Tag

leto

Browsing

Čo si pýta vaša pleť po lete

Radostné obdobie horúcich dní, dovoleniek a športových podujatí pod holým nebom sa pomaly končí. Bola to zábava, ale letné radovánky sa nepochybne podpísali pod stav vašej pleti. Poradíme vám, čo s tým.

Koncom leta je vaša koža zrejme pekne opálená a cítite sa atraktívne. Pri lepšom pohľade si však môžete všimnúť, že horúce slnko, slaná či chlórovaná voda ju nepríjemne vysušili. Miestami môže byť drsná, až šupinatá, slnko vám mohlo vytiahnuť nové pigmentové škvrny a celkovo si vaša koža žiada doplniť hydratáciu a pripraviť sa na prichádzajúce chladnejšie dni. Nepodceňte tento proces, ak si chcete zachovať vitalitu a sviežosť vášho vzhľadu.

Jeseň je na regeneráciu ako stvorená

Letné slnko často funguje ako spúšťač pigmentových škvŕn. UV žiarenie v slnečných lúčoch totiž stimuluje nadmernú tvorbu kožného pigmentu melanínu a výsledkom môžu byť nechcené fľaky. Platí, že čím viac ste kožu vystavovali slnku, prípadne ste ju spálili, tým väčšia je pravdepodobnosť, že vaše líca, plecia a dekolt vyzerajú ako prepeličie vajíčko.

shutterstock_1018650793

Ak s tým chcete niečo robiť a zvažujete podstúpiť kúru na zosvetlenie pigmentových škvŕn, jeseň je ten najlepší čas. Pri aplikácii antipigmentových prípravkov, alebo počas absolvovania laserových zákrokov, je nevyhnutá podmienka vyhýbať sa čo najviac priamemu slnku. To by bolo počas leta problematické, ale skracujúce sa dni s čoraz viac zamračenou oblohou sú na to ideálne.

 

nuance_serum_modraAk chcete po lete zatočiť s pigmentovými škvrnami, siahnite po sére z radu NUANCE RADIANCE CONTROL. Rozjasňujúci prípravok obsahuje výťažok z morskej riasy Ascophyllum nodosum, ktorý pôsobí preventívne proti vzniku neželanej pigmentácie a už vzniknuté škvrny postupne zosvetľuje. Podmienkou je samozrejme pravidelná a dlhodobá aplikácia. Pokožka ocení aj obsiahnuté rastlinné extrakty bohaté na antioxidanty, ktoré ju rozžiaria a pôsobia proti jej predčasnému starnutiu.

 

 

Vydrhnite sa do krásy

Tak ako na jar upratujete domácnosť, po lete by ste si mali dôkladne vyčistiť pleť. Náročné horúce dni ju zanechali drsnú, bez jasu a akútne potrebuje doplniť vlhkosť a výživu. Na začiatok siahnite po dobrom pílingu. Zvoľte radšej prípravok s miernejšou obrusovacou schopnosťou, teda mechanický píling, aby ste minimalizovali poškodenie už aj tak slnkom podráždenej pleti.

produkt_1

Na takto pripravenú pleť, môžete na ďalší deň aplikovať  sérum alebo masku. Je to tá najlepšia vzpruha, akú vaša vyčerpaná koža môže dostať. Skutočnou lahôdkou v tomto smere je Zlatá maska od NUANCE. Pôsobí silne antioxidačne, má okamžitý liftingový efekt a pokožku ideálne hydratuje. Je to ideálna rýchla pomoc nielen na pleť po lete, ale aj na unavené partie pod očami na druhý deň po letnej párty.

Aj pery a chodidlá

shutterstock_584342320

Nielen vaša koža, ale aj pery a nohy dostali počas leta zabrať. Doprajte im rovnakú starostlivosť ako tvári. Je vysoko pravdepodobné, že koža na pätách je zhrubnutá, čo je nielen estetický problém, ale zároveň sa sťažuje cirkulácia krvi a môžete pociťovať bolesti. Doprajte si dôkladnú pedikúru a zábal z výživného krému na celú noc.

Ak už vaše opálené nohy potrebujú depiláciu, skúste radšej šetrnejšiu žiletku. Metóda s použitím vosku totiž strhne s chĺpkami aj najvrchnejšiu vrstvu kože a spolu s ňou aj časť vášho opálenia.

shutterstock_795152428Starostlivosť si žiadajú aj pery. Skúste na ne naniesť tú najjednoduchšiu a zároveň najúčinnejšiu masku – včelí med. Množstvo vzácnych látok, minerálov a enzýmov vaše pery dokonale zvláčni a vaše bozky budú skutočne sladké. 🙂

 

 

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope

 

 

Slnečné okuliare – od smaragdov po dnešné mačacie oči

Nie je veľa módnych doplnkov, ktoré v sebe spájajú túžbu byť trendy a zároveň chránia zdravie. Slnečné okuliare patria medzi nevyhnutnú výbavu najmä v lete a zároveň sú dôležitou súčasťou vášho módneho sebavyjadrenia.

Slnečné okuliare sú skvelý doplnok, ktorý dokonale podčiarkne štýl oblečenia, ale v kritických chvíľach dokážu byť aj neoceniteľným kamarátom každej ženy. Skryť sa za tmavé sklá v dňoch, keď sa necítite práve najlepšie, prípadne nemáte čas na úpravu tváre a musíte vybehnúť medzi ľudí, je služba na nezaplatenie. Vedeli ste, že podobným spôsobom ich používali už čínski sudcovia v 12. storočí?

Fascinujúca história

Potreba chrániť si zrak pred prudkým slnkom je zrejme stará ako ľudstvo samo. Inuiti si už v prehistorických obdobiach dávali na nos pred oči úzke zvieracie kosti s vydlabanou štrbinou. Neskôr zdroje uvádzajú rímskeho cisára Nera, ktorý sa na gladiátorské zápasy pozeral cez vyleštené priesvitné kamene, aby mu neprekážalo ostré slnko.

shutterstock_1093620689

Tak ako Nero, aj Číňania v 12. storočí prišli na to, že pohľad cez tenučké plátky vylešteného hnedého kremeňa je pod páliacim slnkom veľmi príjemný. Tento vynález používali aj čínski sudcovia, aby im svedkovia nevideli do očí, keď ich vypočúvali.

V Európe sa okuliarové priekopníctvo pripisuje Jamesovi Ayscoughovi, ktorý skúšal využitie rôzne zafarbených sklíčok v okuliarových rámoch. V tom čase sa verilo, že modré, zelené či žlté sklá dokážu ľudí liečiť aj na rôzne choroby, ktoré im sekundárne poškodzovali zrak.

Pestrá ponuka dňa

Nosenie slnečných okuliarov v moderných dobách spopularizovali najmä holywoodske hviezdy po druhej svetovej vojne. S obľubou siahali po značke Foster Grant, ktorá odštartovala masovú výrobu v USA a dodnes patrí medzi svetových lídrov v predaji slnečných okuliarov.

shutterstock_746893198

Módne trendy na leto 2018 sú odvážne. Návrhári sa rozhodli staviť na naozaj veľké rámy, ktoré nielen podčiarkujú osobnosť ich majiteľky, ale zároveň dokonale chránia zrak. Medzi tvarmi rozhodne vyhrávajú „mačacie oči“. Tento jemne pretiahnutý tvar je sexy a zároveň elegantný, pričom krásne rámcuje ženskú tvár. V takomto retro dizajne predviedli svoje okuliare aj svetoznáme značky ako Luis Vuitton, Adam Selman, Rochas alebo Emilio de la Morena.

shutterstock_641325997

Okrem mačacieho štýlu si môžete vybrať aj z rôznych zaujímavých hranatých tvarov, pričom vyhráva najmä obdĺžnik. Vedľa nestúpite ani v prípade, že si kúpite patrične veľké „lenonky“, teda dokonale okrúhle rámy. Podstatné však je, aby okuliare ladili s líniami vašej tváre.

Chráňte si oči

Najdôležitejším kritériom pri výbere slnečných okuliarov by mal byť vysoký UV faktor na ochranu pred slnečným žiarením. Preto hľadajte na sklách označenie UV 400, ktoré znamená, že vaše oči budú chránené. Písmená CE zasa zaručujú, že výrobok zodpovedá normám EÚ.

Vedeli ste, že intenzita ochrany pred škodlivým slnečným žiarením nezáleží od tmavosti skiel? UV filter sa totiž nachádza priamo v šošovke a nemá nič spoločné s tónovaním skiel. Úroveň ochrany je rozdelená do piatich kategórií, na ktoré by ste sa mali spýtať vášho optika pri kúpe okuliarov. A dobre zvážte, kde si slnečné okuliare kupujete. Odporúčame vám návštevu optík a špecializovaných predajní, kde kúpite okuliare s potrebným certifikátom.

 

Nie je krém ako krém

Krémy na tvár, ktoré kedysi používali naše mamy,mali bohatú textúru. Isto si pamätáte, že boli veľmi husté. Dnešné kozmetické prípravky vyzerajú úplne inak a majú rôzne názvy. Prečo je to tak?

Najdôležitejšie je zloženie

shutterstock_5825006921

Kozmetické prípravky vyvíjané podľa najnovších technológií prinášajú aj nové textúry. Od balzamu, krému cez fluidnú gélovitú alebo až rôsolovitú textúru. Obsah škatuľky od nového kozmetického prípravku vás preto môže prekvapiť, najmä ak ste dosiaľ používali tuhšie krémy. Iná textúra však vôbec neznamená nižší obsah výživných látok, ani nižšiu kvalitu krému. Práve naopak, textúra kozmetického prípravku je prispôsobená typu pleti.

 

Príroda bez umelých kompromisov

Súčasné trendy v kozmetike sa prikláňajú k využívaniu prírodných extraktov. Výrobcovia sa usilujú minimalizovať obsah parabénov, minerálnych olejov, silikónov a iných syntetických látok, ktorých úlohou bolo predovšetkým zväčšiť objem a hustotu produktov.

nuance46

Kozmetika NUANCE vám prináša produkty s využitím prírodných ingrediencií bez zbytočne zaťažujúcich látok. Prípravky obsahujú len tie zložky, ktoré vaša pleť potrebuje. Produkty sú preto bohaté a výživné, ale zároveň ľahké ako vánok. Séra, ktoré obsahujú aktívne látky v najvyšších koncentráciách, majú gélovitú konzistenciu, a preto sa rýchlo vstrebávajú.

Vďaka vysokej účinnosti stačí prípravky NUANCE aplikovať v malých množstvách a vydržia vám prekvapivo dlho. Ich účinok pocítite hneď, ako sa NUANCE dotkne vašej pleti. Nechajte sa zlákať ich ľahkosťou.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

 

Voda je základ života i vašej krásy

Bez dostatočnej hydratácie neprežije žiadny organizmus a ani krásna, žiarivá pleť. Nebezpečné vysúšanie pokožky je aktuálne najmä v lete pod vplyvom slnka a morskej, či chlórovej vody. Myslite na to a nedovoľte vašej koži „vysmädnúť.”

Možno márne bojujete s mdlou, sivastou pokožkou a nepomáha ani ten najlepší rozjasňovač. V zrkadle sledujete, ako sa prehlbujú vrásky a drsnejšia koža pripomína brúsny papier. Netreba hneď zúfať, príčinou môže byť dehydratácia. Pokožka, ktorej chýba voda, je pravým opakom žiarivej pleti. Našťastie existuje niekoľko overených spôsobov, ako to zmeniť.

Hydratácia je nadovšetko

Vypiť minimálne tri litre tekutín denne môže pre niekoho znieť ako ošúchaná fráza, ale skutočne funguje. Nemusíte sa striktne viazať na presný objem, ale sústreďte sa na to, aby ste naozaj pili vo zvýšenej miere čistú vodu. Minimálne si povedzte, že každú hodinu vypijete pohár vody a uvidíte, že sa budete nielen lepšie cítiť, ale aj lepšie vyzerať.

shutterstock_87611782

Tento recept využívajú aj slávne modelky spodnej bielizne Victoria’s Secret. Lily Aldridge priznáva, že si do vody pridáva aj plátky citrónu či uhorky, aby jej viac chutila. V zákulisí módnej show je fľaša s vodou základnou výbavou každej modelky. Okrem hydratácie využívajú aj fakt, že sa tým zvyšuje metabolizmus a znižuje chuť do jedla, čo urýchľuje chudnutie.

 

shutterstock_286094921

Vyvarujte sa tiež nadmernému pitiu alkoholu a kávy, ktoré pleť dehydratujú. Dať si občasný pohár vína nie je žiadny hriech, ale ak to s pohárikom preháňate, počítajte s tým, že alkohol pokožku vysúša a ničí v nej zásoby vitamínu A, vďaka ktorému je pevná. Prehlbujú sa tak vrásky a ráno sa zobudíte s kruhmi pod očami. Vaša obľúbená káva zasa má silné močopudné účinky, čo znamená, že organizmus odvodňuje a telo prichádza o vodu.

Hydratačný krém

S príchodom horúcich dní je lepšie vymeniť hutný zimný krém za ľahšiu textúru so zvýšenou funkciou hydratácie. Voda je to pravé, čo v týchto chvíľach vaša pokožka potrebuje. Myslite na to, že dobrý krém by mal nielen dodať koži vlhkosť, ale zároveň byť schopný ju v nej udržať. Tento efekt dosiahnete použitím produktov HYDROBALANCE CONTROL od francúzskej značky NUANCE.

01-2018_nuance_pink_cmyk_smicelarkami

Vyskúšajte napríklad denný krém pre suchú pleť NUANCE HYDROBALANCE CONTROL. Oceníte jeho jedinečné zloženie účinných látok prírodného pôvodu. Extrakt z kaviáru a avokádová hmota majú vynikajúce hydratačné účinky a vďaka komplexu vitamínov, minerálov a aminokyselín pokožku zároveň vyživujú. Na jej povrchu vytvárajú jemný film, ktorý dodanú vlhkosť spoľahlivo uzamkne v pleti, čím predíde jej vysychaniu.

Riešenie v spreji

Pri obzvlášť horúcom dni, prípadne ceste lietadlom, môže vaša pleť sužovaná slnkom a vysušeným vzduchom potrebovať intenzívnu vzpruhu. Skúste pre tieto prípady nosiť v kabelke osviežujúcu vodu v spreji. Na trhu je už množstvo prípravkov, ktoré môžu byť na termálnej  báze. Veľmi povzbudzujúco pre pokožku i myseľ pôsobí klasická ružová voda.

shutterstock_1028649388

V spreji sa skrýva aj dobrá alternatíva voči opaľovaniu. Slnenie je totiž najrýchlejšia cesta, ako kožu vysušiť a nechať zostarnúť. Kúpte si dobrý samoopaľovací prípravok, ktorý sa práve v spreji aplikuje najlepšie. Takýmto spôsobom získate efekt krásneho opálenia bez zbytočného slnenia. Intenzívny pobyt na slnku kožu vysušuje, uvoľňuje v nej voľné radikály a vyvoláva chronické reakcie, ktoré priamo vedú k jej predčasnému starnutiu a vráskaveniu. A to rozhodne nie je váš cieľ.

Päť šikovných tipov pre krásu od vizážistov

Profesionálna úprava tváre je umenie, ktoré dokáže robiť zázraky. Nemusíte sa však živiť ako vizážistka, aby ste ovládali aspoň pár overených trikov z tejto profesie. Poradíme vám, ako na to.

Či už máte doma plnú poličku dekoratívnej kozmetiky, alebo len máte chuť investovať do tejto oblasti, nezaškodí trochu inšpirácie od profesionálov. Každý z nich používa iné značky a iné techniky, ale je pár trikov, na ktorých sa zhodnú asi všetci. Ponúkame vám výber tých najlepších.

Dokonalý podklad

Krásna zjednotená pleť je základom dokonalého vzhľadu. Nemusíte si pritom kupovať klasický make-up a zároveň BB-krém pre bežné dni. Ak chcete ľahšie a prirodzenejšie krytie, úplne stačí, ak zmiešate pár kvapiek make-upu s vaším denným krémom. Vyskúšajte napríklad denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť NUANCE HYDROBALANCE CONTROL, ktorý vašu pleť osvieži a zároveň ju chráni pred nepriaznivými vplyvmi externého prostredia. Vďaka jedinečnej ľahkej textúre sa výborne aplikuje a nezanecháva na pleti mastný film.

nuance01_low

Takto ošetrenú pleť už len ľahko poprášte transparentným púdrom v oblasti nosa, čela a brady. Ak sa vám T-zóna nezvykne lesknúť, môžete púder úplne vynechať, aby vaša pokožka pôsobila ešte sviežejšie.

 Krásne nechty

Čerstvo nalakované nechty sú krásnym doplnkom elegantného vzhľadu a zároveň symbolizujú ženu, ktorá si skutočne dáva záležať na svojom vzhľade. Je to však pomerne časovo náročná procedúra, ktorú treba často opakovať, a to odrádza nemálo moderných žien, pre ktoré je čas tým najväčším luxusom. Vyskúšajte malé triky pri lakovaní, ktoré vám ušetria čas aj námahu.

shutterstock_420206263

Ešte pred začiatkom potrite okolie nechtov olivovým olejom. Následné neželané pretečenie laku mimo nechtu sa vám bude oveľa ľahšie odstraňovať.  Ak chcete urýchliť schnutie čerstvej vrstvy laku, po nanesení okamžite ponorte nechty do misky s ľadovou vodou a vyčkajte pár sekúnd. Vďaka studenému efektu lak nielenže oveľa rýchlejšie uschne, ale bude aj trvácnejší.

Svieža aj po 17:00

Popoludní sa už o slovo hlási únava z celého dňa a make-up už nie je taký dokonalý ako ráno. Po práci však deň nekončí a mnoho žien má pred sebou ešte schôdzky, alebo návštevu kina či divadla. Pre tieto situácie je najlepšie mať v kabelke malý rozprašovač s osviežujúcou termálnou vodou. Doprajte vašej tvári malú spršku, kedykoľvek cítite únavu či napätie pokožky. Na lícne kosti si jemne rozotrite pár kvapiek pleťového oleja, ktorý vašu tvár prirodzene rozžiari aj bez použitia rozjasňovača.

shutterstock_305782040

Pre načerpanie novej energie môžete vyskúšať aj účinok éterických olejov. Skúste napríklad vôňu citrónu alebo citrónovej trávy. Nielenže vás povzbudí a osvieži, ale zároveň zlepší cirkuláciu krvi a pevnosť ciev, čo ocení vitalita vašej pleti. Ak siahnete po pomarančovom oleji, uvoľní sa vaše duševné vnímanie a zvýši sa regenerácia pokožky. Citrusy vás nesklamú, ani ak máte popoludní chuť na niečo sladké. Je dokázané, že kyslá chuť spoľahlivo prekabáti maškrtný jazýček.

Krásne oči

Túžite po dokonalých očných linkách, ale nemáte pevnú ruku? Nevadí. Skúste najprv naniesť tesne nad líniu mihalníc husté bodky – či už ich namaľujete tekutou linkou alebo ceruzkou. Pomaly si tak vybodkujete presnú líniu a záverečné spojenie bodiek do jednej linky už bude hračkou.

Pamätajte, že prirodzenejšiu linku vyčaríte s ceruzkou. Je však nutné, aby bola dostatočne ostrá. To môže byť často problém, ak je ceruzka príliš mäkká. Na optimálne zastrúhanie ju aspoň na hodinu vložte do chladničky. Následné strúhanie vám pôjde oveľa ľahšie.

Ak sa chystáte na večierok a chcete si vyčariť metalické líčenie, nemusíte hneď investovať peniaze do nových líčidiel. Stačí, ak zmiešate trochu krémového rozjasňovača s vaším obľúbeným tieňom. Celú procedúru vykonajte prstom na chrbte ruky a výsledné ligotavé líčidlo prstom aj nanášajte. Vhodné je aplikovať ho len na stred viečka a zvyšok vytieňovať pôvodným práškovým tieňom.

Štavnaté pery

Základom príťažlivých pier je dobrá starostlivosť. Doprajte aj im pravidelný jemný píling, ktorý odstráni zrohovatené šupinky. Dokonalým trikom vo výžive pier je naniesť na ne silnú vrstvu medu. Vďaka tomu budú nielen vláčne a mäkké, ale aj skutočne sladké 🙂

shutterstock_520099084

Pri líčení myslite na veľkosť vašich úst. Vizážisti zdôrazňujú, že práve toto je najdôležitejší parameter pri výbere farby rúžu. Platí, že čím menšie a užšie pery, tým svetlejší odtieň si vyberajte. Drobným ústam pridá na objeme aj lesk, ale pozor: Nenanášajte ho na celú plochu, ale len do stredu. Pre efekt prirodzených pier zabudnite na kontúrovaciu ceruzku a rúž pokojne vklepte do pier prstom.

 

Letný manuál pre zdravie, krásu a pohodu

Slnko, voda, zmrzlina, dobrá nálada a samozrejme aj pár horúcich tipov, ako byť skutočne trendy – ponúkame vám náš letný manuál pre tento rok, ktorý vás udrží v kurze až do jesene.

Leto je veselý čas oddychu, dovoleniek a zároveň aj výpredajov, ktoré lákajú dopriať si viac ako počas zvyšku roka. Naša rada znie: Užite si to a odmeňte sa príjemne stráveným časom i nákupmi. Každá žena, ktorá stíha starostlivosť o rodinu či náročnú prácu, alebo oboje naraz, je hrdinkou dnešných dní a zaslúži si trochu sa rozmaznávať. Letné dni sú na to ako stvorené.

Slnkom k dobrej nálade

Vyhraďte si čas len pre seba a dohodnite si s kamarátkou, či rovno celou partiou pravidelné športové chvíle. Na teplé mesiace je ideálny plážový volejbal. Je to krásna hra, pri ktorej spálite veľa kalórii, opálite sa a užijete si kopec zábavy. Dobrou alternatívou je aj bedminton, ktorý je technicky jednoduchší, alebo bicyklovanie.

shutterstock_203829112

Je dokázané, že kombinácia športu a slnka vás urobia šťastnejšími a tým aj zdravšími a krajšími. Aktívny pohyb, rovnako ako slnečné lúče podporujú vyplavovanie „hormónu šťastia“, ktorý navodzuje euforické stavy a prirodzene potláča depresie. Dobre prekrvená pokožka je lepšie zásobovaná kyslíkom, čo sa priamo prejaví na jej lepšom tonuse a vzhľade. Nezabúdajte však na kvalitné opaľovacie prípravky, pretože nadmerné slnenie je najrýchlejšou cestou, ako predčasne zostarnúť.

Vlasy v lete

Korunu vašej krásy počas letných dní odhaľujete na obdiv, a tak si zaslúži špeciálnu starostlivosť. Slnko, prípadne morská voda predstavujú nadmernú záťaž pre vaše vlasy, preto im určite doprajte pravidelnú kúru v podobe výživných masiek. Na zdravých vlasoch sa budú najlepšie vynímať aj horúce tipy vlasových vizážistov pre túto sezónu.

shutterstock_609442244

Najväčším hitom sú netradičné melíry. Svetoví kaderníci odporúčajú tónovať vlasy vo farbách kávy – od tmavých korienkov, cez svetlejšie pramene à la caffé latté. Na bežné nosenie sa však presadili aj odvážne farebné melíry, ktoré pracujú s fialovou, ružovou, striebornou a blond. Hairstylista Thi Thao Tu prišiel tento rok s originálnou kombináciou červenej a hnedej, ktorá sa voľne dá preložiť ako „ružové drevo“ a je určená najmä brunetkám. Jeho kolegyňa Alisha McAlister zasa na sociálnych sieťach boduje s melírom „ovocná šťava”, ktorý v sebe nesie najrozmanitejšie tóny hnedej, ryšavej, bordovej a blond. Skrátka, toto leto sa fantázii medze nekladú.

Make-up leta

Doprajte si nový vzhľad aj v líčení. Odložte ťažké bázy a klasické tiene či linky. Túto sezónu stavte na svieže farby, ktoré vám dodajú mladistvý look. Absolútnou jednotkou je fialová a levanduľová, ktorú si naneste na viečka buď ako hrubú linku, alebo ako jeden mono-tieň. Podobne môžete experimentovať aj s ďalšími pastelovými farbami podľa toho, čo sa hodí k vašim očiam – skúste nebesky modrú alebo tyrkysovo zelenú. Na ústa pri takomto odvážnom líčení očí už stačí iba natrieť kvalitný lesk. Šťavnaté pery sa opäť vracajú do módy, ale nie v takej intenzite ako pred desiatimi rokmi. Dnes sa lesk aplikuje skôr do stredu pier, aby bol celkový vzhľad prirodzenejší.

Čo na seba

Využite letné výpredaje a doplňte si šatník novými sviežimi kúskami. Toto leto sa stále nesie v duchu kvetovaných motívov, či už na pestrých látkach, alebo v podobe vyšívaných aplikácií. Obchodom kraľujú aj veľmi ženské prvky v podobe blúzok a šiat s koketne spadnutými ramenami, ktoré odhaľujú plecia. Samostatnou tohtoročnou kategóriou sú perie a strapce, ktoré návrhári bohato využívajú, aby dali svojim modelom vzdušnosť a zvodnosť.

shutterstock_594031730

Z farieb sú jednoznačnými víťazmi pastelové tóny, najmä ružová, lila, modrá a žltá. Istá frivolnosť je cítiť aj z materiálových trendov – často sa využíva priehľadný šifón a dokonca aj mäkký plast. Či už sú to celé šaty, sukne, klobúky, topánky… priehľadnosť je skrátka in. Veľmi obľúbené sú aj volány, ktoré lemujú okraje zavinovacích šiat, prípadne priehlavky rukávov. Módni kritici sa zhodujú, že aktuálne módne trendy akoby chceli vyvažovať zmätenosť doby a pripomínať ľuďom, že stále je dosť dôvodov mať radosť zo života. 🙂

Letné hity pre váš šatník

Tento kus oblečenia by určite nemal chýbať v šatníku žiadnej ženy. Šaty sú symbolom nežného pohlavia, dokážu skryť aj menšie nedostatky postavy a hlavne sú chic!

Teplé dni sú ako stvorené na doplnenie šatníka krásnymi ľahkými šatami, ktoré podtrhnú ženskosť a vkus ich majiteľky. Módni návrhári sú aj tento rok stále verní najmä kvetovaným šatám v rôznych podobách, ktoré sa občas označujú aj ako bohémsky štýl. Vyberú si však aj odvážnejšie dámy, ktoré sa neboja odhaliť nohy.shutterstock_657659365Levanduľa a romantika

Ak ste jemná, romantická duša, tento rok bude váš. Návrhári ako Victoria Beckham, Michael Kors a ďalší sa zamilovali do odtieňa jemnej fialkovej. Túto sezónu budete absolútne in, ak sa zahalíte do levanduľovej. Šaty v tejto farbe podtrhnú najmä ženskosť, a preto vynikajúco kontrastujú aj so strohým biznis štýlom. Jemná levanduľová farebne sedí najmä brunetkám, ale v sýtejšom odtieni pristane aj blondínkam.

shutterstock_1104205376

Šaty ako rozkvitnutá lúka bodovali aj minulý rok a stále dominujú kolekciám svetových módnych značiek. Napokon, kvetované vzory zrejme nikdy úplne nevyjdú z módy. Tento rok sa nosia na ľahkých šatách v aktuálnej midi dĺžke. Typické sú spadnuté rukávy odhaľujúce ramená a zavinovací strih, ktorý rafinovane odhaľuje nohy. Romantiku podčiarkujú aj volány, ktoré hlásia veľký návrat.

shutterstock_600181103

Odvážne kúsky

Toto leto návrhári mysleli aj na odvážne dámy, ktoré sa neboja experimentovať aj s troškou extravagancie. Najmiernejším výstrelkom sú strapce. Nosia sa všade – nielen na kabelkách, topánkach a náušniciach, ale aj na šatách. Môžete si vybrať retro model inšpirovaný módou 20. rokov minulého storočia, kde sú nimi ozdobené jednoduché puzdrové šaty po celej dĺžke, alebo sa odvážiť obliecť si sukňu, ktorá je ušitá len zo strapcov.

shutterstock_679798027

Pastelky nadovšetko

Na romantickú nôtu hrajú aj obľúbené farby na šatách tejto sezóny – ružová a všetky pastelové odtiene. Aby ste nepôsobili príliš detsky, skúste kombináciu ružovej a červenej. Je to veľký hit predvádzacích mól a zároveň skutočne očarujúca farebná voľba. Módni návrhári radi spájajú tieto dve farby do pruhov a práve pásiky sú ďalším zaručeným tipom, ako byť trendy.

shutterstock_516608890

Pásikový vzor na šatách nemusí byť len klasický námornícky. Tento rok sa oveľa viac využíva geometrická hra protikladných pruhov, ktoré pri vhodnom strihu pekne tvarujú postavu. Módne značky oprášili aj klasické bodky. Tie najmä v obľúbenej bielo-čiernej kombinácii pekne vyniknú na elegantných šatách do práce, aj na voľné dni.

 

Rýchly reset pre pleť po lete

Horúce mesiace sú náročným obdobím pre kondíciu vašej pokožky. Doprajte jej na jeseň trochu viac starostlivosti, aby sa opäť zregenerovala a načerpala novú silu.

Opaľovanie, morská či chlórová voda, striedanie tepla a studenej klimatizácie – to všetko sú mimoriadne zaťažkávacie skúšky pre vašu pokožku. Môže sa stať, že po lete ju máte vysušenú, drsnú, prípadne sa na nej objavili pigmentové škvrny. Neváhajte a investujte do kvalitnej starostlivosti o pokožku  tváre i tela, prípadne navštívte lekáreň alebo kozmetický salón a nechajte sa trochu rozmaznávať. Veľa toho pre svoju pleť môžete urobiť aj doma.

Kozmetická bomba

Na jeseň si doprajte výživnejší pleťový krém, ktorý obsahuje viac ako len hydratáciu. Vyskúšajte denný krém pre suchú pleť z radu HYDROBALANCE CONTROL. Vašej pleti dodá extrakt z kaviáru, ktorý je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov, aminokyselín, proteínov a mastných kyselín. Tento kokteil pokožku intenzívne vyživuje a hydratuje. Krém obsahuje aj avokádovú hmotu a látku Protectami, ktoré sa postarajú o optimálnu hydratáciu a vyhladenie pleti.

shutterstock_521239108

Letom vyčerpaná pokožka si vyslovene pýta extra dávku starostlivosti v podobe pleťového séra. Siahnite po rozjasňujúcom „elixíre“ pre všetky typy pleti z radu RADIANCE CONTROL. Obsahuje a patentovanú zložku Algowhite®, ktorá podporuje prirodzenú exfoliáciu. Účinné zložky, ktoré sa nachádzajú v sére, vašu pleť rozjasnia a dodajú jej optimálnu hydratáciu. Po pravidelnej aplikácii séra pokožka získa nielen prirodzený jas pleti, ale pomôže vám zosvetliť i prípadné pigmentové škvrny od slnka.

nuance_serum_modra

 

Navštívte dermatológa

Vždy po lete by ste si mali nechať skontrolovať materské znamienka. Na Slovensku každý rok lekári diagnostikujú nové prípady zhubného melanómu kože. Pritom platí, že ak prídete k lekárovi včas, máte vysokú šancu sa vyliečiť. Varovným znamením sú znamienka, ktoré zmenili tvar, sú nepravidelné, vystupujúce, či nerovnomerne sfarbené.

shutterstock_134743586

Píling a maska

Urobte si aspoň raz za týždeň malý večerný rituál krásy – zapáľte si sviečky, pustite príjemnú hudbu. Vyčistite si pleť a  jemne si ju vymasírujte pílingom. Tým ju zbavíte zvyškov odumretej kože, ktoré sa po opálení zvyknú nebadane šúpať dole, ako aj všetkých nečistôt, ktoré upchávali póry. Tvár opláchnite, dočistite pleťovou vodou a naneste štedrú vrstvu výživnej pleťovej masky alebo nočného krému.

Potom si už len ľahnite a myslite na všetky príjemné okamihy uplynulého leta. Duševné uvoľnenie a kvalitná pleťová starostlivosť je to najlepšie, čo môžete vašej pokožke dopriať.

 

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope  www.drmax.sk/nuance

Ako si udržať čo najdlhšie letné opálenie

Bronzová pokožka vyzerá úžasne, zoštíhľuje telo a priťahuje pohľady. Kto by netúžil udržať si letné opálenie čo najdlhšie? Existuje zopár tipov, ktorými sa môžete riadiť, aby ste sa zo svojej opálenej pleti mohli tešiť ešte v septembri.

Správny opaľovací krém

Vybrať si kvalitný opaľovací prípravok s vysokým UV faktorom by malo byť samozrejmé. Spálená pleť sa totiž rýchlo ošúpe a z vytúženého hnedého zafarbenia nezostane nič. Preto je dôležité sa starať o svoju pokožku aj počas opaľovania. Chrániť ju vhodným opaľovacím prípravkom s vysokým UV filtrom a pobyt na slnku postupne dávkovať.

Skutočné expertky na opaľovanie sa venujú už samotnej príprave, ktorá začína už pred opaľovaním.

shutterstock_591308870

Trik je v mrkve

O kožu sa nestačí starať len zvonku, ale aj zvnútra. Krásne opálenie podporuje aj konzumácia betakaroténu, teda provitamínu A. Účinne bojuje proti voľným radikálom a zvýšenému riziku vzniku rakoviny kože a spomaľuje tvorbu vrások. Ideálne je obohatiť si jedálny lístok aj vitamínom E a C. Začnite sa teda vo veľkom hostiť na mrkve, brokolici, paradajkách či špenáte. Betakarotén si môžete dodávať aj v tabletovej forme.

Tepelne upravené paradajky dokonca obsahujú aj lykopén, čo je silný antioxidant. Lykopén prirodzene ochraňuje pokožku pred UV žiarením. Neznamená to však, že môžete vynechať prípravok na opaľovanie.

Strážte si mieru

Každá pleť má svoj limit, keď už skrátka nedokáže vyrobiť viac pigmentu. Preto si urobte prestávky v tieni, dajte koži vydýchnuť a pokračujte v chytaní bronzu postupne..Pravidelné prestávky v opaľovaní sú skvelý tip na dosiahnutie síce pomalšieho, no trvácnejšieho opálenia.

 

 

Módne trendy v klobúkoch na leto 2017

Nie je to tak dávno, čo si dámy z vyšších vrstiev potrpeli na tom, aby sa vždy pred slnkom chránili klobúkom. Nebol to len módny diktát. Biela pleť sa považovala za najkrajšiu, a to ešte ľudia netušili o rizikách vzniku rakoviny kože. Klobúky, šatky či čiapky sú navyše skvelým módnym doplnkom. Inšpirujte sa!

Čím väčší, tým lepší

Zvoľte si nádherný široký klobúk ako zo starých filmov a budete sa cítiť ako filmová hviezda. Veľká strieška ochráni nielen vašu tvár a oči, ale aj citlivé ramená a dekolt.

shutterstock_116122465

Cowboy girl

Svetové predvádzacie móla zaplnili túto sezónu modelky s klobúkom v štýle divokého západu. Kovbojské pokrývky hlavy sú sexy a symbolizujú vašu nespútanosť.

shutterstock_241898266

Športovo a hravo

Stále sú trendy aj šiltovky, ktoré sú praktické a ľahko sa zbalia aj do dovolenkového kufra. Ak si vyberiete model s kvetinovou potlačou, budete rozhodne trendy.

shutterstock_229172995