Urobte si radosť a privítajte jar s novými náušnicami či náhrdelníkom, ktoré vám dodajú šarm a štýl. Nebojte sa podľahnúť módnym trendom, ale vyberajte s citom.

Mať peknú zásobu bižutérie môže byť nielen radosť, ale aj dobre premyslený ťah, ako vyčariť množstvo variácií vášho módneho vzhľadu, bez nutnosti kupovať stále nové veci. Veď stačí klasickú bielu blúzku alebo jednoduché čierne šaty ozvláštniť vždy iným náhrdelníkom, šatkou alebo náušnicami a výsledok pôsobí zakaždým originálne a sviežo. Nechajte sa inšpirovať najnovšími módnymi trendmi na jar 2018 a nezabudnite ani na starú dobrú klasiku.

Čím väčšie, tým lepšie

Svetoví módni návrhári sa ani túto sezónu nesnažia zmenšiť objemnosť šperkov, ktoré majú pomerne masívny tvar už dlhšiu dobu. Má to svoje výhody, pretože investície do takejto bižutérie vám vyčarujú trendy look aj niekoľko rokov. V čom teda zažiarite túto jar?

Ak chcete byť naozaj v kurze, kúpte si dlhé strapcové náušnice. Pokojne môžu siahať až po plecia a nebojte sa ani odvážnych farieb. Dizajnéri od New Yorku, cez Paríž až po Miláno ich vyslovene zbožňujú. Bohatý zväzok strapcov môže byť z rôznych materiálov – šnúrky, kamienky aj korálky. Pamätajte však, že takáto výrazná bižutéria sa hodí skôr na večerné príležitosti a rozhodne si vyžaduje jednoduché, hladké oblečenie.

shutterstock_716950222

Cez deň budete menej nápadne pôsobiť v menších strapcových náušniciach, ktoré sú tiež veľmi trendy. Druhou alternatívou je vynechať ozdoby na uši a sústrediť sa radšej na krk. Aj v tomto prípade si zvoľte masívny náhrdelník, ktorý v kombinácii s jednoduchým topom pôsobí menej nápadne ako objemné náušnice.

Klasika je nadovšetko

Veľká bižutéria nie je pre každého. Treba ju vedieť nosiť a dáma sa s ňou musí stotožniť. Pre niektoré drobnejšie postavy alebo staršie dámy to ani nie je vhodná voľba. Oveľa lepšie urobia, ak sa sústredia na klasickejšie kúsky, ktoré nikdy nevyjdú z módy, ale zároveň sú stále šik.

shutterstock_372459073

Najlepšou voľbou z oblasti náušníc sú stredne veľké kruhy. Príliš veľké sú určené skôr mladším ročníkom, maličké zasa pôsobia trochu konzervatívne. Na trhu je nepreberné množstvo tvarov i materiálov, z ktorých si dokáže vybrať tie pravé skutočne každá žena. Chybu neurobí ani v prípade jednoduchých napichovacích náušníc v tvare bodky alebo guľôčky. Ak ich skombinuje s výraznejším visiacim náhrdelníkom, výsledok bude dokonale nadčasový.

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma