Pokožka nám zmenou svojej prirodzenej farby vysiela jasné signály. Ak sa vám na tvári, krku a dekolte objavujú červené škvrnky, alebo celé mapy, príčin môže byť niekoľko.

Slnečná alergia

Je možné, že ste sa spálili na slnku? Pokiaľ ste pokožku naraz vystavili slnečným lúčom intenzívnejšie ako zvyčajne (napríklad pri prvých jarných lúčoch alebo počas dovolenky), mohli ste si okrem spálenia privodiť aj alergiu na slnko. Tá sa prejavuje svrbiacimi vyrážkami pripomínajúcimi žihľavku. Tento problém často postihuje krk a dekolt. Slnečná alergia sa dá zmierniť napríklad užívaním antihistaminík, v prvom rade by ste sa mali počas jej prejavov vyhýbať slnečnému žiareniu. Na svrbiace miesta môžete prikladať chladivé obklady.

shutterstock_406105087

Suvenír zo záhrady

Okrem slnka existuje viacero ďalších príčin, ktoré mohli spôsobiť začervenanie. Jednou z nich môže byť kontakt s alergizujúcimi rastlinami. Vtedy má začervenanie podobu červených pásikov až pľuzgierov. Ak vám z prechádzky v prírode alebo po práci v záhradke ostal takýto suvenír, pomôže vám ako prvá pomoc obklad zo studenej vody.  Ak sa na vašej pokožke objavili príznaky alergie, vaše najbližšie kroky by mali smerovať do lekárne alebo k lekárovi.

shutterstock_672432799

Reakcia na kozmetiku

Aj nesprávna kozmetika môže byť príčinou kožných problémov. Pokiaľ po nanesení krému cítite nepríjemné štípanie a pokožka neskôr začervená, pravdepodobne reagovala na niektorú zo zložiek v kozmetických prípravkoch. Problémy môžu spôsobiť parabény, minerálne oleje, parfémy a iné chemické látky. V prípade ťažkostí by ste mali takúto kozmetiku ihneď vysadiť.  Namiesto toho si vyberajte kozmetiku vyrobenú na prírodnej báze, bez zaťažujúcich látok. Vsaďte na čistotu prírody, ktorá v sebe spája tie najlepšie účinky.

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma