Tag

plet

Browsing

Prečo môžete na jar vyzerať úžasne

Prebúdzanie prírody je zázrak, ktorého sila sa prenáša na všetko živé, vrátane ľudí. Zrazu cítite príval energie a zlepší sa duševná pohoda. Poradíme vám pár trikov, ako môžete aj vy na jar doslova rozkvitnúť.

S jarou sa spája aj krásna slovanská mytológia, ktorá podčiarkuje jej silu a vplyv na zdravie ľudí. V panteóne slovanských bohov je patrónkou tohto ročného obdobia Vesna – je jej zasvätená nielen jar, ale aj sám život a mladosť. Bývala zobrazovaná ako krásna deva, ktorá prinášala teplo, radosť a zeleň. To je pekná symbolika aj do dnešných dní, keď dlhá a vyčerpávajúca zima dala poriadne zabrať aj našej koži, vlasom a psychickej kondícii. Oslávte jar spolu s nami a využite príležitosť skrásnieť, ktorú vám čarovná Vesna ponúka.

Hormón dobrej nálady

Dni sú už o poznanie dlhšie a slnko neodolateľne hreje. To je ideálny čas sadnúť si na terasu a vychutnať si v pokoji jeho hrejivé lúče. Nabijú vás hormónom dobrej nálady – serotonínom, ktorý vaše telo počas krátkych zimných dní produkovalo oveľa menej. Jeho účinky na organizmus sú úžasné: Zrazu cítite príval energie, máte chuť byť aktívna a celkovo ste pozitívne naladená. Viacero vedeckých štúdií dokázalo, že slnko má preukázateľný vplyv na zníženie depresií a vyššiu výkonnosť.

shutterstock_1294900573

Vaša krása, rovnako ako zdravie celého tela, priamo súvisia s psychickou kondíciou. Znalci z odboru psychosomatiky potvrdzujú, že pozitívne myslenie, ktoré jar podporuje, dokáže urýchliť dobu liečby mnohých chorôb a celkovo zlepšuje odolnosť a vitalitu človeka. Tento priaznivý efekt môžete podporiť dlhými prechádzkami jarnou prírodou a sledovaním jej krásy. Štúdia publikovaná v roku 2014 v časopise Journal of EnvironmentalPsychology dokázala súvislosť medzi aktívnym vnímaním prírody a dobrou náladou. Následne sa zlepšuje aj kvalita spánku, a to je dôležitý predpoklad zregenerovanej a žiarivej pokožky.

Záhrada volá

Dosť bolo skleníkovej zeleniny a ovocia, ktoré v zime len vzdialene pripomínajú svoju chuť v čase sezóny. Zájdite na miestny trh a nakúpte si čerstvé jarné plody, ktoré vás nabijú dávkami zdraviu prospešných vitamínov a flavonoidov. Medzi prvými zo zeme vykukne mladá cibuľka. Vedeli ste, že najlepší účinok v boji proti vírusom a baktériám získava až po tom, ako ste ju nakrájanú nechali postáť 10 – 15 minút? Vtedy sa z nej totiž počas oxidácie uvoľňujú sulfidy, ktoré sú jej najúčinnejšími látkami.

shutterstock_419297326

Neobíďte ani mladú mrkvu. Obsahuje karotenoidy, čo sú červenožlté pigmenty s veľkým potenciálom pre zdravie a krásu. Majú silný antioxidačný účinok a chránia bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Telo si na jeho základe dokáže vyrobiť cenný vitamín A, ktorý podporuje regeneráciu kožných buniek a stimuluje v nich syntézu kolagénu. Výsledkom je svieža a zdravo vyzerajúca pleť. A v neposlednom rade karotenoidy pomáhajú koži chrániť sa pred negatívnymi vplyvmi slnečného žiarenia, ktorému sa tak dychtivo začíname vystavovať práve na jar.

 

 

Pre krásnu tvár a krk treba viac ako len krém

Ak svoj ranný a večerný kozmetický rituál odbijete len nanesením krému, želané výsledky sa nemusia dostaviť. Utrpia najmä partie, ktoré ako prvé prezrádzajú váš vek.

Ak už dáma prekročila hranicu 30 rokov, mala by preventívne venovať svojej pokožke viac komplexnejšej starostlivosti. Správne odlíčenie a kvalitný krém sú len nevyhnutným základom každodennej rutiny v kúpeľni. Extra dávku pozornosti si zaslúži najmä krk, na ktorom sú prejavy starnutia viditeľné najviac a zároveň je najťažšie ich vyhladiť. V istom štádiu si už s nimi neporadia ani najlepší plastickí chirurgovia, čo dobre vidieť na vzhľade niektorých starnúcich slávnych žien – tvár majú až neprirodzene „vyžehlenú“ a vráskavý krk. Ak zakročíte včas, môžete v ich veku vyzerať oveľa lepšie a bez nutnosti ľahnúť si pod „skalpel“.

Extra dávka živín

Dôkladné každodenné odlíčenie pleti ráno i večer a následná aplikácia vhodného krému sú minimom, čo môžete pre svoju pokožku urobiť. Raz za týždeň jej môžete dopriať aj extra dávku živín v podobe kvalitného séra, ktoré efektívne doplní bežnú starostlivosť. Je to prípravok s vysokou koncentráciou účinných látok, čo robí ich blahodarný vplyv na vitalitu pleti oveľa výraznejším. Želaný efekt sa tiež dostaví rýchlejšie ako pri bežnom kréme.

Ideálne sérum obsahuje vzácne zložky prírodného pôvodu, ktoré pleť dokáže absorbovať bez rizika podráždenia. Tieto kritériá spĺňa napríklad NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX sérum. Patentované zloženie stimuluje v pokožke tvorbu jej vlastnej kyseliny hyalurónovej, vďaka čomu je hladšia a pevnejšia. Obsahuje tiež kaméliový olej, ktorý pleť vyživuje a udržiava ju pružnú.

nuance19

Vaša pokožka bude hodvábna a vypnutá aj po použití séra z radu NUANCE SUPREME LIFTING, Extrakt z arganovníka a ďalšie patentované zložky pleť  vyhladzujú a spevňujú.

nuance_serum_zlata

Ako čarovný prútik na pleť pôsobí Zlatá Maska. Keď máte ochabnutú pokožku a prehlbujúce sa vrásky, siahnite po tomto elixíre krásy a doprajte si doma rovnakú starostlivosť ako v luxusnom salóne krásy.  Používanie masky raz za týždeň dodá vašej pleti okamžitý liftingový efekt.

produkt_1

Choďte do hĺbky

Tak, ako v bežnom živote, ani v starostlivosti o pleť by ste nemali kĺzať po povrchu. To si vyžaduje dôkladnosť a systematický prístup, ktorý rieši veci od základov. V prípade pestovania krásy je to povinnosť dbať aj o celkový životný štýl. Sem patrí predovšetkým veľa pohybu, žiadne cigarety, kvalitná strava a veľa tekutín. Nedávne štúdie priniesli varovanie, že zabijakom krásnej pleti je aj priveľa cukru v strave.

prezentacia3

Cukor v krvi sa totiž glykáciou viaže na bielkoviny, čím vznikajú nové škodlivé molekuly nazývané skratkou AGE. Ak sa ich nahromadí priveľa, škody sa začnú prejavovať aj navonok. Najcitlivejšie sú na tento proces práve proteínové vlákna kolagén a elastín, ktoré sa starajú o pružnú a mladistvú pokožku. Výsledkom je ovisnutá koža a zväčšujúce sa vrásky. Cukrovinky preto nahraďte radšej ovocím.

Do hĺbky pod kožu tiež treba preniknúť pri čistení pleti. Aspoň raz za mesiac je vhodné navštíviť kozmetický salón a zveriť sa do rúk profesionálom. Dobrá kozmetička zhodnotí aktuálny stav pokožky, pomocou špeciálnych prípravkov a prístrojov naozaj hĺbkovo vyčistí všetky póry a následne aplikovaná starostlivosť v podobe masky či séra môže efektívnejšie preniknúť do tých najspodnejších vrstiev kože.

shutterstock_180935369

Krk vás prezradí

Je to zvláštny paradox, že na krku sa starnutie prejavuje najrýchlejšie a predsa týmto partiám ženy zvyčajne venujú najmenej pozornosti. Práve tu sa však nachádza minimum mazových žliaz, koža je tenšia, čo prispieva k jej rýchlejšiemu vysúšaniu a vzniku vrások. Obsahuje tiež menej melanocytov, teda buniek produkujúcich pigment. Vo výsledku je tak citlivejšia na spálenie od slnka.

prezentacia4

Preto sa riaďte pravidlom, že všetku starostlivosť, ktorú poskytujete tvári, doprajete aj krku – či už je to čistenie pleti, nanášanie krému alebo masky. Okrem toho si dávajte pozor na držanie tela. Zhrbená pozícia so sklonenou hlavou za počítačom počas celého dňa prispieva ku vzniku nepekných vrások práve na krku. Rovnako tak pôsobí aj spánok s príliš vyvýšenou hlavou. V takej polohe sa brada tlačí k hrudníku, čo opäť krčí pokožku na krku. Za pokus stojí aj špeciálna gymnastika na precvičenie týchto partií.

 

 

Kozmetický manuál pre pleť od 35 rokov

Žena v tretej dekáde svojho života prežíva úžasné obdobie, je sebavedomá, stúpa v kariérnom rebríčku, väčšinou už má stabilné súkromie a ešte stále pôsobí mladistvo krásne. Pribúdajúce roky však už treba mať pod kontrolou.

Každý vek má svoje čaro, ale mnoho žien sa zhoduje, že po 35 -tke sa cítili zrejme najlepšie. Ešte nepremýšľali nad pribúdajúcimi rokmi, ani vráskami a keď sa začali objavovať, mali už dosť rozumu i disciplíny, aby s nimi efektívne zatočili. Pleť ženy v tejto fáze si už vyžaduje viac ako len základnú starostlivosť v podobe dôkladného odlíčenia a hydratácie. V kozmetickej výbave by sa už mali objaviť aj produkty bohaté na látky spomaľujúce proces starnutia a zvyšujúce vitalitu pleti.

Vaša pleť a čo s ňou

Tvár 35 -ročnej ženy je ešte stále hladká, ale už na nej badať jemné vrásky aj mimo mimických zón. Prehlbujú sa najmä línie od nosa smerom k brade, líca klesajú a objavujú sa prvé pigmentové škvrny. V tomto veku sa naplno ukáže, aká štedrá k vám bola príroda. Prejavy starnutia sú značne podmienené geneticky a ak máte v tomto smere smolu, začne sa to naplno prejavovať.

shutterstock_206658529

Zároveň vám koža začne vystavovať účet za starostlivosť, ktorú ste jej a vôbec celému telu doteraz venovali. Všetky staré hriechy v podobe cigariet, zlej či žiadnej kozmetiky a každého spálenia od slnka sa vám vrátia ako bumerang. Nič však nie je stratené a proces starnutia ešte môžete efektívne spomaliť.

Magický efekt

Vaša pleť teraz potrebuje hlavne dopĺňať výživné látky a „vitamíny mladosti“, ktoré sú zároveň silné antioxidanty. Odpoveďou na túto výzvu je kozmetický rad ANTI-AGEING COMPLEX pre dámy staršie ako 35 rokov. Je špeciálne pripravený pre potreby kože, ktorá vekom stráca prirodzený jas a sviežosť, pričom na nej pribúdajú prvé hlbšie vrásky a pigmentové škvrny.

 

07-2018_nuance_redDo vašej povinnej výbavy už musí patriť aj nočný krém, ktorý má hutnejšie zloženie a lepšie pomáha obnove pleťových buniek v spánku. Vaša pleť už potrebuje aj extra dávku starostlivosti, ktorú jej najlepšie poskytnú špeciálne pripravené séra. Najlepšie je naniesť ich pod nočný krém a nechať pôsobiť v noci. Siahnite po sére NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX.

nuance_serum_fialova

 

Hýbte sa do krásy

Tretia dekáda života býva zväčša najnáročnejšia na pracovné povinnosti, žena stúpa po kariérnom rebríčku a často musí zladiť prácu i starostlivosť o deti. Preto jej nezostáva veľa času na seba. Športové aktivity, ktoré kedysi pravidelne pestovala, idú bokom. Je to veľká chyba, pretože šport je so stúpajúcim vekom čoraz dôležitejší pre udržanie štíhlej línie i zdravej pokožky.

shutterstock_746140597

S pribúdajúcimi rokmi sa žene spomaľuje metabolizmus a zrazu zisťuje, že ak si chce udržať rovnakú konfekčnú veľkosť, už si nemôže dovoliť zjesť to, čo pred desiatimi rokmi. Pleť i cievy strácajú svoju pružnosť a svaly ochabujú. Na všetky tieto problémy je najlepšou odpoveďou šport. Skúste opäť oprášiť svoje staré pohybové aktivity, prípadne dajte dokopy partiu kolegov a začnite pravidelne hrávať plážový volejbal, tenis či bedminton.

Ideálnym motivátorom sú aj deti, ktoré poteší turistika či cyklotúra. Nikdy tiež nie je neskoro začať behať, čo je časovo i finančne nenáročný šport. Dôležitá je však pravidelnosť a disciplína. Vyhraďte si presné dni a časy, kedy sa venujete len športu a dôsledne ich dodržiavajte.

Sladký život

shutterstock_3769239731

Zo stravy by ste mali definitívne vylúčiť rýchle cukry v podobe sladkostí. Priveľa uhľohydrátov vám iba zbytočne zvyšuje apetít a boj s narastajúcou váhou je márny. Zamerajte sa viac na bielkoviny a chuť na sladké zaháňajte ovocím bohatým na zázračné flavonoidy. Tie pomáhajú predchádzať starnutiu a výrazne zvyšujú imunitu. Nájdete ich najmä v bobuľovom ovocí.

 

Po 35-ke už má väčšina žien vytvorený svoj štýl v obliekaní i líčení a nosí rovnaký účes už celé roky. Možno je čas na malú zmenu. Skúste zmeniť kaderníčku, alebo vyhľadajte profesionálneho stylistu a nechajte sa zlákať na niečo nové. Zmena je život a nový vzhľad vám môže priniesť do súkromného i pracovného života zaujímavé podnety. To najdôležitejšie je však užívať si aktívny život bez zbytočného stresu.

 

 

Kozmetický manuál pre pleť od 20 rokov

Mladé dámy v tomto veku väčšinou netrápia žiadne veľké kozmetické problémy. Vyrážky z adolescentného obdobia sú už preč a vrásky ešte nikde. Práve toto je však vek, keď by rozhodne na kvalitnú kozmetiku nemali zanevrieť.

Krásne obdobie po 20. roku života je bezstarostné a mladé ženy zvyčajne nevenujú starostlivosti o pleť najvyššiu prioritu. Práve v tomto veku však kladú základy toho, ako budú vyzerať o desať – dvadsať rokov. Koža je úžasný orgán, ktorý má vysokú regeneračnú schopnosť, ale zároveň si pamätá starostlivosť, ktorú jej človek v priebehu života (ne)venoval. Už okolo 25-teho roku sa pleť začína stenčovať. Množstvo kolagénu klesá približným tempom jedno percento za rok, čo nevyhnutne vedie k prvým náznakom starnutia.

shutterstock_77866291

Vaša pleť a čo s ňou

Ak ste nedávno oslávili 20. narodeniny, vaša pleť je zrejme stále krásna a napnutá. Bunky ešte obsahujú dostatok vody a pravidelne sa obnovujú. Hlboko v kožnej štruktúre však už začali neodvratné zmeny, ktoré sa čoraz viac budú prejavovať v podobe prvých jemných liniek najmä v oblasti očí. Niektoré dámy ešte môžu zápasiť s mastnou pleťou najmä v oblasti nosa a brady.

shutterstock_1031510095

V tomto veku je zvyčajne základom starostlivosti o pleť kvalitná hydratácia. V opačnom prípade môže vyzerať unavene a začnú sa na nej predčasne tvoriť nežiaduce vrásky. Francúzska kozmetika NUANCE ponúka v tejto kategórii rad HYDROBALANCE CONTROL. Prípravky z tohto radu jemne stimulujú tvorbu látok, ktoré zabraňujú strate vody a chránia pleť pred nepriaznivými vplyvmi okolia.

nuance_eye_ruzovaMladé ženy vo veku zhruba 20 rokov zvyčajne redukujú svoju kozmetickú výbavu na odličovač a denný krém. Rozhodne by však mali už siahnuť aj po očnom kréme, pretože práve citlivé partie okolo očí sú prvé, kde sa začína prejavovať starnutie v podobe jemných vejárikov.

Očný krém HYDROBALANCE CONTROL je ideálnou voľbou pre počiatočnú starostlivosť o očné okolie. Extrakt z červenej morskej riasy podporuje mikrocirkuláciu v pleti, čo pomáha redukovať tmavé kruhy a vačky pod očami.

 

 

Starajte sa o seba

Pohyb je základom zdravia i krásy, ale v tomto veku to väčšinou ešte netreba extra pripomínať. Slabinou mladých dám býva skôr strava, ktorá sa často zužuje len na jedlá rýchleho občerstvenia ako za študentských čias. Priveľa tuku a soli pri nedostatku vitamínov a minerálov sa môže podpísať nielen pod zvyšujúcu sa hmotnosť, ale aj pod kvalitu pleti.

shutterstock_412238683

Strava s vysokým glykemickým indexom podporuje produkciu kožného mazu a zápalové procesy v tele, čím zhoršuje akné. Sústreďte sa preto na jednoduché jedlá plné zeleniny, ovocia a bielkovín v podobe chudého mäsa, syrov a jogurtov.

V oblasti dekoratívnej kozmetiky sa však môžete úplne odviazať. Aj keď mladá tvár je krásna aj bez líčidiel, zároveň platí, že dovoliť si extravagantný a výrazný make-up je možné len v mladom veku. Neskôr už by žena pôsobila príliš teatrálne. Túto sezónu letia výrazné jednofarebné očné tiene, napríklad fialové, či akvamarínové, prípadne hrubé očné linky, ktoré tiež môžu byť farebné. Takéto líčenie je však vhodné skôr na večernú párty ako do práce. Svoj look môžete doplniť masívnymi strapcovými náušnicami, ktoré sú aktuálne veľmi trendy.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Čo si pýta vaša pleť po lete

Radostné obdobie horúcich dní, dovoleniek a športových podujatí pod holým nebom sa pomaly končí. Bola to zábava, ale letné radovánky sa nepochybne podpísali pod stav vašej pleti. Poradíme vám, čo s tým.

Koncom leta je vaša koža zrejme pekne opálená a cítite sa atraktívne. Pri lepšom pohľade si však môžete všimnúť, že horúce slnko, slaná či chlórovaná voda ju nepríjemne vysušili. Miestami môže byť drsná, až šupinatá, slnko vám mohlo vytiahnuť nové pigmentové škvrny a celkovo si vaša koža žiada doplniť hydratáciu a pripraviť sa na prichádzajúce chladnejšie dni. Nepodceňte tento proces, ak si chcete zachovať vitalitu a sviežosť vášho vzhľadu.

Jeseň je na regeneráciu ako stvorená

Letné slnko často funguje ako spúšťač pigmentových škvŕn. UV žiarenie v slnečných lúčoch totiž stimuluje nadmernú tvorbu kožného pigmentu melanínu a výsledkom môžu byť nechcené fľaky. Platí, že čím viac ste kožu vystavovali slnku, prípadne ste ju spálili, tým väčšia je pravdepodobnosť, že vaše líca, plecia a dekolt vyzerajú ako prepeličie vajíčko.

shutterstock_1018650793

Ak s tým chcete niečo robiť a zvažujete podstúpiť kúru na zosvetlenie pigmentových škvŕn, jeseň je ten najlepší čas. Pri aplikácii antipigmentových prípravkov, alebo počas absolvovania laserových zákrokov, je nevyhnutá podmienka vyhýbať sa čo najviac priamemu slnku. To by bolo počas leta problematické, ale skracujúce sa dni s čoraz viac zamračenou oblohou sú na to ideálne.

 

nuance_serum_modraAk chcete po lete zatočiť s pigmentovými škvrnami, siahnite po sére z radu NUANCE RADIANCE CONTROL. Rozjasňujúci prípravok obsahuje výťažok z morskej riasy Ascophyllum nodosum, ktorý pôsobí preventívne proti vzniku neželanej pigmentácie a už vzniknuté škvrny postupne zosvetľuje. Podmienkou je samozrejme pravidelná a dlhodobá aplikácia. Pokožka ocení aj obsiahnuté rastlinné extrakty bohaté na antioxidanty, ktoré ju rozžiaria a pôsobia proti jej predčasnému starnutiu.

 

 

Vydrhnite sa do krásy

Tak ako na jar upratujete domácnosť, po lete by ste si mali dôkladne vyčistiť pleť. Náročné horúce dni ju zanechali drsnú, bez jasu a akútne potrebuje doplniť vlhkosť a výživu. Na začiatok siahnite po dobrom pílingu. Zvoľte radšej prípravok s miernejšou obrusovacou schopnosťou, teda mechanický píling, aby ste minimalizovali poškodenie už aj tak slnkom podráždenej pleti.

produkt_1

Na takto pripravenú pleť, môžete na ďalší deň aplikovať  sérum alebo masku. Je to tá najlepšia vzpruha, akú vaša vyčerpaná koža môže dostať. Skutočnou lahôdkou v tomto smere je Zlatá maska od NUANCE. Pôsobí silne antioxidačne, má okamžitý liftingový efekt a pokožku ideálne hydratuje. Je to ideálna rýchla pomoc nielen na pleť po lete, ale aj na unavené partie pod očami na druhý deň po letnej párty.

Aj pery a chodidlá

shutterstock_584342320

Nielen vaša koža, ale aj pery a nohy dostali počas leta zabrať. Doprajte im rovnakú starostlivosť ako tvári. Je vysoko pravdepodobné, že koža na pätách je zhrubnutá, čo je nielen estetický problém, ale zároveň sa sťažuje cirkulácia krvi a môžete pociťovať bolesti. Doprajte si dôkladnú pedikúru a zábal z výživného krému na celú noc.

Ak už vaše opálené nohy potrebujú depiláciu, skúste radšej šetrnejšiu žiletku. Metóda s použitím vosku totiž strhne s chĺpkami aj najvrchnejšiu vrstvu kože a spolu s ňou aj časť vášho opálenia.

shutterstock_795152428Starostlivosť si žiadajú aj pery. Skúste na ne naniesť tú najjednoduchšiu a zároveň najúčinnejšiu masku – včelí med. Množstvo vzácnych látok, minerálov a enzýmov vaše pery dokonale zvláčni a vaše bozky budú skutočne sladké. 🙂

 

 

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope

 

 

Denný rituál starostlivosti o pleť

Len dôkladne pestovaná pleť môže byť žiarivá a krásna aj vo vyššom veku. Bez preháňania sa dá povedať, že kvalitná kozmetika a zdravý životný štýl sú tými najlepšími investíciami do ženskej krásy.

Koža je prvé miesto, kde sa prejavujú známky starnutia. Neúprosne sa v nej ukladajú všetky hriechy voči jej vitalite a kráse: Málo spánku, zlá alebo žiadna kozmetika, nedostatočná starostlivosť, fajčenie, slabá hydratácia, nadmerné opaľovanie, stres. Čím skôr sa vyvarujete týchto chýb, tým väčšia je šanca, že vaša pleť bude dlho svieža a prirodzene vypnutá. Základom je každodenný proces čistenia, hydratácie a vyživovania. Pamätajte, že starostlivosť o pleť má svoju postupnosť, z ktorej by sa mal stať váš príjemný denný rituál.

Správny začiatok dňa

Po prebudení sa ponaťahujte a zacvičte si krátky súbor jednoduchých cvičení. Telu tak pomôžete prekrviť sa a naštartovať metabolizmus, čo urýchlite aj vypitím pohára vody nalačno. Vaša pleť to isto ocení. V kúpeľni môžete prejsť k prvému bodu vášho rituálu krásy. Tým je jemné očistenie tváre micelárnou vodou, ktorá odstráni odumreté čiastočky kože a maz. Môžete použiť aj micelárnu vodu NUANCE, ktorá je obzvlášť šetrná a neobsahuje žiadne zaťažujúce látky.

11-2017_nuance_micelarky_1200x628_2

nuance_serum_zlata

Druhým bodom je aplikácia denného krému podľa vášho typu pleti, pod ktorý si môžete dopriať aj extra dávku starostlivosti v podobe séra. Skutočnou lahôdkou je NUANCE SUPREME LIFTING sérum pre zrelú pleť po štyridsiatke. Jeho zázračnou ingredienciou je výťažok z plodu arganovníka, ktorý vypne a vyhladí každý typ pleti. Patentované zloženie dodá vyčerpanej pokožke hutnosť a kyselina hyalurónová zasa optimálnu hydratáciu. Nezabúdajte, že na plné rozvinutie jeho účinkov stačí jedna – dve kvapky séra, ktoré jemne vklepete do pleti.

 

nuance_day_ruzova

Kvalitný denný krém je základ vášho rána v kúpeľni. Dobrú službu vám urobí denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť NUANCE HYDROBALANCE CONTROL. Je určený pre starostlivosť o pleť po dvadsiatke. Jeho jedinečné zloženie na prírodnej báze obsahuje zložky proti starnutiu pleti, ktoré ju zároveň chránia pred nepriaznivými externými vplyvmi. Medovková voda a extrakt z citrónovej kôry sa postarajú o optimálnu hydratáciu počas celého nadchádzajúceho dňa. Výsledkom sú pevné kontúry a rozžiarená tvár.

Čistota nadovšetko

Líčidlá, prach a maz na vašej pleti po celom dni upchávajú póry a zabraňujú koži dýchať. Preto by dôkladné odlíčenie každý večer malo byť tretím bodom vašej dennej kozmetickej rutiny. Inak budete neustále bojovať s problémami s podráždenou, mdlou či zapálenou kožou. Ak nemáte chuť na zdĺhavé odličovanie pleťovým mliekom a vodou, skúste siahnuť po rýchlom a efektívnom spôsobe, ktorý vám prináša Micelárna voda od NUANCE.

Je to skutočný zdroj sviežosti, ktorý spoľahlivo a rýchlo odlíči tvár, oči i pery. Neobsahuje parabény, silikóny, minerálne oleje ani alkohol, teda žiadne látky, ktoré by zbytočne zaťažovali vašu pleť. Vďaka tomu je vhodná aj pre citlivú pokožku.

Takto ošetrená pleť je pripravená na štvrtý bod, a tým je aplikácia nočného krému. Nepotrebujete pritom nanášať veľké množstvo, aby pokožka nebola zaťažená prebytočným prípravkom. Ak ste sérum nepoužili ráno, môžete tak urobiť teraz a využiť nočnú regeneračnú fázu pleti. Opäť platí, že stačí kvapka – dve, ktoré vklepete do pokožky pred nanesením nočného krému.

nuance_night_modra

 

 

Aj pleť po dvadsaťpäťke si už v noci žiada prísun aktívnych látok, ktoré zabezpečia jej regeneráciu. Nočný krém z radu NUANCE RADIANCE CONTROL využíva silu extraktov z mandarínky, bambusu a kosatca, ktoré vašej pokožke dodávajú potrebné vitamíny. Obsiahnuté antioxidanty zasa v noci prispejú k intenzívnej regenerácii pleti. Ráno oceníte pocit jemnej a vláčnej tváre.

Oči a čosi navyše

Nezabúdajte, že očné partie si ráno i večer vyžadujú samostatnú starostlivosť. Je to tá najdelikátnejšia pokožka na celej tvári. Ošetrujte ju len jemným vklepávaním malého množstva kvalitného krému, čo je piaty bod vášho denného rituálu krásy.

nuance_eye_fialova

 

Vyskúšajte očný krém ANTI-AGEING COMPLEX, vhodný pre dámy od tridsaťpäť rokov a viac. Okrem bambuckého masla obsahuje aj luxusný kaméliový olej a extrakt zo zeleného čaju, takže je nabitý antioxidantmi. Vďaka patentovanej látke PADINAMI® urýchľuje tvorbu kyseliny hyalurónovej v koži, čím ju robí pevnejšou a pružnejšou.

 

 

Raz za týždeň si doprajte aj okamžitý liftingový efekt, ktorý vám dodá Zlatá maska od NUANCE. Jej tajomstvo je ukryté v extrakte z jantáru. Po nanesení vytvorí nielen luxusný odtieň, ale predovšetkým pôsobí silne antioxidačne. Vrásky sa vypnú, koža sa hydratuje a celkovo sa rozjasní. Efekt Zlatej masky je zaručený!

blog_2

 Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Pozor na sviatočné nástrahy pre vašu pleť

Čas sviatkov a koncoročných osláv je plný prejedania, maškrtenia, alkoholu a ponocovania. Je to veselé, ale náročné obdobie, pri ktorom trpí nielen váš žalúdok a hlava, ale aj pokožka.

Tento scenár iste dôverne pozná veľa ľudí: Najprv veľké hodovanie, žúrovanie, potom ťažký hlavybôľ a napokon novoročné predsavzatia v štýle „ja už nikdy, nikdy…“. Skúste to tento rok urobiť inak. Buďte originálne a sľúbte si, že na večierkoch si dáte maximálne dva poháre červeného vína, a nezačnete sa prejedať ani pri pohľade na selekciu toho najlepšieho vianočného pečiva od vašej starkej či mamy. Možno vašu pevnú vôľu podporí zopár faktov, ako sviatočné radovánky vplývajú na vašu pleť.

Ryba, majonézový šalát a kopec sladkého

Rôzne vedecké štúdie potvrdili, že ľudia, ktorí si dokážu pri stole utiahnuť opasok a jedia nízkokalorickú stravu, vyzerajú mladší. Či sa vám to páči, alebo nie, stará múdra pravda, že jesť treba do polosýta, rozhodne platí. Prejedanie sa a priveľa živočíšnych tukov ovplyvňuje hormonálnu produkciu a látkovú výmenu v tele. A to už nehovoríme o tom, že pri kilách navyše pôsobíte staršie na svoj vek.

shutterstock_71922472

Špeciálnou kategóriou je cukor. Nedávne výskumy potvrdili, že podporuje rakovinové bujnenie v tele a celkovo urýchľuje starnutie pleti, jej šedivý tón, stratu jasu a predovšetkým robí kožu náchylnejšou na vznik infekcií.

Alkohol je metla krásy

Červené víno obsahuje zdraviu prospešné flavonoidy a jeho mierne pitie vám môže aj prospieť. Ak to však s alkoholom preháňate, koledujete si o nepríjemné následky. Trpieť bude nielen vaša pečeň, ale aj koža. Po požití alkoholu sa cievy v pleti rozšíria a krv rýchlejšie preteká. Tvár môže sčervenať a drobné cievky popraskať. Po dlhodobom užívaní koža stráca schopnosť stiahnuť sa späť a typické alkoholické začervenanie zostane trvalé.

shutterstock_430129060

Alkohol okrem toho pleť dehydratuje a ničí zásoby vitamínu A, vďaka ktorému si pleť drží pružnosť. Výsledkom sú hlbšie vrásky, výraznejšie kruhy pod očami a ranná opuchnutá tvár. Preto sa radšej držte pravidla, že s pitím to nebudete preháňať a každý pohárik vína či tvrdého zapijete aspoň tromi deci vody.

Odlíčte sa a spite

V čase sviatkov a osláv nie je výnimočné, že žena príde domov neskoro v noci, prípadne nad ránom a padne do postele ako zlomená. Ani v takomto stave by ste však nemali zanedbať odlíčenie pleti. V spánku sa totiž vaša telesná teplota mierne zvyšuje a koža do seba viac absorbuje. Make-up a nečistoty na tvári upchajú póry vašej pleti, čo sa o chvíľu prejaví v podobe nepekných červených vyrážok.

shutterstock_360611168

Ak ponocujete, myslite na to, že bez dostatočného spánku vaša pleť nemá čas sa zregenerovať, spomaľuje sa jej bunková výmena, pôsobí mdlo, je suchá a pod očami vyskočia tmavé kruhy. Napokon, nie je to náhoda, že supermodelky často uvádzajú ako svoj neprekonateľný recept na krásu až deväť hodín spánku denne. Tak šťastný nový a krásny rok!

Pripravte pleť na zimu

Po horúcom lete a premenlivej jeseni nastali chladnejšie dni a prvé mrazy, ktoré predstavujú pre pleť obrovskú záťaž. V zime navyše klesá vlhkosť vzduchu, čím pleť stráca prirodzenú ochranu.  Je preto namieste pripraviť svoju pleť na zimu. 

Výživná ochrana pre pleť

Kým v lete máme tendenciu siahať po ľahších hydratačných sérach a krémoch, v zime by sme pleti mali dopriať bohatšie a výživnejšie prípravky, napríklad s obsahom bambuckého masla alebo kaméliového oleja. Tie pleti dodajú potrebnú výživu. Okrem toho zabránia aj nadmernému vysušovaniu, ktoré hrozí pri častom striedaní studeného vzduchu vonku a teplého vo vykúrenom interiéri.

Slnko našej pleti dodáva zdravú farbu a vitamín D, v zime vyzeráme o poznanie bledšie. Namiesto solária, ktoré má na pokožku negatívny vplyv, rozžiarte pleť radšej prírodnými prostriedkami. O prirodzené tónovanie pleti sa postará napríklad mandarínka. Pleti ju môžete dopriať použitím krému s obsahom extraktu z jej dužiny. Nájdete ho napríklad v dennom kréme pre normálnu a zmiešanú pleť aj v nočnom kréme pre všetky typy pleti z radu RADIANCE CONTROL.

nuance85

Okrem kozmetickej starostlivosti nezabudnite v zime dodržiavať pravidelný pitný režim a doprajte si dennú porciu vitamínov v podobe ovocia a zeleniny. S dostatočnou výživou zvnútra aj zvonka vašu pleť nezaskočí ani najtuhší mráz.

shutterstock_522206131

Zlatá éra vašej krásy začína s maskou NUANCE

Keď je vaša pleť ochabnutá a vrásky sa začali nebezpečne prehlbovať, aj keď vás trápia kruhy či vačky pod očami, vaša pokožka si zaslúži nadštandardnú starostlivosť.

Magický prútik na vrásky

Tajomstvo Zlatej masky NUANCE je ukryté v extrakte z jantáru, ktorý jej dodáva luxusný odtieň a po nanesení na pleť pôsobí antioxidačne.

Vďaka patentovanému extraktu z lístkov bieleho ibiša a dužiny baobabu: Repulpami ER pôsobí na troch úrovniach: vypína vrásky, hydratuje a vyživuje pleť. Vrásky vypĺňa skutočne dômyselne: zvyšuje množstvo podkožného tuku v tých zónach, kde je starnutie pokožky viditeľné najviac.

Ďalší patentovaný extrakt DRIELINE® posilňuje obranyschopnosť pokožky a má protizápalové účinky.

Extrakt z listov ginkga dvojlaločného má antioxidačné účinky. Chráni kolagénové vlákna a zabraňuje starnutiu kože. Aktivuje mikrocirkuláciu, čím pomáha zamedzovať tvorbe tmavých kruhov pod očami.

produkt_1

Okamžitý liftingový efekt

Používanie masky raz za týždeň dodá vašej pleti okamžitý liftingový efekt. Nanáša sa jemným pohybom na vyčistenú a suchú pokožku tváre, krku a dekoltu v takom množstve, ako pri krémovaní.

Po 15 až 20 minútach masku opláchnite teplou vodou alebo micelárnou vodou. Na pleť podľa potreby následne aplikujte denný alebo nočný krém.

Prvá pomoc pre očné okolie

Máte za sebou ťažký týždeň a vaše oči nežiaria? Pridali sa k tomu aj tmavé kruhy či vačky? Aplikácia masky trvá iba chvíľku, preto ju môžete použiť aj vtedy, ak sa potrebujete rýchlo zbaviť kruhov pod očami pred pracovnou schôdzkou, večierkom alebo inou dôležitou udalosťou.

Vtedy naneste masku na odlíčené okolie očí podobne ako očný krém. Jemným vklepkávaním
do očného okolia. Začnite od vonkajšieho kútika oka smerom ku koreňu nosa. Nechajte
pôsobiť 15 až 20 minút a po použití jemne opláchnite teplou vodou. Zlatú masku NUANCE
nikdy nenanášajte na viečka.

Ak máte ochabnutú pokožku na krku a v dekolte, Zlatá maska NUANCE s ním urobí doslova zázraky. Vďaka svojmu zloženiu dokáže spevniť a vyhladiť pokožku na miestach, kde je to potrebné.

Masku naneste na očistenú pokožku na krku a dekolte raz týždenne, nechajte pôsobiť 15 až 20  minút, a potom dôkladne opláchnite teplou vodou. Váš dekolt bude po ošetrení opäť nádherne pevný.

produkt_2

Luxusné zlaté ošetrenie

Zlatú masku NUANCE môžete použiť na tvár, krk, dekolt aj do okolia očí spolu, alebo osobitne podľa potreby. Zlatá maska NUANCE účinne pleť vypína, rozjasňuje, hydratuje a vyživuje. Je skutočným elixírom krásy pre vašu pokožku bez ohľadu na typ pleti. Zlatá maska NUANCE umožní vašej pleti zažiariť tak, ako si to zaslúžite len vy. Naplno a jedinečne.

Po jej použití je pleť zamatovo hladká, vláčna a rozžiarená. Zažite na vlastnej koži liftingový efekt.

Nepoznáte ešte kozmetiku NUANCE? Doprajte si 15 minút času a vďaka Zlatej maske NUANCE objavíte skutočne výnimočnú starostlivosť o vašu pleť.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Jesenný manuál pre pleť

S pribúdajúcimi chladnými dňami sa menia aj potreby vašej pokožky. Jeseň je skvelý čas, kedy ju môžete zregenerovať po náročnom lete a pripraviť na extrémy zimy.

Jeseň je pre vašu pleť časom rekapitulácie. Po sezóne opaľovania a kúpania v morskej či chlórovej vode je možné, že sa vaša koža nenachádza v najlepšej kondícii. Často ju trápia strata vlhkosti či pigmentové škvrny. S kratšími a studenšími dňami prichádza aj isté upokojenie každodenného rytmu, a to je ideálny čas na jesennú starostlivosť o pleť. V zime sa vám za to nepochybne poďakuje.

shutterstock_359681915

Hydratácia nadovšetko!

Koža býva po lete suchšia a potrebuje poriadnu dávku hydratácie. Tú pleti zabezpečíte správnym pitným režimom a vhodnými kozmetickými prípravkami. Napríklad denný krém pre suchú pleť NUANCE HYDROBALANCE CONTROL obsahuje jedinečné zložky, ktoré pleti zabezpečia dostatok vlhkosti. Extrakt z kaviáru, ktorý je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov, aminokyselín, proteínov a mastných kyselín, vašu pleť zanechá vláčnu a hydratovanú. Krém obsahuje aj avokádovú hmotu AVOCADIN®, ktorá zabraňuje strate vlhkosti.  Výťažok z hnedej riasy Padina pavonica zasa bojuje proti vráskam a starnutiu pleti.

nuance_daydry_ruzova

Hurá ku kozmetičke

Jeseň je tiež vhodným časom na návštevu kozmetického salónu, kde špecialistka zhodnotí stav vašej pokožky po lete. Kvalitné hĺbkové čistenie pripraví vašu pleť na absorbovanie výživnej a hydratačnej masky.

shutterstock_632584082

Na pravidelnú starostlivosť by ste však nemali zabúdať ani doma. Po dôkladnom vyčistení a aplikácii pílingu aspoň raz týždenne naneste na pokožku sérum, ktoré jej dodá extra porciu vitamínov a výživných látok. Sérum pre všetky typy pleti z radu ANTI-AGEING COMPLEX obsahuje unikátnu zložku LIPOLAMI®, ktorá vytvára na povrchu pokožky účinnú ochrannú bariéru proti nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia. Zároveň zjemňuje a zvláčňuje pleť. Kaméliový olej zasa pokožku vyživuje a vracia jej pružnosť. Pri pravidelnom používaní  bude vaša pleť citeľne jemnejšia a viditeľne pružnejšia.

nuance_serum_fialova

Nezabúdajte na znamienka

Letné opaľovanie je rizikovým obdobím na vznik zhubných nádorov kože. Preto by vaše prvé kroky s príchodom jesene mali smerovať k dermatológovi, ktorý vám odborne skontroluje znamienka. Na Slovensku každý rok lekári zachytia až 700 nových prípadov nebezpečného melanómu kože. Varovným znamením sú znamienka, ktoré zmenili tvar, sú nepravidelné, vystupujúce či nerovnomerne sfarbené. Návšteva u dermatológa by preto mala byť rovnakou samozrejmosťou ako návšteva kozmetického salónu, a to z jediného dôvodu: Aby bola vaša pleť zdravá a krásna.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance