Jednoznačne áno. Hoci sa vám to môže zdať ako banalita, denný a nočný krém určite nezamieňajte. Tak ako medzi dňom a nocou, aj medzi denným a nočným krémom je totiž zásadný rozdiel.

V noci pokožka regeneruje

Možno ste si všimli, že nočné krémy sú iné ako denné. Môžu mať napríklad bohatšiu konzistenciu a inú textúru. Je to preto, že pleť počas noci odpočíva a má viac času absorbovať všetky výživné zložky. Nočné krémy sú teda zamerané na regeneráciu a bývajú obohatené o rôzne aktívne a anti-ageing látky. Ich úlohou je doplniť to, čo pleti chýba počas dňa, alebo zmierniť príznaky starnutia pleti.

shutterstock_554478352

Rozjasniť a ochrániť

Produkty na dennú starostlivosť sú, na rozdiel od nočných krémov, obohatené o rýchlo sa vstrebávajúce látky. Pleť by nemali príliš zaťažiť, ale naopak, rozžiariť a zároveň pripraviť na rôzne denné nástrahy. Kým nočné krémy sú zamerané na výživu, prvoradou úlohou denných je ochrana a rozjasnenie pleti. Preto sú v nich vo veľkej miere zastúpené napríklad antioxidanty na boj proti voľným radikálom, alebo jemné oleje, ktoré vytvárajú na pokožke ochrannú bariéru. Niektoré produkty môžu byť navyše obohatené aj o UV filtre proti slnečnému žiareniu, ktoré by vám počas noci boli zbytočné.

10-2017_nuance_gold2_cmyk_smicelarkami

Dva rituály

Doprajte pleti presne to, čo v danej chvíli potrebuje. Rozdeľte si kozmetické produkty pre svoj ranný a večerný rituál. Okrem denného a nočného krému môžete dodať pokožke extra porciu výživy v podobe séra, ktoré sa nanáša ako prvé po dôkladnom vyčistení pleti.  Ráno môžete zvoliť rozjasňujúce typy a pred spaním zase regeneračné sérum.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

 

 

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma