Tag

oči

Browsing

Slnečné okuliare – od smaragdov po dnešné mačacie oči

Nie je veľa módnych doplnkov, ktoré v sebe spájajú túžbu byť trendy a zároveň chránia zdravie. Slnečné okuliare patria medzi nevyhnutnú výbavu najmä v lete a zároveň sú dôležitou súčasťou vášho módneho sebavyjadrenia.

Slnečné okuliare sú skvelý doplnok, ktorý dokonale podčiarkne štýl oblečenia, ale v kritických chvíľach dokážu byť aj neoceniteľným kamarátom každej ženy. Skryť sa za tmavé sklá v dňoch, keď sa necítite práve najlepšie, prípadne nemáte čas na úpravu tváre a musíte vybehnúť medzi ľudí, je služba na nezaplatenie. Vedeli ste, že podobným spôsobom ich používali už čínski sudcovia v 12. storočí?

Fascinujúca história

Potreba chrániť si zrak pred prudkým slnkom je zrejme stará ako ľudstvo samo. Inuiti si už v prehistorických obdobiach dávali na nos pred oči úzke zvieracie kosti s vydlabanou štrbinou. Neskôr zdroje uvádzajú rímskeho cisára Nera, ktorý sa na gladiátorské zápasy pozeral cez vyleštené priesvitné kamene, aby mu neprekážalo ostré slnko.

shutterstock_1093620689

Tak ako Nero, aj Číňania v 12. storočí prišli na to, že pohľad cez tenučké plátky vylešteného hnedého kremeňa je pod páliacim slnkom veľmi príjemný. Tento vynález používali aj čínski sudcovia, aby im svedkovia nevideli do očí, keď ich vypočúvali.

V Európe sa okuliarové priekopníctvo pripisuje Jamesovi Ayscoughovi, ktorý skúšal využitie rôzne zafarbených sklíčok v okuliarových rámoch. V tom čase sa verilo, že modré, zelené či žlté sklá dokážu ľudí liečiť aj na rôzne choroby, ktoré im sekundárne poškodzovali zrak.

Pestrá ponuka dňa

Nosenie slnečných okuliarov v moderných dobách spopularizovali najmä holywoodske hviezdy po druhej svetovej vojne. S obľubou siahali po značke Foster Grant, ktorá odštartovala masovú výrobu v USA a dodnes patrí medzi svetových lídrov v predaji slnečných okuliarov.

shutterstock_746893198

Módne trendy na leto 2018 sú odvážne. Návrhári sa rozhodli staviť na naozaj veľké rámy, ktoré nielen podčiarkujú osobnosť ich majiteľky, ale zároveň dokonale chránia zrak. Medzi tvarmi rozhodne vyhrávajú „mačacie oči“. Tento jemne pretiahnutý tvar je sexy a zároveň elegantný, pričom krásne rámcuje ženskú tvár. V takomto retro dizajne predviedli svoje okuliare aj svetoznáme značky ako Luis Vuitton, Adam Selman, Rochas alebo Emilio de la Morena.

shutterstock_641325997

Okrem mačacieho štýlu si môžete vybrať aj z rôznych zaujímavých hranatých tvarov, pričom vyhráva najmä obdĺžnik. Vedľa nestúpite ani v prípade, že si kúpite patrične veľké „lenonky“, teda dokonale okrúhle rámy. Podstatné však je, aby okuliare ladili s líniami vašej tváre.

Chráňte si oči

Najdôležitejším kritériom pri výbere slnečných okuliarov by mal byť vysoký UV faktor na ochranu pred slnečným žiarením. Preto hľadajte na sklách označenie UV 400, ktoré znamená, že vaše oči budú chránené. Písmená CE zasa zaručujú, že výrobok zodpovedá normám EÚ.

Vedeli ste, že intenzita ochrany pred škodlivým slnečným žiarením nezáleží od tmavosti skiel? UV filter sa totiž nachádza priamo v šošovke a nemá nič spoločné s tónovaním skiel. Úroveň ochrany je rozdelená do piatich kategórií, na ktoré by ste sa mali spýtať vášho optika pri kúpe okuliarov. A dobre zvážte, kde si slnečné okuliare kupujete. Odporúčame vám návštevu optík a špecializovaných predajní, kde kúpite okuliare s potrebným certifikátom.

 

Ako si správne odličovať oči?

Prvé mimické vrásky sa tvoria vždy v oblasti očí. Pokožka je na týchto miestach tenšia než inde na tvári, neustále sa zvrašťuje a naťahuje v rytme s našou mimikou. A k tomu všetkému ju každý deň namáhame odličovaním. Tvorba vrások sa našťastie dá obmedziť.

Prvým najdôležitejším krokom je dôkladné odstránenie očného make-upu, s čím si skvele poradí micelárna voda. Oproti bežným očným odličovacím prípravkom má niekoľko výhod: Ľahké zloženie, pokožku nie je potrebné po aplikácii oplachovať vodou a poradí si dokonca aj s vodeodolnou riasenkou.

Micelárna voda pre suchú pleť od NUANCE obsahuje extrakt goji, ktorý pôsobí ako silný antioxidant. Extrakt z nechtíka lekárskeho sa postará o regeneráciu pokožky.

NUANCE Micelárna voda pre normálnu a zmiešanú pleť obsahuje extrakt z morušovníka bieleho a papáje, ktoré sa starajú, aby pleť pôsobila sviežim a žiarivým dojmom.

Oba typy micelárnych vôd obsahujú alantoín a glycerol. Zložky, ktoré zabezpečujú optimálnu hydratáciu pokožky.

11-2017_nuance_micelarky_1200x628_2

Pri akomkoľvek odličovacom prípravku je tiež dôležitý aj spôsob, akým sa odličujete. Okolie očí by ste v žiadnom prípade nemali silno trieť alebo naťahovať. Odličovať by ste sa mali jemnými pohybmi.

Ako správne odlíčiť oči a očné okolie?

Prvý krok: Na vatový tampón nalejte micelárnu NUANCE vodu podľa typu pleti.

Druhý krok: Vatový tampón jemne priložte na viečka a nechajte chvíľu pôsobiť.

Tretí krok: Jemným pohybom smerom dole odličujte riasenku a očné tiene.

Štvrtý krok: Postup opakujte pokiaľ vatový tampón nebude čistý.

shutterstock_679266121

Keď sú oči a  pleť dôkladne očistené, na rad prichádza očný krém. Pri jeho výbere vezmite do úvahy vek a stav vašej pokožky. Kozmetika NUANCE má v ponuke štyri očné krémy, ktoré sa postarajú o vaše očné okolie podľa potrieb vášho veku.

04-2018_nuance_april_newsletter_gifko

Správna kombinácia micelárnej vody a očného krému vám pomôže udržať pružnú pokožku v okolí očí bez vrások a podstatne oddiali tvorbu vrások. Dôležité je, aby sme sa o pokožku v očnom okolí starali kontinuálne a dlhodobo. A čo vy, milé dámy? Používate očný krém?

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

Sila kaviáru v očnom kréme

Stačí len malé množstvo tohto kozmetického zázraku a jemné vejáriky okolo vašich očí sa postupne zjemnia. Vďaka prírodnej sile kaviárového extraktu bude vaša pleť o poznanie pevnejšia.

Dámy, ktoré obľubujú kozmetiku bez zbytočných zaťažujúcich látok a so štipkou luxusu, budú nadšené očným krémom z radu NUANCE RADIANCE CONTROL. Stres, slnečné žiarenie i pribúdajúce roky sa prirodzene podpisujú na stave pleti a vyberajú si daň na jej sviežosti. Produktová línia RADIANCE CONTROL bojuje práve proti unavenej a sivastej pleti, ktorá trápi mnoho žien s rýchlym životným tempom. Extra namáhané je najmä okolie očí, preto sa očný krém stáva najlepším pomocníkom v snahe udržať si mladistvý vzhľad čo najdlhšie.

Poklad z mora

Kaviár je mimoriadne cenná surovina v kuchyni aj v kozmetike. Má unikátne zloženie živín, kde dominujú najmä zdraviu i pleti prospešné bielkoviny, polynenasýtené mastné kyseliny a celý zástup dôležitých minerálnych látok v podobe sodíka, draslíka, fosforu, jódu, železa či medi. Je to naozaj optimálne namiešaný morský kokteil, po ktorom vaša pleť rozkvitne.

Nanášať si na tvár pravý kaviár by však bolo predsa len dosť drahé. Veď sto gramov týchto lahodných guľôčok sa predáva za stovky eur. Našťastie existuje aj cenovo dostupná kozmetika, ktorá obsahuje to najlepšie, čo tento prírodný zázrak obsahuje. Kaviárový extrakt v NUANCE RADIANCE CONTROL očnom kréme je skutočnou esenciou kvalitnej starostlivosti o delikátne očné partie s nádychom príjemného luxusu.

nuance_eye_modra

 

Pleť intenzívne vyživuje, hydratuje a zachováva jej pružnosť a pevnosť. Spoľahnúť sa môžete aj na patentovaný komplex AMELIOX, ktorý vyhladzuje mimické  vrásky, ktoré sa tak často tvoria práve v okolí očí. Pri pravidelnej aplikácii sa očný krém zároveň stará aj o prevenciu vzniku nových vrások

Správna technika je nadovšetko

Pri nanášaní očného krému nezabúdajte na pár nevyhnutných zásad. Očné okolie je špeciálna časť tváre a vyžaduje si svojskú starostlivosť. V prvom rade myslite na fakt, že tieto partie sú tenučké ako jemný papier a akékoľvek naťahovanie a nešetrné zaobchádzanie im škodí. Snažte sa preto byť rovnako jemná, aby ste si zbytočne nevyrobili ďalšie vrásky navyše.

Pred aplikáciou samotného krému si umyte ruky, aby ste nezaniesli nečistoty a baktérie do téglika, či priamo do očí. Samozrejmosťou musí byť aj dôkladné odstránenie očného make-upu, aby sa aktívne látky z krému mohli dobre vsiaknuť. Aplikujte len malé množstvo očného krému. Prstami ho jemne vklepávajte do pokožky a užívajte si ten príjemný pocit starostlivosti o seba, ktorý patrí iba vám.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Viete správne aplikovať očný krém?

Delikátne partie okolo vašich očí si zaslúžia dôkladnú a obzvlášť jemnú starostlivosť. Podstatný je nielen výber vhodného krému, ale aj jeho správna aplikácia.

Neúprosný čas zanecháva svoje stopy v prvom rade na krku a v okolí očí. Je výsadou múdrych žien, že vedia prijímať zákonitosti prírody s noblesou a proti nevyhnutným vráskam bojujú prirodzeným, ale účinným spôsobom. Kvalitný očný krém a jeho správne nanášanie je absolútnym základom pri pestovaní dlhotrvajúcej krásy a mladistvého vzhľadu. Napriek tomu stále veľa žien zanedbáva túto oblasť. A pritom je to také ľahké a príjemné zároveň!

Ľahký ako pohladenie

Dobrý očný krém si vás získa hneď po otvorení téglika svojou ľahučkou textúrou, ktorá sa na pleti rozotrie ako obláčik. Je to logické, pretože pokožka v okolí očí je extra jemná a nenájdete pod ňou žiadne tukové žľazy. Jej hrúbka dosahuje iba pol milimetra, takže je veľmi tenučká. Preto sa na nej veľmi rýchlo tvoria mimické vrásky.

Myslite na delikátnosť očných partií a vaše prsty nepochybne samé začnú vykonávať tie správne pohyby pri nanášaní očného krému – žiadne naťahovanie pokožky v tomto prípade neprichádza do úvahy. Krém len jemne vklepávajte pod oči. Na dokonalé ošetrenie oboch očí stačí len malé množstvo očného krému. Dôležité je aj správne načasovanie – aspoň 5 minút pred večerným spánkom alebo ranným líčením. Doprajete tak krému dosť času na vsiaknutie do pokožky. Inak by mohol skončiť skôr na vankúši alebo kozmetickej hubke.

Samozrejmosťou musí byť vysoká čistota. Preto si ešte pred otvorením téglika umyte ruky, aby ste do krému nezaniesli cudzorodé látky a baktérie. Rovnako tak dôkladne odstráňte všetky zvyšky make-upu a riasenky, aby nezabránili účinným látkam v kréme vsiaknuť do pokožky. Predídete tak prípadnému podráždeniu očí počas noci. Ako vhodný prípravok na odlíčenie vyskúšajte micelárnu vodu francúzskej kozmetiky NUANCE. Vďaka svojmu jemnému zloženiu je vhodná na odlíčenie celej tváre, vrátane očí a pier.

11-2017_nuance_micelarky_1200x628_2

Ako správne aplikovať očný krém

Textúra očných krémov NUANCE je špeciálne prispôsobená citlivej pokožke v okolí oka. Práve preto nikdy nenahrádzajte očný krém bežným denným alebo nočným krémom. Malé množstvo krému aplikujte na pokožku v okolí očí jemným vklepávaním. Postupujte od vonkajšieho očného kútika smerom ku koreňu nosa. Nikdy neaplikujte očný krém na viečka.

Správny výber

Keď už viete, ako krém naniesť, sústreďte sa tiež na výber správneho produktu. Pokožka v okolí očí má často iné potreby ako zvyšok tváre a mali by ste ich zohľadniť pri výbere očného krému. Ak potrebujete najmä hydratáciu, skúste NUANCE HYDROBALANCE CONTROL očný krém.  Vďaka svojej ľahkej textúre sa okamžite vstrebáva a hydratuje citlivé očné okolie.

nuance_eye_ruzova

 

 

V boji proti prvým, mimickým vráskam v očnom okolí bude vaším nezastupiteľným pomocníkom očný krém NUANCE RADIANCE CONTROL. Vaša pleť doslova rozkvitne pri účinkoch obsiahnutého kaviárového extraktu. Navráti sa jej tiež pružnosť a hladkosť.

nuance_eye_modra

ANTI – AGEING COMPLEX očný krém je vhodný pre všetky dámy, ktoré majú vrásky viditeľné a zároveň sa chcú starať o svoje očné okolie a predchádzať tak vzniku nových vrások. Je vhodný pre dámy vo veku od 30 – 35 rokov a vyššie. Očný krém v očnom okolí pleť nielen zvláčňuje a vyživuje, ale zároveň redukuje vačky pod očami.

nuance_eye_fialova

Pre potreby intenzívnej starostlivosti pre zrelú pleť, ktorá si vyžaduje výraznejšie spevnenie, môžete siahnuť po očnom kréme z radu SUPREME LIFTING. Očný krém efektívne vyhladzuje existujúce vrásky a pomáha predchádzať vzniku nových. Je určený pre všetky dámy vo veku od 45 rokov a viac.

nuance_eye_zlata

Milé dámy, zažite na vlastnej koži vypnutie vrások v očnom okolí. Pamätajte, že vaše oči sú oknom do duše a zároveň prvá vec, ktorú si každý na vás všimne. Oči majú žiariť. Očné krémy francúzskej kozmetiky NUANCE vám pomôžu splniť toto želanie.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

 

Viete si vybrať správny očný krém?

Je to citlivá oblasť našej tváre, rámuje „bránu do duše“ a je to prvá zóna, ktorú si na nás ľudia všimnú pri zoznámení –  očné okolie. Preto si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť.

Na úvod niekoľko dôležitých faktov: Pokožka v okolí očí je tenučká ako jemný papier a nenachádzajú sa pod ňou žiadne tukové ani potné žľazy. Má hrúbku iba pol milimetra, preto je mimoriadne náchylná na dehydratáciu a poškodenie od externých vplyvov. Práve tu sa najčastejšie objavia prvé vrásky a nie je to náhoda. Veď pre potreby žmurkania a mimiky sa okolo očí dáva do pohybu až dvadsaťdva svalov, čo je pre delikátnu pokožku nemalá záťaž. Preto by kvalitný očný krém vhodný špeciálne pre vaše potreby mal byť váš verný pomocník najneskôr od 25. roku života. Poradíme vám, ako si vyberiete ten váš.

Vnímajte svoje potreby

Krém si vyberajte predovšetkým podľa toho, aké špecifické potreby má vaša pleť v okolí očí. Ak  chcete  kvalitnú hydratáciu a potrebujete zredukovať občasné opuchy pod očami, siahnite po jemnom očnom kréme z radu HYDROBALANCE CONTROL. Svojím jedinečným zložením podporuje mikrocirkuláciu v očnom okolí a tým pôsobí proti  opuchom a tmavým kruhom pod očami.

nuance_eye_ruzova

 

Ak už vidíte, že sa vám v okolí očí začínajú objavovať prvé vrásky, vyskúšajte silu kaviárového extraktu v očnom kréme z radu RADIANCE CONTROL. Vaša pleť bude intenzívne vyživená a hydratovaná, čo jej navráti pružnosť a hladkosť.

nuance_eye_modra

Dámy, ktoré už vyhľadávajú naozaj intenzívnu starostlivosť a spevnenie časom poznačenej pokožky, určite ocenia účinky očného krému z radu SUPREME LIFTING. Vďaka vysokoúčinným zložkám Vegetensor a AMELIOX®, ktoré pleť vypínajú, vyhladzujú už existujúce vrásky a pomáhajú predchádzať vzniku nových. Extrakt z pagaštanu pôsobí proti tmavým kruhom pod očami.

nuance_eye_zlata

 

Ak okrem vrások vnímate ako najväčší problém vačky pod očami, vyskúšajte očný krém ANTI-AGEING COMPLEX. Okrem bambuckého masla obsahuje aj naozajstný prírodný zázrak v podobe kaméliového oleja a extrakt zo zeleného čaju, takže je nabitý antioxidantmi. Vďaka patentovanej látke PADINAMI® urýchľuje tvorbu kyseliny hyalurónovej v koži, čím ju robí pevnejšou a pružnejšou.

nuance_eye_fialova

 

Ako ho používať?

Očný krém sa aplikuje ráno i večer na vyčistenú pokožku. Buďte dôsledná najmä pred spaním a nenechajte na viečkach ani mihalniciach žiadne stopy líčidiel, ktoré by vašu pokožku cez noc zbytočne dráždili a bránili by dokonalému účinku krému.

nuance36_ocne

Samotná aplikácia očného krému by mala byť ľahká a jemná. Prstami len vklepávajte krém do okolia oka a snažte sa pokožku nenaťahovať. Postupujte od vonkajšieho očného kútika smerom ku koreňu nosa. Nikdy neaplikujte očný krém priamo na viečka.

Myslite na jemnosť  pokožky v očnom okolí a nerobte si vrásky navyše.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope  www.drmax.sk/nuance

 

 

 

Objavte mágiu jesene s pagaštanom

Keď sa na jeseň budete prechádzať pod jeho košatou korunou, nezabudnite si trochu nazbierať. Nie je síce na jedenie, ale z lesklých guľôčok sa dajú vytvoriť rôzne kreácie, ktoré skrášlia váš domov. Navyše má pagaštan konský mnoho liečivých účinkov, o ktorých ste doteraz možno ani netušili.

Tajomstvo mena

Názov pagaštan konský má svoje korene v minulosti. Prívlastok vraj vznikol preto, že ho chovatelia koní pridávali do krmiva svojim koňom, keď boli choré. Podľa iných názorov sa tak volá preto, že po odpadnutí listu zo stromu ostane na konári zaujímavá jazva v podobe konskej podkovy. Nech je tak alebo inak, liečivá  sila pagaštanu je naozaj silná.

Zdravé cievy a cievky

Pagaštan pomáha pri ochoreniach kostí a kĺbov, ale najrozšírenejší je pri liečbe cievnych ťažkostí. Dokáže posilniť oslabené žily a krehké cievky.. Vďaka schopnosti obnoviť mikrocirkuláciu ciev má blahodarné účinky aj na pleť. Vypína ju a pôsobí na pokožku ako tonikum.

Sila pagaštanu v NUANCE

Účinky pagaštanu sú obsiahnuté aj v kozmetike NUANCE. Extrakt z kôry pagaštanu konského sa nachádza v  očnom kréme na všetky typy pleti z radu SUPREME LIFTING. Tento extrakt podporuje mikrocirkuláciu a potláča tak opuchy a tmavé kruhy pod očami. Pôsobí antioxidačne a chráni tenkú pokožku v okolí očí. Pagaštan vám teda pomôže naraz spevniť aj skrášliť tieto najcitlivejšie miesta na tvári.

nuance_eye_zlata

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope  www.drmax.sk/nuance

Nezabúdajte na očný krém

Tiež ste to už niekedy počuli – ja si vystačím s jedným krémom na celú tvár, nepotrebujem si kupovať tri rôzne prípravky. Nuž, skúste sa pozrieť dotyčnej dáme dobre do očí, alebo skôr si počkajte, ako bude vyzerať jej očné okolie o pár  rokov.

Delikátna záležitosť

Pokožka okolo očí je najtenšia na celej tvári. Nenachádzajú sa tu žiadne potné ani tukové žľazy. Okrem toho je mimoriadne namáhaná pri bežných výrazoch tváre, a preto sa tu tvoria mimické vrásky ako prvé. Nie je nič výnimočné vidieť už 20-ročné dievčatá s prvými vejárikmi okolo očí.

Preto je mimoriadne dôležité investovať do kvalitného očného krému, a to hneď od okamihu, ako mladá žena začne používať kozmetiku. Na začiatku starostlivosti o očné okolie je vhodné používať hydratačný krém z radu HYDROBALANCE CONTROL, ktorý sa  svojím zložením stará o hydratáciu očného okolia, a tým zamedzuje vzniku ďalších vrások.  Očný krém proti prvým vráskam RADIANCE CONTROL, ktorý vďaka kaviárovému extraktu pleť intenzívne vyživuje a hydratuje. Na spevnenie očného okolia je určený očný krém z radu ANTI-AGEING COMPLEX. Obsahuje patentovanú zložku PADINAMI®, ktorá urýchľuje tvorbu kyseliny hyalurónovej v spodných vrstvách kože, vďaka čomu posilňuje pevnosť a pružnosť pleti. Pre intenzívnu starostlivosť je určený očný krém z radu SUPREME LIFTING, ktorý vypĺňa a vyhladzuje už vzniknuté vrásky a zároveň bráni vzniku nových.

nuance36_ocne

Ako ho používať?

Očný krém je dôležité nanášať len na  dobre odlíčenú pokožku. Žiadna prebdená noc by nemala slúžiť ako výhovorka na padnutie do postele bez odlíčenia. Vaša pleť sa vám neskôr za sebadisciplínu poďakuje.

Krémová alebo gélová textúra očných krémov NUANCE je špeciálne prispôsobená citlivej pokožke v okolí očí. Práve preto nikdy nenahrádzajte očný krém bežným denným alebo nočným krémom.

Malé množstvo krému aplikujte na pokožku v okolí očí jemným vklepávaním. Postupujte od vonkajšieho očného kútika smerom ku koreňu nosa.. Platí zásada, že všetko s mierou. Pokožku v žiadnom prípade nenaťahujte a nenamáhajte ťahavým roztieraním krému. Spôsobili by ste si vrásky navyše. Nikdy neaplikujte očný krém priamo na viečka. Nezabúdajte, že o očné okolie sa musíme starať pravidelne a dlhodobo. Je preto nevyhnutné aplikovať očný krém ráno aj večer.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Oči ako hollywoodska hviezda

Je za nami sezóna filmových galavečerov. Všetky Glóbusy, Oscary a podobné sošky sú rozdané. Pri pohľade na dokonalé róby, účesy a mejkapy hviezd ste možno aj vy zatúžili žiariť ako ony. Toto sú triky, ktoré vám pomôžu vyčariť vizáž à la Hollywood.

Starostlivosť o riasy

Aj riasy si vyžadujú výživu. Denné líčenie a odličovanie ich môže lámať a vysušovať. Dodávajte im výživu každý večer napríklad mandľovým či olivovým olejom, olejom s vitamínom E alebo sérom. V mnohých lekárňach kúpite špeciálne séra práve na podporu rastu rias. Vďaka dlhodobej a pravidelnej starostlivosti riasy zhustnú a predĺžia sa.

Umelé riasy

Ak sa chystáte na večierok alebo inú slávnosť, ktorá má pre vás dôležitosť na úrovni Oscarov, môžete to urobiť ako v Hollywoode! Nalepte si umelé riasy. Či sa odvážite sama, alebo pôjdete ku kozmetičke, umelé riasy znásobia prirodzený objem vašich rias a predĺžia ich. Oči sa tak stanú vašou najvýraznejšou zbraňou.

shutterstock_287747222

Zázračné triky pri líčení

Ako si maľovaním zvýrazniť riasy? Začnite kliešťami na mihalnice, sú totiž vynikajúcim nástrojom na vytočenie rias. Krásne ich vytvarujú ešte pred nanesením maskary. Používajte riasenku, ktorá zväčšuje objem. Riasy opticky zahustí, čím dosiahnete lepšie zvýraznenie očí ako pri maskare s predlžujúcim efektom.