Nechajte sa unášať náladou prvých teplých dní, keď všetko pučí a k slovu sa hlási nový život. Príroda aj ľudia sa otvárajú slnku a  nadšenie sa prenáša aj do nových trendov líčenia.

Skončili sa dlhé zimné mesiace, svieti slnko a všeobecný optimizmus sa prenáša aj do módnych noviniek. Líčenie na svetových predvádzacích mólach prinieslo jasný odkaz, že návrhári nechcú žiadnej žene nič vnucovať. Oslavuje sa individualizmus a tváre modeliek boli upravené od úplne minimalistického nahého líčenia až po výrazné fialové odtiene. Zopár spoločných znakov sa však určite nájde – prirodzene pôsobiace umelé mihalnice, husté vyčesané obočie a návrat leskov na pery.

Prirodzená krása

Na výslní je aj úplne prirodzené „nude“ líčenie, ktoré pôsobí minimalisticky. Jeho základom je dokonalá pleť, ktorá musí byť ideálne hydratovaná, aby vynikla jej žiarivosť. Skúste pod ľahký make-up naniesť denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť z radu NUANCE HYDROBALANCE CONTROL. Obsiahnutá medovková voda, extrakt z citrónovej kôry a extrakt z lopúcha vašu pokožku dokonale vyhladia a osviežia.

nuance01_low

Nahé líčenie doplňte jemne lesklými perami bez výraznejšej farby. Keďže na oči aplikujete len béžový tieň, zvýraznite ich trsmi jemných umelých mihalníc. Sústreďte sa aj na obočie. Malo by  byť husté a hlavne dôkladne vyčesané do hora, čo dosiahnete použitím kefky a priesvitného lesku na pery.

shutterstock_692980195

Farby, farby, farby!

Mladšie dievčatá alebo odvážnejšie dámy sa môžu vybrať úplne opačnou cestou hýrivých farieb. Módni návrhári sa vyžívajú vo výrazných očných tieňoch. Ale pozor, zvoľte si len jednu farbu a nenanášajte si na viečko celú paletu, ako v 80. rokoch minulého storočia.

Z farebnej ponuky môžete siahnuť napríklad po fialovej, ktorá je aktuálne v kurze. Je to krásna, výrazná farba, pričom je originálna a invenčná zároveň. Dokonale sa hodí najmä k hnedým očiam. Dokazuje to aj popová hviezda Rihanna, ktorá sa objavila v uplynulých týždňoch na verejnosti s fialovými očnými tieňmi a módni kritici jej sklonili poklonu.

shutterstock_526095985

Trendy líčenie vyčaríte aj pomocou zelených tieňov. Je to trochu netradičný štýl inšpirovaný krehkou krásou a zároveň v sebe obsahuje odkaz na prebúdzajúcu sa jarnú prírodu. Make-up doplňte už len jemnými perami, na ktoré môžete naniesť priesvitný lesk. Ak ste boli fanúšičkami lesklých pier, môžete sa tešiť – šťavnaté pery sú opäť v kurze.

 

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma