Chrípková epidémia pravdepodobne neobišla ani vás. Ak ste sa práve vystrábili, prezliekli ste posteľnú bielizeň a vyprali oblečenie, možno s otáznikom pozeráte na poličku s kozmetikou a premýšľate: Vyhodiť alebo ponechať?

Aj pokiaľ máte fóbiu z baktérií, vyhodiť obľúbený rúž či nie práve najlacnejší krém vám určite nepadne ľahko. Máme pre vás dobré správy. Používaná kozmetika po chorobe nemusí predstavovať nebezpečenstvo.  Záleží však na tom, aký rozsah choroba mala. Pokiaľ ste prekonali bežnú virózu, váš organizmus si počas choroby vybudoval voči vírusom obranný mechanizmus, takže kozmetika by pre vás nemala predstavovať nebezpečenstvo. Iná káva však je, ak ste prekonali vážnejšie ochorenie, napríklad chrípku alebo bakteriálnu infekciu.

Tu prichádza do úvahy otázka, ktoré miesta boli postihnuté. Pokiaľ sa vám na perách vytvoril herpes, mali by ste sa rozlúčiť s prípravkami na pery. V prípade zápalu spojiviek si zase treba dať pozor na opätovné používanie očných krémov, maskary alebo inej dekoratívnej kozmetiky.

shutterstock_372436105

Podobným problémom sa môžete elegantne vyhnúť, ak budete počas trvania choroby používať náhradné aplikátory: Štetce na očné tiene a púdre, náhradnú kefku na maskaru. Aj krémy na tvár je vhodné počas choroby aplikovať len s dôkladne umytými rukami, prípadne pomocou aplikátora. Ďalšou možnosťou je vydezinfikovať aplikátory v antiseptickom roztoku vo forme spreja.

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma