Radostné obdobie horúcich dní, dovoleniek a športových podujatí pod holým nebom sa pomaly končí. Bola to zábava, ale letné radovánky sa nepochybne podpísali pod stav vašej pleti. Poradíme vám, čo s tým.

Koncom leta je vaša koža zrejme pekne opálená a cítite sa atraktívne. Pri lepšom pohľade si však môžete všimnúť, že horúce slnko, slaná či chlórovaná voda ju nepríjemne vysušili. Miestami môže byť drsná, až šupinatá, slnko vám mohlo vytiahnuť nové pigmentové škvrny a celkovo si vaša koža žiada doplniť hydratáciu a pripraviť sa na prichádzajúce chladnejšie dni. Nepodceňte tento proces, ak si chcete zachovať vitalitu a sviežosť vášho vzhľadu.

Jeseň je na regeneráciu ako stvorená

Letné slnko často funguje ako spúšťač pigmentových škvŕn. UV žiarenie v slnečných lúčoch totiž stimuluje nadmernú tvorbu kožného pigmentu melanínu a výsledkom môžu byť nechcené fľaky. Platí, že čím viac ste kožu vystavovali slnku, prípadne ste ju spálili, tým väčšia je pravdepodobnosť, že vaše líca, plecia a dekolt vyzerajú ako prepeličie vajíčko.

shutterstock_1018650793

Ak s tým chcete niečo robiť a zvažujete podstúpiť kúru na zosvetlenie pigmentových škvŕn, jeseň je ten najlepší čas. Pri aplikácii antipigmentových prípravkov, alebo počas absolvovania laserových zákrokov, je nevyhnutá podmienka vyhýbať sa čo najviac priamemu slnku. To by bolo počas leta problematické, ale skracujúce sa dni s čoraz viac zamračenou oblohou sú na to ideálne.

 

nuance_serum_modraAk chcete po lete zatočiť s pigmentovými škvrnami, siahnite po sére z radu NUANCE RADIANCE CONTROL. Rozjasňujúci prípravok obsahuje výťažok z morskej riasy Ascophyllum nodosum, ktorý pôsobí preventívne proti vzniku neželanej pigmentácie a už vzniknuté škvrny postupne zosvetľuje. Podmienkou je samozrejme pravidelná a dlhodobá aplikácia. Pokožka ocení aj obsiahnuté rastlinné extrakty bohaté na antioxidanty, ktoré ju rozžiaria a pôsobia proti jej predčasnému starnutiu.

 

 

Vydrhnite sa do krásy

Tak ako na jar upratujete domácnosť, po lete by ste si mali dôkladne vyčistiť pleť. Náročné horúce dni ju zanechali drsnú, bez jasu a akútne potrebuje doplniť vlhkosť a výživu. Na začiatok siahnite po dobrom pílingu. Zvoľte radšej prípravok s miernejšou obrusovacou schopnosťou, teda mechanický píling, aby ste minimalizovali poškodenie už aj tak slnkom podráždenej pleti.

produkt_1

Na takto pripravenú pleť, môžete na ďalší deň aplikovať  sérum alebo masku. Je to tá najlepšia vzpruha, akú vaša vyčerpaná koža môže dostať. Skutočnou lahôdkou v tomto smere je Zlatá maska od NUANCE. Pôsobí silne antioxidačne, má okamžitý liftingový efekt a pokožku ideálne hydratuje. Je to ideálna rýchla pomoc nielen na pleť po lete, ale aj na unavené partie pod očami na druhý deň po letnej párty.

Aj pery a chodidlá

shutterstock_584342320

Nielen vaša koža, ale aj pery a nohy dostali počas leta zabrať. Doprajte im rovnakú starostlivosť ako tvári. Je vysoko pravdepodobné, že koža na pätách je zhrubnutá, čo je nielen estetický problém, ale zároveň sa sťažuje cirkulácia krvi a môžete pociťovať bolesti. Doprajte si dôkladnú pedikúru a zábal z výživného krému na celú noc.

Ak už vaše opálené nohy potrebujú depiláciu, skúste radšej šetrnejšiu žiletku. Metóda s použitím vosku totiž strhne s chĺpkami aj najvrchnejšiu vrstvu kože a spolu s ňou aj časť vášho opálenia.

shutterstock_795152428Starostlivosť si žiadajú aj pery. Skúste na ne naniesť tú najjednoduchšiu a zároveň najúčinnejšiu masku – včelí med. Množstvo vzácnych látok, minerálov a enzýmov vaše pery dokonale zvláčni a vaše bozky budú skutočne sladké. 🙂

 

 

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope

 

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma