Nie všetko v živote klape vždy podľa našich predstáv. Riešenia hľadáme všelikde. Pri káve s kamarátkou, po telefóne s mamou alebo pri rozhovore s partnerom. Výborné rady sa však nájdu aj v knihách. Vybrali sme pre vás niekoľko pozoruhodných tipov, ktoré ponúkajú odpovede na veľa otázok. Možno aj tie vaše.

J.K.Rowlingová: Skvelý život

Ktokoľvek môže byť úspešný, stačí len chcieť. Tú frázu sme už počuli toľkokrát. A pritom mať odvahu zlyhať je pre skvelý život rovnako dôležité ako vyhrávať. Útla kniha zachytáva prejav megaúspešnej autorky, ktorý predniesla čerstvým absolventom Harvardu. Je to vtipná a podnetná úvaha o tom, aké výhody so sebou prináša neúspech a aký obrovský význam má fantázia. Knihu zhltnete na posedenie, po ktorom sa budete cítiť pripravená na čokoľvek.

Bea Johnson: Domácnosť bez odpadu

Určite ste pred časom zachytili bestsellery o upratovaní od Marie Kondo. Okrem praktických rád presviedča aj o tom, že len ten, kto má upratané doma, dokáže si upratať aj vo vlastnom živote. Francúzka Bea Johnson ide ešte o krok ďalej. Radí, ako si usporiadať domácnosť tak, aby v nej bol nielen poriadok, ale aby produkovala čo najmenej odpadu, ktorý je záťažou pre planétu, a tým pádom aj pre nás. Mimochodom, odpad, ktorý ročne vyprodukuje Bea a jej štvorčlenná rodina, sa zmestí do zaváraninového pohára. Inšpiratívne? Jednoznačne.

shutterstock_654147535

Adriana Sklenaříková Karembeu: Ako byť a zostať top

Poviete si, nádhernej žene s najdlhšími nohami na svete sa podobné rady rozdávajú ľahko. Nezabúdajte však, že Adriana má už bližšie k päťdesiatke než k štyridsiatke a stále z nej sála úžasné mladistvé vyžarovanie. Rodáčka z Brezna žijúca vo Francúzsku vo svojej knihe prináša nielen rady o tom, ako si udržať štíhlu líniu a krásu, ale napríklad aj to, ako sa vyrovnať so stresom a žiť spokojne. Veď nakoniec, kedy je lepší čas začať odznova, než práve teraz? 🙂

 

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma