Slnko, voda, zmrzlina, dobrá nálada a samozrejme aj pár horúcich tipov, ako byť skutočne trendy – ponúkame vám náš letný manuál pre tento rok, ktorý vás udrží v kurze až do jesene.

Leto je veselý čas oddychu, dovoleniek a zároveň aj výpredajov, ktoré lákajú dopriať si viac ako počas zvyšku roka. Naša rada znie: Užite si to a odmeňte sa príjemne stráveným časom i nákupmi. Každá žena, ktorá stíha starostlivosť o rodinu či náročnú prácu, alebo oboje naraz, je hrdinkou dnešných dní a zaslúži si trochu sa rozmaznávať. Letné dni sú na to ako stvorené.

Slnkom k dobrej nálade

Vyhraďte si čas len pre seba a dohodnite si s kamarátkou, či rovno celou partiou pravidelné športové chvíle. Na teplé mesiace je ideálny plážový volejbal. Je to krásna hra, pri ktorej spálite veľa kalórii, opálite sa a užijete si kopec zábavy. Dobrou alternatívou je aj bedminton, ktorý je technicky jednoduchší, alebo bicyklovanie.

shutterstock_203829112

Je dokázané, že kombinácia športu a slnka vás urobia šťastnejšími a tým aj zdravšími a krajšími. Aktívny pohyb, rovnako ako slnečné lúče podporujú vyplavovanie „hormónu šťastia“, ktorý navodzuje euforické stavy a prirodzene potláča depresie. Dobre prekrvená pokožka je lepšie zásobovaná kyslíkom, čo sa priamo prejaví na jej lepšom tonuse a vzhľade. Nezabúdajte však na kvalitné opaľovacie prípravky, pretože nadmerné slnenie je najrýchlejšou cestou, ako predčasne zostarnúť.

Vlasy v lete

Korunu vašej krásy počas letných dní odhaľujete na obdiv, a tak si zaslúži špeciálnu starostlivosť. Slnko, prípadne morská voda predstavujú nadmernú záťaž pre vaše vlasy, preto im určite doprajte pravidelnú kúru v podobe výživných masiek. Na zdravých vlasoch sa budú najlepšie vynímať aj horúce tipy vlasových vizážistov pre túto sezónu.

shutterstock_609442244

Najväčším hitom sú netradičné melíry. Svetoví kaderníci odporúčajú tónovať vlasy vo farbách kávy – od tmavých korienkov, cez svetlejšie pramene à la caffé latté. Na bežné nosenie sa však presadili aj odvážne farebné melíry, ktoré pracujú s fialovou, ružovou, striebornou a blond. Hairstylista Thi Thao Tu prišiel tento rok s originálnou kombináciou červenej a hnedej, ktorá sa voľne dá preložiť ako „ružové drevo“ a je určená najmä brunetkám. Jeho kolegyňa Alisha McAlister zasa na sociálnych sieťach boduje s melírom „ovocná šťava”, ktorý v sebe nesie najrozmanitejšie tóny hnedej, ryšavej, bordovej a blond. Skrátka, toto leto sa fantázii medze nekladú.

Make-up leta

Doprajte si nový vzhľad aj v líčení. Odložte ťažké bázy a klasické tiene či linky. Túto sezónu stavte na svieže farby, ktoré vám dodajú mladistvý look. Absolútnou jednotkou je fialová a levanduľová, ktorú si naneste na viečka buď ako hrubú linku, alebo ako jeden mono-tieň. Podobne môžete experimentovať aj s ďalšími pastelovými farbami podľa toho, čo sa hodí k vašim očiam – skúste nebesky modrú alebo tyrkysovo zelenú. Na ústa pri takomto odvážnom líčení očí už stačí iba natrieť kvalitný lesk. Šťavnaté pery sa opäť vracajú do módy, ale nie v takej intenzite ako pred desiatimi rokmi. Dnes sa lesk aplikuje skôr do stredu pier, aby bol celkový vzhľad prirodzenejší.

Čo na seba

Využite letné výpredaje a doplňte si šatník novými sviežimi kúskami. Toto leto sa stále nesie v duchu kvetovaných motívov, či už na pestrých látkach, alebo v podobe vyšívaných aplikácií. Obchodom kraľujú aj veľmi ženské prvky v podobe blúzok a šiat s koketne spadnutými ramenami, ktoré odhaľujú plecia. Samostatnou tohtoročnou kategóriou sú perie a strapce, ktoré návrhári bohato využívajú, aby dali svojim modelom vzdušnosť a zvodnosť.

shutterstock_594031730

Z farieb sú jednoznačnými víťazmi pastelové tóny, najmä ružová, lila, modrá a žltá. Istá frivolnosť je cítiť aj z materiálových trendov – často sa využíva priehľadný šifón a dokonca aj mäkký plast. Či už sú to celé šaty, sukne, klobúky, topánky… priehľadnosť je skrátka in. Veľmi obľúbené sú aj volány, ktoré lemujú okraje zavinovacích šiat, prípadne priehlavky rukávov. Módni kritici sa zhodujú, že aktuálne módne trendy akoby chceli vyvažovať zmätenosť doby a pripomínať ľuďom, že stále je dosť dôvodov mať radosť zo života. 🙂

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma