Profesionálna úprava tváre je umenie, ktoré dokáže robiť zázraky. Nemusíte sa však živiť ako vizážistka, aby ste ovládali aspoň pár overených trikov z tejto profesie. Poradíme vám, ako na to.

Či už máte doma plnú poličku dekoratívnej kozmetiky, alebo len máte chuť investovať do tejto oblasti, nezaškodí trochu inšpirácie od profesionálov. Každý z nich používa iné značky a iné techniky, ale je pár trikov, na ktorých sa zhodnú asi všetci. Ponúkame vám výber tých najlepších.

Dokonalý podklad

Krásna zjednotená pleť je základom dokonalého vzhľadu. Nemusíte si pritom kupovať klasický make-up a zároveň BB-krém pre bežné dni. Ak chcete ľahšie a prirodzenejšie krytie, úplne stačí, ak zmiešate pár kvapiek make-upu s vaším denným krémom. Vyskúšajte napríklad denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť NUANCE HYDROBALANCE CONTROL, ktorý vašu pleť osvieži a zároveň ju chráni pred nepriaznivými vplyvmi externého prostredia. Vďaka jedinečnej ľahkej textúre sa výborne aplikuje a nezanecháva na pleti mastný film.

nuance01_low

Takto ošetrenú pleť už len ľahko poprášte transparentným púdrom v oblasti nosa, čela a brady. Ak sa vám T-zóna nezvykne lesknúť, môžete púder úplne vynechať, aby vaša pokožka pôsobila ešte sviežejšie.

 Krásne nechty

Čerstvo nalakované nechty sú krásnym doplnkom elegantného vzhľadu a zároveň symbolizujú ženu, ktorá si skutočne dáva záležať na svojom vzhľade. Je to však pomerne časovo náročná procedúra, ktorú treba často opakovať, a to odrádza nemálo moderných žien, pre ktoré je čas tým najväčším luxusom. Vyskúšajte malé triky pri lakovaní, ktoré vám ušetria čas aj námahu.

shutterstock_420206263

Ešte pred začiatkom potrite okolie nechtov olivovým olejom. Následné neželané pretečenie laku mimo nechtu sa vám bude oveľa ľahšie odstraňovať.  Ak chcete urýchliť schnutie čerstvej vrstvy laku, po nanesení okamžite ponorte nechty do misky s ľadovou vodou a vyčkajte pár sekúnd. Vďaka studenému efektu lak nielenže oveľa rýchlejšie uschne, ale bude aj trvácnejší.

Svieža aj po 17:00

Popoludní sa už o slovo hlási únava z celého dňa a make-up už nie je taký dokonalý ako ráno. Po práci však deň nekončí a mnoho žien má pred sebou ešte schôdzky, alebo návštevu kina či divadla. Pre tieto situácie je najlepšie mať v kabelke malý rozprašovač s osviežujúcou termálnou vodou. Doprajte vašej tvári malú spršku, kedykoľvek cítite únavu či napätie pokožky. Na lícne kosti si jemne rozotrite pár kvapiek pleťového oleja, ktorý vašu tvár prirodzene rozžiari aj bez použitia rozjasňovača.

shutterstock_305782040

Pre načerpanie novej energie môžete vyskúšať aj účinok éterických olejov. Skúste napríklad vôňu citrónu alebo citrónovej trávy. Nielenže vás povzbudí a osvieži, ale zároveň zlepší cirkuláciu krvi a pevnosť ciev, čo ocení vitalita vašej pleti. Ak siahnete po pomarančovom oleji, uvoľní sa vaše duševné vnímanie a zvýši sa regenerácia pokožky. Citrusy vás nesklamú, ani ak máte popoludní chuť na niečo sladké. Je dokázané, že kyslá chuť spoľahlivo prekabáti maškrtný jazýček.

Krásne oči

Túžite po dokonalých očných linkách, ale nemáte pevnú ruku? Nevadí. Skúste najprv naniesť tesne nad líniu mihalníc husté bodky – či už ich namaľujete tekutou linkou alebo ceruzkou. Pomaly si tak vybodkujete presnú líniu a záverečné spojenie bodiek do jednej linky už bude hračkou.

Pamätajte, že prirodzenejšiu linku vyčaríte s ceruzkou. Je však nutné, aby bola dostatočne ostrá. To môže byť často problém, ak je ceruzka príliš mäkká. Na optimálne zastrúhanie ju aspoň na hodinu vložte do chladničky. Následné strúhanie vám pôjde oveľa ľahšie.

Ak sa chystáte na večierok a chcete si vyčariť metalické líčenie, nemusíte hneď investovať peniaze do nových líčidiel. Stačí, ak zmiešate trochu krémového rozjasňovača s vaším obľúbeným tieňom. Celú procedúru vykonajte prstom na chrbte ruky a výsledné ligotavé líčidlo prstom aj nanášajte. Vhodné je aplikovať ho len na stred viečka a zvyšok vytieňovať pôvodným práškovým tieňom.

Štavnaté pery

Základom príťažlivých pier je dobrá starostlivosť. Doprajte aj im pravidelný jemný píling, ktorý odstráni zrohovatené šupinky. Dokonalým trikom vo výžive pier je naniesť na ne silnú vrstvu medu. Vďaka tomu budú nielen vláčne a mäkké, ale aj skutočne sladké 🙂

shutterstock_520099084

Pri líčení myslite na veľkosť vašich úst. Vizážisti zdôrazňujú, že práve toto je najdôležitejší parameter pri výbere farby rúžu. Platí, že čím menšie a užšie pery, tým svetlejší odtieň si vyberajte. Drobným ústam pridá na objeme aj lesk, ale pozor: Nenanášajte ho na celú plochu, ale len do stredu. Pre efekt prirodzených pier zabudnite na kontúrovaciu ceruzku a rúž pokojne vklepte do pier prstom.

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma