Kategória

Krása & Zdravie

Kategória

Prečo môžete na jar vyzerať úžasne

Prebúdzanie prírody je zázrak, ktorého sila sa prenáša na všetko živé, vrátane ľudí. Zrazu cítite príval energie a zlepší sa duševná pohoda. Poradíme vám pár trikov, ako môžete aj vy na jar doslova rozkvitnúť.

S jarou sa spája aj krásna slovanská mytológia, ktorá podčiarkuje jej silu a vplyv na zdravie ľudí. V panteóne slovanských bohov je patrónkou tohto ročného obdobia Vesna – je jej zasvätená nielen jar, ale aj sám život a mladosť. Bývala zobrazovaná ako krásna deva, ktorá prinášala teplo, radosť a zeleň. To je pekná symbolika aj do dnešných dní, keď dlhá a vyčerpávajúca zima dala poriadne zabrať aj našej koži, vlasom a psychickej kondícii. Oslávte jar spolu s nami a využite príležitosť skrásnieť, ktorú vám čarovná Vesna ponúka.

Hormón dobrej nálady

Dni sú už o poznanie dlhšie a slnko neodolateľne hreje. To je ideálny čas sadnúť si na terasu a vychutnať si v pokoji jeho hrejivé lúče. Nabijú vás hormónom dobrej nálady – serotonínom, ktorý vaše telo počas krátkych zimných dní produkovalo oveľa menej. Jeho účinky na organizmus sú úžasné: Zrazu cítite príval energie, máte chuť byť aktívna a celkovo ste pozitívne naladená. Viacero vedeckých štúdií dokázalo, že slnko má preukázateľný vplyv na zníženie depresií a vyššiu výkonnosť.

shutterstock_1294900573

Vaša krása, rovnako ako zdravie celého tela, priamo súvisia s psychickou kondíciou. Znalci z odboru psychosomatiky potvrdzujú, že pozitívne myslenie, ktoré jar podporuje, dokáže urýchliť dobu liečby mnohých chorôb a celkovo zlepšuje odolnosť a vitalitu človeka. Tento priaznivý efekt môžete podporiť dlhými prechádzkami jarnou prírodou a sledovaním jej krásy. Štúdia publikovaná v roku 2014 v časopise Journal of EnvironmentalPsychology dokázala súvislosť medzi aktívnym vnímaním prírody a dobrou náladou. Následne sa zlepšuje aj kvalita spánku, a to je dôležitý predpoklad zregenerovanej a žiarivej pokožky.

Záhrada volá

Dosť bolo skleníkovej zeleniny a ovocia, ktoré v zime len vzdialene pripomínajú svoju chuť v čase sezóny. Zájdite na miestny trh a nakúpte si čerstvé jarné plody, ktoré vás nabijú dávkami zdraviu prospešných vitamínov a flavonoidov. Medzi prvými zo zeme vykukne mladá cibuľka. Vedeli ste, že najlepší účinok v boji proti vírusom a baktériám získava až po tom, ako ste ju nakrájanú nechali postáť 10 – 15 minút? Vtedy sa z nej totiž počas oxidácie uvoľňujú sulfidy, ktoré sú jej najúčinnejšími látkami.

shutterstock_419297326

Neobíďte ani mladú mrkvu. Obsahuje karotenoidy, čo sú červenožlté pigmenty s veľkým potenciálom pre zdravie a krásu. Majú silný antioxidačný účinok a chránia bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Telo si na jeho základe dokáže vyrobiť cenný vitamín A, ktorý podporuje regeneráciu kožných buniek a stimuluje v nich syntézu kolagénu. Výsledkom je svieža a zdravo vyzerajúca pleť. A v neposlednom rade karotenoidy pomáhajú koži chrániť sa pred negatívnymi vplyvmi slnečného žiarenia, ktorému sa tak dychtivo začíname vystavovať práve na jar.

 

 

Pre krásnu tvár a krk treba viac ako len krém

Ak svoj ranný a večerný kozmetický rituál odbijete len nanesením krému, želané výsledky sa nemusia dostaviť. Utrpia najmä partie, ktoré ako prvé prezrádzajú váš vek.

Ak už dáma prekročila hranicu 30 rokov, mala by preventívne venovať svojej pokožke viac komplexnejšej starostlivosti. Správne odlíčenie a kvalitný krém sú len nevyhnutným základom každodennej rutiny v kúpeľni. Extra dávku pozornosti si zaslúži najmä krk, na ktorom sú prejavy starnutia viditeľné najviac a zároveň je najťažšie ich vyhladiť. V istom štádiu si už s nimi neporadia ani najlepší plastickí chirurgovia, čo dobre vidieť na vzhľade niektorých starnúcich slávnych žien – tvár majú až neprirodzene „vyžehlenú“ a vráskavý krk. Ak zakročíte včas, môžete v ich veku vyzerať oveľa lepšie a bez nutnosti ľahnúť si pod „skalpel“.

Extra dávka živín

Dôkladné každodenné odlíčenie pleti ráno i večer a následná aplikácia vhodného krému sú minimom, čo môžete pre svoju pokožku urobiť. Raz za týždeň jej môžete dopriať aj extra dávku živín v podobe kvalitného séra, ktoré efektívne doplní bežnú starostlivosť. Je to prípravok s vysokou koncentráciou účinných látok, čo robí ich blahodarný vplyv na vitalitu pleti oveľa výraznejším. Želaný efekt sa tiež dostaví rýchlejšie ako pri bežnom kréme.

Ideálne sérum obsahuje vzácne zložky prírodného pôvodu, ktoré pleť dokáže absorbovať bez rizika podráždenia. Tieto kritériá spĺňa napríklad NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX sérum. Patentované zloženie stimuluje v pokožke tvorbu jej vlastnej kyseliny hyalurónovej, vďaka čomu je hladšia a pevnejšia. Obsahuje tiež kaméliový olej, ktorý pleť vyživuje a udržiava ju pružnú.

nuance19

Vaša pokožka bude hodvábna a vypnutá aj po použití séra z radu NUANCE SUPREME LIFTING, Extrakt z arganovníka a ďalšie patentované zložky pleť  vyhladzujú a spevňujú.

nuance_serum_zlata

Ako čarovný prútik na pleť pôsobí Zlatá Maska. Keď máte ochabnutú pokožku a prehlbujúce sa vrásky, siahnite po tomto elixíre krásy a doprajte si doma rovnakú starostlivosť ako v luxusnom salóne krásy.  Používanie masky raz za týždeň dodá vašej pleti okamžitý liftingový efekt.

produkt_1

Choďte do hĺbky

Tak, ako v bežnom živote, ani v starostlivosti o pleť by ste nemali kĺzať po povrchu. To si vyžaduje dôkladnosť a systematický prístup, ktorý rieši veci od základov. V prípade pestovania krásy je to povinnosť dbať aj o celkový životný štýl. Sem patrí predovšetkým veľa pohybu, žiadne cigarety, kvalitná strava a veľa tekutín. Nedávne štúdie priniesli varovanie, že zabijakom krásnej pleti je aj priveľa cukru v strave.

prezentacia3

Cukor v krvi sa totiž glykáciou viaže na bielkoviny, čím vznikajú nové škodlivé molekuly nazývané skratkou AGE. Ak sa ich nahromadí priveľa, škody sa začnú prejavovať aj navonok. Najcitlivejšie sú na tento proces práve proteínové vlákna kolagén a elastín, ktoré sa starajú o pružnú a mladistvú pokožku. Výsledkom je ovisnutá koža a zväčšujúce sa vrásky. Cukrovinky preto nahraďte radšej ovocím.

Do hĺbky pod kožu tiež treba preniknúť pri čistení pleti. Aspoň raz za mesiac je vhodné navštíviť kozmetický salón a zveriť sa do rúk profesionálom. Dobrá kozmetička zhodnotí aktuálny stav pokožky, pomocou špeciálnych prípravkov a prístrojov naozaj hĺbkovo vyčistí všetky póry a následne aplikovaná starostlivosť v podobe masky či séra môže efektívnejšie preniknúť do tých najspodnejších vrstiev kože.

shutterstock_180935369

Krk vás prezradí

Je to zvláštny paradox, že na krku sa starnutie prejavuje najrýchlejšie a predsa týmto partiám ženy zvyčajne venujú najmenej pozornosti. Práve tu sa však nachádza minimum mazových žliaz, koža je tenšia, čo prispieva k jej rýchlejšiemu vysúšaniu a vzniku vrások. Obsahuje tiež menej melanocytov, teda buniek produkujúcich pigment. Vo výsledku je tak citlivejšia na spálenie od slnka.

prezentacia4

Preto sa riaďte pravidlom, že všetku starostlivosť, ktorú poskytujete tvári, doprajete aj krku – či už je to čistenie pleti, nanášanie krému alebo masky. Okrem toho si dávajte pozor na držanie tela. Zhrbená pozícia so sklonenou hlavou za počítačom počas celého dňa prispieva ku vzniku nepekných vrások práve na krku. Rovnako tak pôsobí aj spánok s príliš vyvýšenou hlavou. V takej polohe sa brada tlačí k hrudníku, čo opäť krčí pokožku na krku. Za pokus stojí aj špeciálna gymnastika na precvičenie týchto partií.

 

 

Kozmetický manuál pre zrelú pleť

Dnešné ženy sú nepomerne dlhšie vitálne a zachovalejšie ako generácia ich matiek. Zatiaľ čo kedysi vyzerali dámy po oslave polstoročnice ako babičky, dnes sú to ešte atraktívne ženy.

Svoj vek už zrejme nedokážete celkom skrývať a vrásky sa už naplno prihlásili o slovo. Vo veku okolo 50-ky prežíva väčšina žien klimaktérium, čo môže mať svoje nepríjemné prejavy. Hladina estrogénu a progesterónu klesá a to sa prejavuje najmä návalmi horúčavy a podráždenosťou. Menopauza si však často vypýta svoju daň aj na ženskej kráse – ubúda vlasov, svalstvo ochabuje a v koži sa tvorí čoraz menej kolagénu. Napriek tomu môžete aj v tomto období prežívať krásne časy a byť vyrovnanou ženou.

Vaša pleť a čo s ňou

Čoraz nižšia produkcia kolagénu sa podpisuje pod stratu elasticity kože. Ubúda aj podkožný tuk v tvári a tak sa prehlbujú vrásky a líca viditeľne ovísajú. Pokožka je celkovo tenšia, stáva sa citlivejšou a mnohé dámy trápia pigmentové škvrny.

shutterstock_7200555761

Je to obdobie, keď veľa žien siaha po invazívnejších kozmetických zákrokoch, ako sú rôzne výplne tváre a botox. Nie vždy sa však takéto snahy vydaria a výsledok je niekedy horší ako pôvodná verzia. Oveľa rozumnejšie je starnúť s gráciou a snažiť sa bojovať s pribúdajúcimi rokmi účinnou kozmetikou a rozumným životným štýlom.

Kľúčom k dlhotrvajúcemu sviežemu vzhľadu je cielená výživa a čistenie pokožky. Jednotlivé vrstvy kože sa neprestávajú obnovovať ani po päťdesiatke. Tomuto procesu môžete pomôcť jemným mechanickýmpeelingom, ktorý zabezpečí lepší prienik živín do hĺbky pokožky. Vyhľadávajte kozmetiku, ktorá vám poskytne nielen dostatočnú hydratáciu, ale aj príjem vitamínov, minerálov a antioxidantov.

Ideálnym zdrojom sú prípravky z radu SUPREME LIFTING od francúzskej kozmetiky NUANCE. Aktívne zvyšujú pevnosť a pružnosť pleti, vďaka čomu pôsobí mladším dojmom.

07-2018_nuance_gold

Extra starostlivosť

Nutnosť používať denný, očný i nočný krém vám už v tomto veku isto netreba pripomínať. Ak ste však ešte neobjavili čaro špeciálnych pleťových sér, je najvyšší čas. Sú to prípravky s vysokou koncentráciou účinných látok, ktorých blahodarný efekt pocítite na pokožke takmer okamžite.

Skvelou voľbou pre dámy v kategórii 50+ je aj sérum NUANCE SUPREME LIFTING. Na koži okamžite pocítite vypnutie vďaka vysokej koncentrácii extraktu z plodu arganovníka. Ak si chcete dopriať niečo naozaj špeciálne, siahnite po Zlatej maske. Funguje ako čarovný prútik na vrásky. Jej tajomstvo je ukryté v extrakte z jantáru, ktorý pôsobí silne antioxidačne. Patentované zloženie masky dômyselne vypĺňa vrásky tým, že zvyšuje množstvo podkožného tuku práve v tých zónach, kde je starnutím spôsobené prepadnutie čŕt najviditeľnejšie.

Strava a pohyb sú základ

shutterstock_1124935934S pribúdajúcimi rokmi sa zvyšujú nároky na sebadisciplínu. Po dovŕšení 50-ky sa už tuková hmota zvyšuje na úkor svalovej. Preto máte pocit, že priberáte už len z pohľadu do výkladu cukrárne. Zhoršuje sa tiež vstrebávanie živín do tela, čo si vyžaduje úpravy jedálnička.

shutterstock_1054146461

Myslite na to, že musíte viac ako kedykoľvek pred tým dbať na vysoký príjem tekutín v podobe čistej vody. Naložte si na tanier raz toľko zeleniny a ovocia, ako ste zvykli doteraz a zvýšte konzumáciu potravín bohatých na vápnik. Ale pozor, pre zdravé kosti je rovnako dôležitý aj pravidelný pohyb a príjem vitamínu D. Preto nezanedbávajte aktívny šport. Ideálne sú aktivity, ktoré nezaťažujú kĺby, napríklad bicyklovanie, plávanie či pilates.

Vo vyššom veku tiež stúpa pravdepodobnosť, že vám chýba dostatok železa, zinku, horčíka a vitamínu C. Dopĺňajte ich potravinami ako brokolica, strukoviny, tekvicové semienka, paprika a vnútornosti.

Krásna

Váš šatník i make-up by už v tomto veku mal byť skôr elegantný. To však neznamená, že máte chodiť oblečená ako šedá myš. Podstatou je vedieť, čo vám lichotí a nepreberať každú módnu novinku. Ak máte pekné nohy alebo paže, stále ich ešte môžete ukázať, ale legíny už nebudú oblečením pre vás. Rozhodne by ste však mali ubrať v líčení, pretože po 50-ke vám už vrstva líčidiel len zvýrazní vrásky a spadnuté očné viečka.

shutterstock_1034682805

 

Kozmetický manuál pre pleť od 35 rokov

Žena v tretej dekáde svojho života prežíva úžasné obdobie, je sebavedomá, stúpa v kariérnom rebríčku, väčšinou už má stabilné súkromie a ešte stále pôsobí mladistvo krásne. Pribúdajúce roky však už treba mať pod kontrolou.

Každý vek má svoje čaro, ale mnoho žien sa zhoduje, že po 35 -tke sa cítili zrejme najlepšie. Ešte nepremýšľali nad pribúdajúcimi rokmi, ani vráskami a keď sa začali objavovať, mali už dosť rozumu i disciplíny, aby s nimi efektívne zatočili. Pleť ženy v tejto fáze si už vyžaduje viac ako len základnú starostlivosť v podobe dôkladného odlíčenia a hydratácie. V kozmetickej výbave by sa už mali objaviť aj produkty bohaté na látky spomaľujúce proces starnutia a zvyšujúce vitalitu pleti.

Vaša pleť a čo s ňou

Tvár 35 -ročnej ženy je ešte stále hladká, ale už na nej badať jemné vrásky aj mimo mimických zón. Prehlbujú sa najmä línie od nosa smerom k brade, líca klesajú a objavujú sa prvé pigmentové škvrny. V tomto veku sa naplno ukáže, aká štedrá k vám bola príroda. Prejavy starnutia sú značne podmienené geneticky a ak máte v tomto smere smolu, začne sa to naplno prejavovať.

shutterstock_206658529

Zároveň vám koža začne vystavovať účet za starostlivosť, ktorú ste jej a vôbec celému telu doteraz venovali. Všetky staré hriechy v podobe cigariet, zlej či žiadnej kozmetiky a každého spálenia od slnka sa vám vrátia ako bumerang. Nič však nie je stratené a proces starnutia ešte môžete efektívne spomaliť.

Magický efekt

Vaša pleť teraz potrebuje hlavne dopĺňať výživné látky a „vitamíny mladosti“, ktoré sú zároveň silné antioxidanty. Odpoveďou na túto výzvu je kozmetický rad ANTI-AGEING COMPLEX pre dámy staršie ako 35 rokov. Je špeciálne pripravený pre potreby kože, ktorá vekom stráca prirodzený jas a sviežosť, pričom na nej pribúdajú prvé hlbšie vrásky a pigmentové škvrny.

 

07-2018_nuance_redDo vašej povinnej výbavy už musí patriť aj nočný krém, ktorý má hutnejšie zloženie a lepšie pomáha obnove pleťových buniek v spánku. Vaša pleť už potrebuje aj extra dávku starostlivosti, ktorú jej najlepšie poskytnú špeciálne pripravené séra. Najlepšie je naniesť ich pod nočný krém a nechať pôsobiť v noci. Siahnite po sére NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX.

nuance_serum_fialova

 

Hýbte sa do krásy

Tretia dekáda života býva zväčša najnáročnejšia na pracovné povinnosti, žena stúpa po kariérnom rebríčku a často musí zladiť prácu i starostlivosť o deti. Preto jej nezostáva veľa času na seba. Športové aktivity, ktoré kedysi pravidelne pestovala, idú bokom. Je to veľká chyba, pretože šport je so stúpajúcim vekom čoraz dôležitejší pre udržanie štíhlej línie i zdravej pokožky.

shutterstock_746140597

S pribúdajúcimi rokmi sa žene spomaľuje metabolizmus a zrazu zisťuje, že ak si chce udržať rovnakú konfekčnú veľkosť, už si nemôže dovoliť zjesť to, čo pred desiatimi rokmi. Pleť i cievy strácajú svoju pružnosť a svaly ochabujú. Na všetky tieto problémy je najlepšou odpoveďou šport. Skúste opäť oprášiť svoje staré pohybové aktivity, prípadne dajte dokopy partiu kolegov a začnite pravidelne hrávať plážový volejbal, tenis či bedminton.

Ideálnym motivátorom sú aj deti, ktoré poteší turistika či cyklotúra. Nikdy tiež nie je neskoro začať behať, čo je časovo i finančne nenáročný šport. Dôležitá je však pravidelnosť a disciplína. Vyhraďte si presné dni a časy, kedy sa venujete len športu a dôsledne ich dodržiavajte.

Sladký život

shutterstock_3769239731

Zo stravy by ste mali definitívne vylúčiť rýchle cukry v podobe sladkostí. Priveľa uhľohydrátov vám iba zbytočne zvyšuje apetít a boj s narastajúcou váhou je márny. Zamerajte sa viac na bielkoviny a chuť na sladké zaháňajte ovocím bohatým na zázračné flavonoidy. Tie pomáhajú predchádzať starnutiu a výrazne zvyšujú imunitu. Nájdete ich najmä v bobuľovom ovocí.

 

Po 35-ke už má väčšina žien vytvorený svoj štýl v obliekaní i líčení a nosí rovnaký účes už celé roky. Možno je čas na malú zmenu. Skúste zmeniť kaderníčku, alebo vyhľadajte profesionálneho stylistu a nechajte sa zlákať na niečo nové. Zmena je život a nový vzhľad vám môže priniesť do súkromného i pracovného života zaujímavé podnety. To najdôležitejšie je však užívať si aktívny život bez zbytočného stresu.

 

 

Kozmetický manuál pre pleť od 25 rokov

V polovici tretej dekády života sa v koži nemilosrdne spomaľuje tvorba látok, ktoré jej doposiaľ zabezpečovali mladistvý a svieži vzhľad. Je to najvyšší čas, aby žena začala cieľavedome pestovať svoju pleť.

shutterstock_490912201

Dámy v období okolo 25. roku života prežívajú väčšinou úžasné obdobie. Definitívne vstupujú do sveta dospelých, často sa osamostatňujú od rodičov a zodpovednosť za vlastný život už nesú len na vlastných pleciach.

Rovnaký zodpovedný prístup by mali  zaujať aj k svojej pleti. Už sa nemôžu školácky vyhovárať na nedostatok času, energie či vedomostí. Ich pokožka už nemôže čerpať z výsad post-adolescentného organizmu a vyžaduje si prechod na skutočne kvalitnú kozmetiku a životosprávu.

Vaša pleť a čo s ňou

Je pravdepodobné, že vo veku okolo 25 rokov vás ešte netrápia hlboké vrásky ani iné nedokonalosti pleti. Koža je pekne vypnutá, má kvalitný tonus a zvyčajne ju trápi len mierna dehydratácia, alebo naopak mastná T-zóna.

shutterstock_773094004V kútikoch očí, alebo medzi obočím však už môžete pozorovať prvé mimické vrásky. Prichádzajú nepatrne, netreba pre ne panikáriť, ale rozhodne nie je dobré ich ani ignorovať. Starostlivosť o pleť v tomto období života sa odrazí na jej kvalite o desať – dvadsať rokov neskôr, keď už zanedbané neduhy nebude možné len tak ľahko napraviť.

Dlhoročná kožná expertka Alexa Mullane zdôrazňuje, že vek 25 rokov je istým spôsobom prelomový. Práve v tomto období sa začína výrazne spomaľovať tvorba kolagénu a kyseliny hyalurónovej, ktoré sú zodpovedné za manažment vody v koži a tým aj jej svieži, vypnutý vzhľad. „Do tohto veku sa už definitívne ukončil vývin, takže naše telo prirodzene nepotrebuje produkovať toľko kolagénu potrebného na rast,” vysvetľuje A. Mullane.

Kvalitná kozmetika

Nie je to len pribúdajúci vek, ale aj dlhodobé pôsobenie škodlivých externých faktorov, ako sú slnečné žiarenie, znečistenie ovzdušia, stres, prípadne zlozvyky v životospráve – to všetko rokmi pôsobí na pleť, ktorá stráca prirodzený jas, hoci je ešte stále v dobrej forme. Rozhodne sa oplatí v tomto veku začať používať kvalitnú kozmetiku, ktorá bojuje proti prvým vráskam a predčasným prejavom starnutia. Je to doslova tá najlepšia investícia do budúcnosti vašej kože.

07-2018_nuance_blue

Ideálne tieto parametre spĺňajú produkty z radu NUANCE RADIANCE CONTROL. Pôsobia proti unavenej a sivastej pleti, obnovujú jej žiarivosť a nechávajú ju krásne vyživenú a hladkú.

nuance_daydry_modraZákladom vašej starostlivosti vo veku okolo 25 rokov je kvalitný denný krém. Dobrou voľbou je RADIANCE CONTROL denný krém pre suchú pleť s obsahom  vitamínu C, ktorý je silným antioxidantom. Vašu pleť dokonale rozjasní špeciálny komplex AHCare, ktorý ju zároveň hydratuje a zvýši v nej tvorbu tak dôležitého kolagénu.

Ak ste doteraz nepoužívali nočný krém, je najvyšší čas to zmeniť. V rade RADIANCE CONTROL objavíte bohatý nočný krém s príjemnou textúrou, ktorý vašu pokožku počas spánku dokonale vyživí, zvláčni a zjemní. Rovnako „povinnou jazdou“ by už pre vás mal byť aj očný krém, keďže tieto jemné partie si vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Nájdete ju v RADIANCE CONTROL očnom kréme, ktorý proti prvým mimickým vráskam bojuje extraktom z kaviáru a patentovaným komplexom AMELIOX®, redukuje už vzniknuté vrásky, udržiava pokožku pružnú a zvyšuje jej pevnosť.

Starajte sa o seba

V tomto mladom veku ešte netreba extra pripomínať nutnosť pravidelného pohybu, ktorý je najlepším základom pre správnu cirkuláciu krvi a dobrý metabolizmus, ktoré sa postarajú o dostatočné zásobovanie kože kyslíkom a živinami.

shutterstock_7919777381Rizikom mladých žien býva skôr nadmerné slnenie a fajčenie. Je dokázané, že škodlivé UV žiarenie zo slnka je zodpovedné za väčšinu prejavov predčasného starnutia kože. Nielenže ju vysušuje, ale podporuje aj vznik neželaných pigmentových škvŕn, ktorých odstránenie vo vyššom veku býva veľmi náročné. Preto používanie vysokej ochrany pred UV žiarením by malo byť samozrejmosťou.

shutterstock_422658562

Cigareta v ruke možno niektorým mladým ľuďom dodáva iluzórny pocit dospelosti, ale vo veku 25 rokov to už vďaka zdravému sebavedomiu určite nepotrebujete. Nikotín je jed a tak sa aj vo vašom tele správa. Ak sa zameriame čisto na jeho účinky na ženskú krásu, treba zdôrazniť, že ničí kolagén a elastín v pokožke, znižuje schopnosť regenerácie kožných buniek a tým prispieva k jej vysúšaniu a vráskaveniu.

Zato z hľadiska módy a líčenia si nemusíte klásť žiadne obmedzenia. V tomto veku si ešte stále môžete dovoliť aj extravagantné mladistvé kúsky, farby a pokojne aj módne výstrelky. Jediné, čo treba vyhodnotiť, je vhodnosť príležitosti, na ktorú sa chystáte. Roztrhané rifle a veľká bižutéria budú vyzerať výborne na večernej párty, ale ak ste práve nastúpili do nového zamestnania, určite urobíte lepší dojem v decentných šatách.

Kozmetický manuál pre pleť od 20 rokov

Mladé dámy v tomto veku väčšinou netrápia žiadne veľké kozmetické problémy. Vyrážky z adolescentného obdobia sú už preč a vrásky ešte nikde. Práve toto je však vek, keď by rozhodne na kvalitnú kozmetiku nemali zanevrieť.

Krásne obdobie po 20. roku života je bezstarostné a mladé ženy zvyčajne nevenujú starostlivosti o pleť najvyššiu prioritu. Práve v tomto veku však kladú základy toho, ako budú vyzerať o desať – dvadsať rokov. Koža je úžasný orgán, ktorý má vysokú regeneračnú schopnosť, ale zároveň si pamätá starostlivosť, ktorú jej človek v priebehu života (ne)venoval. Už okolo 25-teho roku sa pleť začína stenčovať. Množstvo kolagénu klesá približným tempom jedno percento za rok, čo nevyhnutne vedie k prvým náznakom starnutia.

shutterstock_77866291

Vaša pleť a čo s ňou

Ak ste nedávno oslávili 20. narodeniny, vaša pleť je zrejme stále krásna a napnutá. Bunky ešte obsahujú dostatok vody a pravidelne sa obnovujú. Hlboko v kožnej štruktúre však už začali neodvratné zmeny, ktoré sa čoraz viac budú prejavovať v podobe prvých jemných liniek najmä v oblasti očí. Niektoré dámy ešte môžu zápasiť s mastnou pleťou najmä v oblasti nosa a brady.

shutterstock_1031510095

V tomto veku je zvyčajne základom starostlivosti o pleť kvalitná hydratácia. V opačnom prípade môže vyzerať unavene a začnú sa na nej predčasne tvoriť nežiaduce vrásky. Francúzska kozmetika NUANCE ponúka v tejto kategórii rad HYDROBALANCE CONTROL. Prípravky z tohto radu jemne stimulujú tvorbu látok, ktoré zabraňujú strate vody a chránia pleť pred nepriaznivými vplyvmi okolia.

nuance_eye_ruzovaMladé ženy vo veku zhruba 20 rokov zvyčajne redukujú svoju kozmetickú výbavu na odličovač a denný krém. Rozhodne by však mali už siahnuť aj po očnom kréme, pretože práve citlivé partie okolo očí sú prvé, kde sa začína prejavovať starnutie v podobe jemných vejárikov.

Očný krém HYDROBALANCE CONTROL je ideálnou voľbou pre počiatočnú starostlivosť o očné okolie. Extrakt z červenej morskej riasy podporuje mikrocirkuláciu v pleti, čo pomáha redukovať tmavé kruhy a vačky pod očami.

 

 

Starajte sa o seba

Pohyb je základom zdravia i krásy, ale v tomto veku to väčšinou ešte netreba extra pripomínať. Slabinou mladých dám býva skôr strava, ktorá sa často zužuje len na jedlá rýchleho občerstvenia ako za študentských čias. Priveľa tuku a soli pri nedostatku vitamínov a minerálov sa môže podpísať nielen pod zvyšujúcu sa hmotnosť, ale aj pod kvalitu pleti.

shutterstock_412238683

Strava s vysokým glykemickým indexom podporuje produkciu kožného mazu a zápalové procesy v tele, čím zhoršuje akné. Sústreďte sa preto na jednoduché jedlá plné zeleniny, ovocia a bielkovín v podobe chudého mäsa, syrov a jogurtov.

V oblasti dekoratívnej kozmetiky sa však môžete úplne odviazať. Aj keď mladá tvár je krásna aj bez líčidiel, zároveň platí, že dovoliť si extravagantný a výrazný make-up je možné len v mladom veku. Neskôr už by žena pôsobila príliš teatrálne. Túto sezónu letia výrazné jednofarebné očné tiene, napríklad fialové, či akvamarínové, prípadne hrubé očné linky, ktoré tiež môžu byť farebné. Takéto líčenie je však vhodné skôr na večernú párty ako do práce. Svoj look môžete doplniť masívnymi strapcovými náušnicami, ktoré sú aktuálne veľmi trendy.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Zimná vzpruha pre vašu pleť

Chladné dni klopú na dvere. Pozor, aby vás nezastihli spať na vavrínoch. NUANCE vám pomôže dodať pleti potrebnú hydratáciu a živiny, ktoré bude vaša pleť potrebovať počas zimy. Samozrejme, ruka v ruke so správnou výživou.

Kozmetika a strava. Ako spolu súvisia?

Starostlivosť o pleť zvnútra a zvonka spolu súvisí viac, ako by ste čakali. Ani najlepšia kozmetika nezachráni vašu pleť, ak je dehydrovaná kvôli nedostatku tekutín vo vašom pitnom režime. A naopak, pokiaľ zanedbávate kozmetickú starostlivosť, účinky zdravej stravy na vašej pleti nemusia dostatočne vyniknúť. Ideálne je, ak vyživujúce látky prúdia do pokožky z oboch strán vo vyváženej miere. V zime to môže byť problém. Jedálny lístok je prirodzene chudobnejší na vitamíny. Aj smäd cítime menej ako v lete, i keď príjem tekutín ostáva rovnako dôležitý. Príjem živín dôležitých pre pokožku môžete sčasti nahradiť vhodnou kozmetikou.

shutterstock_758837200

Céčko je správne!

V zimnom období pleť zvlášť ocení zvýšený príjem vitamínov. Vitamín C je dôležitý antioxidant, ktorý pokožku viditeľne rozjasňuje. Tak ako vás niekoľko mesiačikov pomaranča osvieži a rozprúdi mozgovú aktivitu, podobne céčko osvieži aj vašu pleť. V patentovanej forme, alebo v obsahu prírodného extraktu z duly či mandarínky ho obsahuje hneď niekoľko produktov NUANCE: RADIANCE CONTROL denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť, aj nočný krém z radu RADIANCE CONTROL.

 

 

nuance26_supreme-lifting-serumRegenerácia s vitamínom E

V zime pleť podlieha nadmernému vysušovaniu kvôli častému striedaniu teplôt. Regeneráciu bunkových membrán zabezpečíte zvýšeným príjmom vitamínu E. V strave ho nájdete napríklad v orechoch alebo olejoch lisovaných za studena. Zvonka ho pleti doprajete napríklad v podobe séra NUANCE SUPREME LIFTING.

shutterstock_405732325

Slnečný vitamín

Obísť nemôžeme ani na vitamín D, nazývaný aj slnečný vitamín. Keď nastanú krátke dni bez priameho slnka, na našej pleti sa to viditeľne odrazí. Déčko sa nachádza najmä v rybách, kaviári, morských plodoch alebo vaječných žĺtkoch. O príjem tohto prepotrebného vitamínu zvonka sa postará aj NUANCE, vďaka extraktom z kaviáru a morských rias.

Na čo ešte myslieť v zime

Všetky produkty NUANCE, osobitne rad HYDROBALANCE CONTROL, majú vynikajúce hydratačné účinky. Podceňovať by ste však nemali ani pitný režim. Aj v zime by váš denný príjem tekutín nemal byť nižší ako 1,5 až 2 litre. Aby ste vplyvom chladného počasia zabránili zvýšenej tvorbe vrások na jemnej pokožke v očnom okolí, nezabúdajte aplikovať očný krém ráno aj večer.

07-2018_nuance_portfolio_warholovsky_1000x650_hydrobalance

 

 

Čo si pýta vaša pleť po lete

Radostné obdobie horúcich dní, dovoleniek a športových podujatí pod holým nebom sa pomaly končí. Bola to zábava, ale letné radovánky sa nepochybne podpísali pod stav vašej pleti. Poradíme vám, čo s tým.

Koncom leta je vaša koža zrejme pekne opálená a cítite sa atraktívne. Pri lepšom pohľade si však môžete všimnúť, že horúce slnko, slaná či chlórovaná voda ju nepríjemne vysušili. Miestami môže byť drsná, až šupinatá, slnko vám mohlo vytiahnuť nové pigmentové škvrny a celkovo si vaša koža žiada doplniť hydratáciu a pripraviť sa na prichádzajúce chladnejšie dni. Nepodceňte tento proces, ak si chcete zachovať vitalitu a sviežosť vášho vzhľadu.

Jeseň je na regeneráciu ako stvorená

Letné slnko často funguje ako spúšťač pigmentových škvŕn. UV žiarenie v slnečných lúčoch totiž stimuluje nadmernú tvorbu kožného pigmentu melanínu a výsledkom môžu byť nechcené fľaky. Platí, že čím viac ste kožu vystavovali slnku, prípadne ste ju spálili, tým väčšia je pravdepodobnosť, že vaše líca, plecia a dekolt vyzerajú ako prepeličie vajíčko.

shutterstock_1018650793

Ak s tým chcete niečo robiť a zvažujete podstúpiť kúru na zosvetlenie pigmentových škvŕn, jeseň je ten najlepší čas. Pri aplikácii antipigmentových prípravkov, alebo počas absolvovania laserových zákrokov, je nevyhnutá podmienka vyhýbať sa čo najviac priamemu slnku. To by bolo počas leta problematické, ale skracujúce sa dni s čoraz viac zamračenou oblohou sú na to ideálne.

 

nuance_serum_modraAk chcete po lete zatočiť s pigmentovými škvrnami, siahnite po sére z radu NUANCE RADIANCE CONTROL. Rozjasňujúci prípravok obsahuje výťažok z morskej riasy Ascophyllum nodosum, ktorý pôsobí preventívne proti vzniku neželanej pigmentácie a už vzniknuté škvrny postupne zosvetľuje. Podmienkou je samozrejme pravidelná a dlhodobá aplikácia. Pokožka ocení aj obsiahnuté rastlinné extrakty bohaté na antioxidanty, ktoré ju rozžiaria a pôsobia proti jej predčasnému starnutiu.

 

 

Vydrhnite sa do krásy

Tak ako na jar upratujete domácnosť, po lete by ste si mali dôkladne vyčistiť pleť. Náročné horúce dni ju zanechali drsnú, bez jasu a akútne potrebuje doplniť vlhkosť a výživu. Na začiatok siahnite po dobrom pílingu. Zvoľte radšej prípravok s miernejšou obrusovacou schopnosťou, teda mechanický píling, aby ste minimalizovali poškodenie už aj tak slnkom podráždenej pleti.

produkt_1

Na takto pripravenú pleť, môžete na ďalší deň aplikovať  sérum alebo masku. Je to tá najlepšia vzpruha, akú vaša vyčerpaná koža môže dostať. Skutočnou lahôdkou v tomto smere je Zlatá maska od NUANCE. Pôsobí silne antioxidačne, má okamžitý liftingový efekt a pokožku ideálne hydratuje. Je to ideálna rýchla pomoc nielen na pleť po lete, ale aj na unavené partie pod očami na druhý deň po letnej párty.

Aj pery a chodidlá

shutterstock_584342320

Nielen vaša koža, ale aj pery a nohy dostali počas leta zabrať. Doprajte im rovnakú starostlivosť ako tvári. Je vysoko pravdepodobné, že koža na pätách je zhrubnutá, čo je nielen estetický problém, ale zároveň sa sťažuje cirkulácia krvi a môžete pociťovať bolesti. Doprajte si dôkladnú pedikúru a zábal z výživného krému na celú noc.

Ak už vaše opálené nohy potrebujú depiláciu, skúste radšej šetrnejšiu žiletku. Metóda s použitím vosku totiž strhne s chĺpkami aj najvrchnejšiu vrstvu kože a spolu s ňou aj časť vášho opálenia.

shutterstock_795152428Starostlivosť si žiadajú aj pery. Skúste na ne naniesť tú najjednoduchšiu a zároveň najúčinnejšiu masku – včelí med. Množstvo vzácnych látok, minerálov a enzýmov vaše pery dokonale zvláčni a vaše bozky budú skutočne sladké. 🙂

 

 

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope

 

 

Starnutie patrí k životu, ale prečo ho nespomaliť?

Silné a zdravo sebavedomé ženy dokážu prijímať známky času na tvári a tele s noblesou. Vedia, čo jesť, ako sa o seba starať a akú kozmetiku používať, aby aj vo vyššom veku boli stále atraktívne.

Čo je to starnutie?

Ak si človek dokáže uchovať mladého ducha, bude večne mladý – to je stará múdrosť, ktorú je dobré vziať si k srdcu. Žena, ktorá sa ňou riadi, dokáže oveľa lepšie prijímať aj to, čo s jej telom a kožou začne s pribúdajúcimi rokmi robiť príroda. Starnutie je veľmi individuálny proces, ktorý podmieňuje najmä genetika a spôsob, akým sa o svoje telo celoživotne (ne)staráme.

Ženy vidia prvé známky starnutia na svojej pokožke. Postupne je hrubšia, suchšia, líca a očné viečka začínajú ovísať, objavujú sa pigmentové škvrny, vrásky a iné povrchové nerovnosti. Dôvodom je klesajúca produkcia kolagénu a elastických vlákien v koži, taktiež znížená cirkulácia krvi a horšia látková výmena.

Vedeli ste, že ak by sa z vašej pokožky odčerpala všetka voda, zostala by hmota, ktorú z viac ako dvoch tretín tvorí práve kolagén? Tento prvok je zodpovedný za viazanie vody v pokožke. Výsledkom jeho deficitu je suchá, mdlá a ovisnutá koža. Kozmetická značka NUANCE však vyvinula rad anti-ageing produktov obsahujúcich účinné látky, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu.

07-2018_nuance_portfolio_warholovsky_1000x650_antiageing

Dobrá kozmetika je základ

Aby pleť zostala pružná a vláčna aj po štyridsiatke, je najvyšší čas začať používať kvalitnú kozmetiku s označením anti-ageing. Okrem správnej životosprávy je to najlepší spôsob, ako spomaliť nevyhnutný nástup prejavov starnutia. Napríklad prípravky NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX zásobujú pleť správne vyváženým kokteilom vitamínov, minerálov a antioxidantov.

nuance_day_fialova

Príjemný denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť  NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX obsahuje výťažok z granátového jablka a podporuje tak cirkuláciu vody v pokožke. Zvyšuje v nej tiež množstvo kolagénu, ktorý je absolútne kľúčový pre vypnutú a hladkú pleť.

Nočný krém pre všetky typy pleti z radu ANTI-AGEING COMPLEX je doslova nabitý tým najlepším, čo príroda ponúka v boji proti prejavom starnutia. Či už je to bambucké maslo, kaméliový olej alebo extrakt zo zeleného čaju – vaša pleť bude citeľne hladšia, hebkejšia a kvalitne hydratovaná.

 

nuance19

Pre dokonalý efekt je dobré večer pod nočný krém aplikovať aj sérum z rady ANTI-AGEING COMPLEX. Obsahuje patentovanú látku PADINAMI, ktorá stimuluje tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej, ako aj zložku LIPOLAMI vytvárajúcu na pleti ochrannú bariéru voči škodlivým vonkajším vplyvom.

 

Najedzte sa do krásy

Je nepochybne dobrou správou, že potraviny, ktoré preukázateľne podporujú regeneráciu buniek a tým aj mladistvý vzhľad, sú zároveň veľmi chutné. Iste pre vás nie je žiadnou novinkou, že základom je veľa zeleniny, ovocia, rýb a orechov. Našli sme však pre vás aj zopár skutočných šampiónov v boji proti starnutiu.

Ananás je priam zázračná potravina, ktorá nielenže stimuluje metabolizmus, čím pomáha pri redukcii hmotnosti, ale obsahuje aj vysoký obsah mangánu. Tento prvok aktivuje špeciálny enzým, ktorý pomáha pri tvorbe kolagénu v koži, čím ju udržiava pevnú a elastickú.

shutterstock_572083087

Jednou z preukázateľne najlepších anti-ageing látok je vitamín A, ktorý rovnako prispieva k oprave zoslabnutých kolagénových vlákien. Okrem toho umocňuje potláčanie rakovinového bujnenia v tele. Najlepšími zdrojmi sú mrkva, brokolica či melón.

A to najlepšie na koniec – červené víno a horká čokoláda s vysokým podielom kakaa. Sú doslova nabité flavonoidmi, ktoré fungujú ako silné antioxidanty a chránia kožu pred škodlivým UV žiarením zo slnka, čo je prvotná príčina predčasného starnutia.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

 

 

 

Denný rituál starostlivosti o pleť

Len dôkladne pestovaná pleť môže byť žiarivá a krásna aj vo vyššom veku. Bez preháňania sa dá povedať, že kvalitná kozmetika a zdravý životný štýl sú tými najlepšími investíciami do ženskej krásy.

Koža je prvé miesto, kde sa prejavujú známky starnutia. Neúprosne sa v nej ukladajú všetky hriechy voči jej vitalite a kráse: Málo spánku, zlá alebo žiadna kozmetika, nedostatočná starostlivosť, fajčenie, slabá hydratácia, nadmerné opaľovanie, stres. Čím skôr sa vyvarujete týchto chýb, tým väčšia je šanca, že vaša pleť bude dlho svieža a prirodzene vypnutá. Základom je každodenný proces čistenia, hydratácie a vyživovania. Pamätajte, že starostlivosť o pleť má svoju postupnosť, z ktorej by sa mal stať váš príjemný denný rituál.

Správny začiatok dňa

Po prebudení sa ponaťahujte a zacvičte si krátky súbor jednoduchých cvičení. Telu tak pomôžete prekrviť sa a naštartovať metabolizmus, čo urýchlite aj vypitím pohára vody nalačno. Vaša pleť to isto ocení. V kúpeľni môžete prejsť k prvému bodu vášho rituálu krásy. Tým je jemné očistenie tváre micelárnou vodou, ktorá odstráni odumreté čiastočky kože a maz. Môžete použiť aj micelárnu vodu NUANCE, ktorá je obzvlášť šetrná a neobsahuje žiadne zaťažujúce látky.

11-2017_nuance_micelarky_1200x628_2

nuance_serum_zlata

Druhým bodom je aplikácia denného krému podľa vášho typu pleti, pod ktorý si môžete dopriať aj extra dávku starostlivosti v podobe séra. Skutočnou lahôdkou je NUANCE SUPREME LIFTING sérum pre zrelú pleť po štyridsiatke. Jeho zázračnou ingredienciou je výťažok z plodu arganovníka, ktorý vypne a vyhladí každý typ pleti. Patentované zloženie dodá vyčerpanej pokožke hutnosť a kyselina hyalurónová zasa optimálnu hydratáciu. Nezabúdajte, že na plné rozvinutie jeho účinkov stačí jedna – dve kvapky séra, ktoré jemne vklepete do pleti.

 

nuance_day_ruzova

Kvalitný denný krém je základ vášho rána v kúpeľni. Dobrú službu vám urobí denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť NUANCE HYDROBALANCE CONTROL. Je určený pre starostlivosť o pleť po dvadsiatke. Jeho jedinečné zloženie na prírodnej báze obsahuje zložky proti starnutiu pleti, ktoré ju zároveň chránia pred nepriaznivými externými vplyvmi. Medovková voda a extrakt z citrónovej kôry sa postarajú o optimálnu hydratáciu počas celého nadchádzajúceho dňa. Výsledkom sú pevné kontúry a rozžiarená tvár.

Čistota nadovšetko

Líčidlá, prach a maz na vašej pleti po celom dni upchávajú póry a zabraňujú koži dýchať. Preto by dôkladné odlíčenie každý večer malo byť tretím bodom vašej dennej kozmetickej rutiny. Inak budete neustále bojovať s problémami s podráždenou, mdlou či zapálenou kožou. Ak nemáte chuť na zdĺhavé odličovanie pleťovým mliekom a vodou, skúste siahnuť po rýchlom a efektívnom spôsobe, ktorý vám prináša Micelárna voda od NUANCE.

Je to skutočný zdroj sviežosti, ktorý spoľahlivo a rýchlo odlíči tvár, oči i pery. Neobsahuje parabény, silikóny, minerálne oleje ani alkohol, teda žiadne látky, ktoré by zbytočne zaťažovali vašu pleť. Vďaka tomu je vhodná aj pre citlivú pokožku.

Takto ošetrená pleť je pripravená na štvrtý bod, a tým je aplikácia nočného krému. Nepotrebujete pritom nanášať veľké množstvo, aby pokožka nebola zaťažená prebytočným prípravkom. Ak ste sérum nepoužili ráno, môžete tak urobiť teraz a využiť nočnú regeneračnú fázu pleti. Opäť platí, že stačí kvapka – dve, ktoré vklepete do pokožky pred nanesením nočného krému.

nuance_night_modra

 

 

Aj pleť po dvadsaťpäťke si už v noci žiada prísun aktívnych látok, ktoré zabezpečia jej regeneráciu. Nočný krém z radu NUANCE RADIANCE CONTROL využíva silu extraktov z mandarínky, bambusu a kosatca, ktoré vašej pokožke dodávajú potrebné vitamíny. Obsiahnuté antioxidanty zasa v noci prispejú k intenzívnej regenerácii pleti. Ráno oceníte pocit jemnej a vláčnej tváre.

Oči a čosi navyše

Nezabúdajte, že očné partie si ráno i večer vyžadujú samostatnú starostlivosť. Je to tá najdelikátnejšia pokožka na celej tvári. Ošetrujte ju len jemným vklepávaním malého množstva kvalitného krému, čo je piaty bod vášho denného rituálu krásy.

nuance_eye_fialova

 

Vyskúšajte očný krém ANTI-AGEING COMPLEX, vhodný pre dámy od tridsaťpäť rokov a viac. Okrem bambuckého masla obsahuje aj luxusný kaméliový olej a extrakt zo zeleného čaju, takže je nabitý antioxidantmi. Vďaka patentovanej látke PADINAMI® urýchľuje tvorbu kyseliny hyalurónovej v koži, čím ju robí pevnejšou a pružnejšou.

 

 

Raz za týždeň si doprajte aj okamžitý liftingový efekt, ktorý vám dodá Zlatá maska od NUANCE. Jej tajomstvo je ukryté v extrakte z jantáru. Po nanesení vytvorí nielen luxusný odtieň, ale predovšetkým pôsobí silne antioxidačne. Vrásky sa vypnú, koža sa hydratuje a celkovo sa rozjasní. Efekt Zlatej masky je zaručený!

blog_2

 Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance