Tento kus oblečenia by určite nemal chýbať v šatníku žiadnej ženy. Šaty sú symbolom nežného pohlavia, dokážu skryť aj menšie nedostatky postavy a hlavne sú chic!

Teplé dni sú ako stvorené na doplnenie šatníka krásnymi ľahkými šatami, ktoré podtrhnú ženskosť a vkus ich majiteľky. Módni návrhári sú aj tento rok stále verní najmä kvetovaným šatám v rôznych podobách, ktoré sa občas označujú aj ako bohémsky štýl. Vyberú si však aj odvážnejšie dámy, ktoré sa neboja odhaliť nohy.shutterstock_657659365Levanduľa a romantika

Ak ste jemná, romantická duša, tento rok bude váš. Návrhári ako Victoria Beckham, Michael Kors a ďalší sa zamilovali do odtieňa jemnej fialkovej. Túto sezónu budete absolútne in, ak sa zahalíte do levanduľovej. Šaty v tejto farbe podtrhnú najmä ženskosť, a preto vynikajúco kontrastujú aj so strohým biznis štýlom. Jemná levanduľová farebne sedí najmä brunetkám, ale v sýtejšom odtieni pristane aj blondínkam.

shutterstock_1104205376

Šaty ako rozkvitnutá lúka bodovali aj minulý rok a stále dominujú kolekciám svetových módnych značiek. Napokon, kvetované vzory zrejme nikdy úplne nevyjdú z módy. Tento rok sa nosia na ľahkých šatách v aktuálnej midi dĺžke. Typické sú spadnuté rukávy odhaľujúce ramená a zavinovací strih, ktorý rafinovane odhaľuje nohy. Romantiku podčiarkujú aj volány, ktoré hlásia veľký návrat.

shutterstock_600181103

Odvážne kúsky

Toto leto návrhári mysleli aj na odvážne dámy, ktoré sa neboja experimentovať aj s troškou extravagancie. Najmiernejším výstrelkom sú strapce. Nosia sa všade – nielen na kabelkách, topánkach a náušniciach, ale aj na šatách. Môžete si vybrať retro model inšpirovaný módou 20. rokov minulého storočia, kde sú nimi ozdobené jednoduché puzdrové šaty po celej dĺžke, alebo sa odvážiť obliecť si sukňu, ktorá je ušitá len zo strapcov.

shutterstock_679798027

Pastelky nadovšetko

Na romantickú nôtu hrajú aj obľúbené farby na šatách tejto sezóny – ružová a všetky pastelové odtiene. Aby ste nepôsobili príliš detsky, skúste kombináciu ružovej a červenej. Je to veľký hit predvádzacích mól a zároveň skutočne očarujúca farebná voľba. Módni návrhári radi spájajú tieto dve farby do pruhov a práve pásiky sú ďalším zaručeným tipom, ako byť trendy.

shutterstock_516608890

Pásikový vzor na šatách nemusí byť len klasický námornícky. Tento rok sa oveľa viac využíva geometrická hra protikladných pruhov, ktoré pri vhodnom strihu pekne tvarujú postavu. Módne značky oprášili aj klasické bodky. Tie najmä v obľúbenej bielo-čiernej kombinácii pekne vyniknú na elegantných šatách do práce, aj na voľné dni.

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma