Na trhu je nespočetné množstvo krémov, ktoré sľubujú zázraky s vašou pokožkou. Ale ak si nedokážete vybrať ten pravý pre vás, budete len zbytočne míňať peniaze.

Základné delenie krémov na denný, nočný, očný a sérum by mala ovládať každá dáma, ktorá sa zaujíma o kozmetiku. Tiež platí, že by všetky štyri kategórie mali byť neoddeliteľnou súčasťou jej kúpeľne. V rámci tohto delenia však ešte existuje množstvo ďalších podskupín krémov, ktoré vás môžu zmiasť. Nie je to však nič ťažké, ak máte na pamäti pár pravidiel. Kozmetiku si vyberajte s prihliadnutím na svoju vekovú kategóriu, ale orientujte sa predovšetkým podľa typu pleti a jej potrieb.

Denný krém

Je to absolútna klasika, s ktorou začínajú už mladé dievčatá okolo 15-teho roku života. Väčšinou je najlepšou voľbou ľahký hydratačný krém, pretože mladá pleť ešte netrpí žiadnymi deficitmi. Treba jej len dopĺňať vlhkosť a chrániť ju pred nepriaznivými externými vplyvmi. Tieto potreby napĺňa denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť NUANCE HYDROBALANCE CONTROL. Svojím zložením poskytuje pleti dostatočnú hydratáciu, eliminuje mastné zóny a osviežuje ju.

nuance01_low

S pribúdajúcim vekom už pleť potrebuje aj povzbudiť a podporiť vitalitu. Na suchú pleť mladej dámy je ideálny denný krém z radu NUANCE HYDROBALANCE CONTROL. Obsahuje výťažky z kaviáru, avokádovej hmoty a sezamového oleja.

nuance_daydry_ruzova

 

Očný krém

Mnoho žien objaví očný krém až po tridsiatke, ale to už môže byť trochu neskoro. Očné partie sú totiž najjemnejšie na celej tvári, nenachádzajú sa tu žiadne tukové žľazy, preto očné okolie potrebuje špeciálnu starostlivosť. V tomto segmente si treba všímať, či máte problémy s opuchmi, čiernymi kruhmi, vráskami, alebo máte citlivé očné okolie.

Očný krém z radu NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX, obsahuje patentovanú látku PADINAMI, ktorá podporuje tvorbu kyseliny hyalurónovej. Vďaka tomu je očné okolie pevnejšie a pružnejšie. Citlivé partie zvláčni bambucké maslo a kaméliový olej. S opuchmi zasa účinne bojuje extrakt zo zeleného čaju.

nuance_eye_fialova

Nočný krém

Počas noci sa pleťové bunky delia až osemkrát rýchlejšie ako počas dňa. Preto je spánok ideálny čas na nanášanie výživných nočných krémov, ktoré podporujú regeneráciu pleti. Dámy si týmto kúskom dopĺňajú svoju kozmetickú skrinku väčšinou okolo tridsiatky. Po dvadsaťpäťke by to však mala byť vaša povinná výbava.

Hľadajte v krémoch zložky ako bambucké maslo, vzácne oleje, antioxidanty či vitamín E. Vyskúšajte napríklad nočný krém ANTI-AGEING COMPLEX od francúzskej kozmetiky NUANCE. Obsahuje kaméliový olej, ktorý pomáha zmierniť prejavy starnutia pleti.

nuance_night_fialova

Nezabúdajte na sérum

Mnoho žien často zabúda na veľmi účinného spojenca v snahe o dokonalú pleť – zázrak menom sérum. Je to niečo ako koncentrovaná potrava pre vašu pleť, ktorá potrebuje povzbudiť, rozjasniť a vypnúť. Aplikácia séra sa odporúča denne na dôkladne vyčistenú pleť, aby účinné látky mohli pôsobiť hĺbkovo.

Skutočnou lahôdkou je sérum z radu SUPREME LIFTING. Kyselina hyalurónová, ktorá sa v sére nachádza, sa stará o dokonalú hydratáciu pleti. Extrakt z minerálu rodochozitu zabezpečí dávku stopového prvku mangánu, ktorý podporuje správne fungovanie enzýmov a syntézu elastínu a kolagénu.

nuance_serum_zlataKozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma