Kto tvrdí, že nemá rád avokádo, pravdepodobne ho len ochutnal v nesprávnom momente. Vzhľadom na jeho obrovské zdravotné benefity by totiž bola veľká škoda túto superpotravinu prehliadať.

Tukom proti vysušovaniu

Avokádo obsahuje až 20 percent tukov, ktorých sa ale netreba obávať. Ide totiž o zdravé, nenasýtené tuky, ktoré pomáhajú napríklad v prevencii proti srdcovo-cievnym chorobám. A vďaka prospešným tukom prospieva avokádo nášmu telu nielen zvnútra, ale aj zvonka. Zabraňuje totiž strate vody z pokožky, a tým zabezpečuje jej optimálnu hydratáciu.

Vitamínová bomba s kôstkou

Toto exotické ovocie skrýva aj celú škálu vitamínov a minerálov. Za zmienku stojí napríklad vitamín B5, ktorý je skvelou prevenciou proti akné. Ďalšími sú vitamíny C a najmä A.

shutterstock_474926434

Vitamín A redukuje vrásky a zlepšuje pružnosť pokožky. Avokádo je aj zdrojom fosforu a magnézia a obsahuje dokonca viac draslíka ako zrelý banán. Okrem toho má aj antioxidačné účinky.

Porcia pre pleť

Mäkké, zrelé avokádo je možné naniesť na pleť aj v podobe masky. Silu avokáda môžete zažiť aj s kozmetikou NUANCE.

Denný krém na suchú pleťnočný krém z radu HYDROBALANCE CONTROL obsahujú patentovaný extrakt AVOCADIN®, čiže avokádovú hmotu. Avokádová hmota AVOCADIN® podporuje tvorbu jemného filmu, čím zabraňuje strate vody z pokožky a zaisťuje jej optimálnu hydratáciu. Vašej pleti poskytne dokonalú hydratáciu a zlepší jej hebkosť a elasticitu. Pravidelná aplikácia denného krému na suchú pleť a nočného krému z radu HYDROBALANCE CONTROL vám zabezpečí vláčnu pleť, ktorá je jemná na dotyk.

 

 

nuance_daydry_ruzova

nuance02

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma