, že žiadne čary nefungujú. V skutočnosti stačí dodržiavať šesť základných pravidiel a vaša pleť bude svieža.. Dôležité je však začať včas, pretože aj koža je len súčasťou organizmu, o ktorú  sa treba starať po celý život.

Kvalitná strava

V zásade platí, že ak prekypuje zdravím vaše telo, darí sa aj vašej koži. Preto vás nijako neprekvapíme odporúčaním jesť dostatok zeleniny, ovocia a rýb. Pre krásu pleti však možno zvýrazniť potrebu vitamínu A, ktorý je zodpovedný za rast a regeneráciu buniek. To je presne to, čo vaša neustále sa obnovujúca koža potrebuje. A-čko je tiež antioxidant a má protizápalový účinok, čo môže potlačiť vznik vyrážok.

shutterstock_558453145

Silný protizápalový účinok má aj zinok, a tak vám zabezpečí nielen dobrú imunitu, ale aj čistú pleť. Nájdete ho v sezamových a tekvicových semienkach, cíceri a šošovici. Pokúste sa čo najviac obmedziť sladkosti a bielu múku. Nie je to len rada pre vašu štíhlu líniu. Priveľa sladkého skrátka rozvracia vnútornú rovnováhu organizmu, čo sa u žien môže prejaviť vo forme gynekologických problémov, ale aj zhoršeného stavu pleti.

Dostatok tekutín

Predstavte si vašu pleť ako šupku jablka. Ak nemá dostatok vody, začne sa scvrkávať. Preto si naozaj vezmite k srdcu odporúčanie vypiť aspoň tri litre tekutín denne. Nie nadarmo je to najčastejší tip na krásu od supermodeliek. Samozrejme, patrí sem len čistá voda, prípadne čaje. Na sladené nápoje a džúsy zabudnite.

shutterstock_338405402

Vhodná kozmetika

Používať vhodný denný, nočný a očný krém by pre vás už malo byť samozrejmosťou. Ak má vaša kozmetika účinne bojovať proti vzniku vrások, potrebuje nielen dostatočne hydratovať, ale musí zásobovať vašu pleť aj správne vyváženým kokteilom vitamínov, minerálov a antioxidantov. To všetko nájdete napríklad v rade ANTI-AGEING COMPLEX od francúzskej značky NUANCE.

nuance78

Vyskúšajte ľahký denný krém pre normálnu až zmiešanú pleť so zložkou AMIPORINE®, ktorý obsahuje výťažok z granátového jablka a podporuje tak cirkuláciu vody v pokožke. Zvyšuje v nej tiež množstvo kolagénu, ktorý je absolútne kľúčový pre vypnutú a hladkú pleť.

Ak chcete svoju pleť naozaj rozmaznávať, siahnite aj po sére pre všetky typy pleti. Obsahuje patentovanú látku PADINAMI®, ktorá stimuluje tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej, ako aj zložku LIPOLAMI® vytvárajúcu na pleti ochrannú bariéru voči škodlivým externým vplyvom. Po pravidelnom užívaní pocítite skutočné spevnenie pokožky.

Pravidelný pohyb

Pleť potrebuje dýchať, doslova kričí po pravidelných a veľkých dávkach kyslíka. Aj sama vidíte, ako sa vám krásne prekrvia lícia po športovej aktivite a tvár vyzerá hneď mladšie. Len dobre okysličené bunky dokážu správne fungovať a regenerovať sa, čo prispieva k zmierneniu vrások.

Zahoďte cigarety!

Fajčiarky vyzerajú staršie aj o desať rokov. Vďaka svojmu zlozvyku majú mdlú, vráskavú pleť so žltkastým nádychom. Nečudo, veď v tabakovom dyme sa nachádza viac ako štyritisíc škodlivých látok, ktoré ničia v koži mimoriadne dôležitý kolagén a elastín. Ak fajčíte, vašim kožným bunkám chýba kyslík a nedokážu sa dostatočne regenerovať. Skúste sa na podrobnosti spýtať aj vášho lekára alebo sa poraďte s dermoporadkyňou v lekárni.

Usmejte sa!

Či veríte, či nie, s úsmevom ide všetko lepšie, a to dokonca aj vašej pleti. Dobrá nálada eliminuje stres z vášho života, a tým sa harmonizuje aj fungovanie vášho organizmu. Máte lepšie zažívanie, vyrovnaný biorytmus, kvalitne spíte. To všetko pomáha aj vašej pleti prosperovať a regenerovať sa. S dobrou náladou sa vyhnete aj mračeniu, ktoré podporuje vznik hlbokých vrások medzi obočím a spadnutých kútikov úst.

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma