Ani pre ranný zhon nemusíte zanedbať riadnu starostlivosť o vašu pleť. Poradíme vám šikovné tipy, vďaka ktorým zvládnete vašu kúpeľňovú rutinu aj v prípade, že ste zaspali.

Pozná to asi každý – večer ste išli neskoro späť, ráno ste v polospánku vypli budík a keď ste konečne otvorili oči, zistili ste, že ste zaspali. V strese vyskočíte z postele a neviete, čo skôr, aby ste nezmeškali do práce. Vaša pleť a krása však neberú žiadne výhovorky, a tak by ste ich nemali zanedbať ani v takejto rušnej chvíli. V opačnom prípade vám to koža môže spočítať nepríjemnými následkami v podobe vysúšania, prípadne vyrážok a celkovo mdlého zjavu. Ak už teda občas neviete disciplinovane vstať z postele, naučte sa aspoň disciplíne v kúpeľni. Stojí to za to.

Len to nevyhnutné

Ak ste zaspali, dôležité je nepanikáriť a sústrediť sa na pár postupných krokov. Vbehnite najprv do kúpeľne. Ak to nie je akútne, rannú sprchu pre dnešok môžete preskočiť a rýchlo si opláchnite tvár najprv teplou a potom studenou vodou. Teplá voda zbaví pleť aspoň čiastočne mastnoty a nečistôt a studená ju zasa pekne nabudí a vypne.

shutterstock_440166898

Ak nemáte vyslovene problematickú pleť, pre jeden deň sa nič nestane, ak vynecháte pleťové čistiace prípravky a rovno nanesiete na tvár kvalitný denný krém. Vyskúšajte napríklad denný krém pre normálnu zmiešanú pleť z radu RADIANCE CONTROL od francúzskej značky NUANCE. Je to ľahký krém, ktorý vďaka patentovanému vitamínu C, extraktu z mandarínky, bieleho čaju  vašu pleť osvieži, rozžiari  a zbaví známok únavy. Povzbudzujúco bude na vás pôsobiť aj jeho svieža vôňa, a to je presne to, čo v tejto stresujúcej chvíli potrebujete.

nuance_day_modra

Kým sa oblečiete, krém stihne vsiaknuť do pokožky. Keď sa opäť vrátite do kúpeľne, stačí už len minimalistické líčenie – vynechajte make-up a použite len púder na zmatnenie pleti, preskočte očné tiene i linku a zvýraznite si len mihalnice. Vykompenzovať to môžete výraznejším rúžom, keďže ústa sa dajú nalíčiť rýchlejšie ako oči. Trošku rúžu rozotrite prstami aj na lícne kosti a nemusíte už vyťahovať farbu na líca. Vlasy pre tento deň stačí len stiahnuť do chvosta. Ak ste si ich chceli ráno umyť, ukryte ich pod originálnu módnu šatku a hneď urobíte z núdze cnosť.

Organizácia nadovšetko!

Tiež zdieľate s partnerom v kúpeľni malú poličku, kde máte jednotlivé prípravky natlačené tak, že na vás pomaly padajú a nikdy neviete, čo kde je? S tým treba rázne zatočiť. Zoraďte si všetky fľaštičky a tégliky do prehľadného radu, vyhoďte staré a prázdne obaly a uvidíte, o koľko rýchlejšie zvládnete svoju rannú toaletu.

shutterstock_308525231

V toto rušné ráno už raňajky nestihnete, ale napite sa aspoň vody a ak môžete, zjedzte za pochodu hrsť čerstvého alebo sušeného ovocia. Dodá vám toľko potrebnú energiu a vyhnete sa vlčiemu hladu, ktorý by vás o chvíľu mohol prepadnúť. Predovšetkým sa však snažte nepanikáriť a všetko zvládať s pokojom Angličana. Ušetríte si nervy a predídete možným nepríjemnostiam – ako zabudnutý mobil či kľúče.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma