Umenie žiť, l’art de vie, to je schopnosť, ktorú Francúzi ovládajú dokonale. Francúzske Vianoce sú preto najmä o rodinnej pohode, vynikajúcom jedle a povznášajúcej nálade. Odložte tento rok predvianočný stres bokom a inšpirujte sa sviatočnou atmosférou s príchuťou Francúzska.

V kruhu rodiny

Noël, ako Francúzi Vianoce nazývajú, je predovšetkým čas rodinných stretnutí. V súkromí, ale ešte radšej na vysvietených vianočných trhoch, ktoré sa v krajine galského kohúta konajú v každom väčšom i menšom meste.

Štýlové sviatky, štýlové menu

Sviatočný čas patrí tradíciám, ale aj luxusu. Svedčí o tom aj typické vianočné menu, v ktorom nesmie chýbať foie gras, čiže delikatesa z husacej pečene, a morka s gaštanovou plnkou. Keďže Francúzi a Francúzky si aj vo vianočnom čase potrpia na štýl, prejedanie sa k sviatkom nepatrí. Menu je síce bohaté a má viacero chodov, porcie sú však striedme a servírované tak, aby lahodili jazyku aj oku.

shutterstock_605816030

Duch Vianoc

Štedrý večer si užívajú najmä deti. Père Noël im darčeky vkladá do papučiek a ponožiek rozložených pri kozube. Dospelí sa zvyčajne obdarúvajú až na Nový rok. Darčeky tak možno krásne a elegantne prepojiť s novoročnými želaniami. Aké sú tie vaše, to viete len vy. My vám však želáme, aby ste Vianoce a každý deň v novom roku prežili šťastne, aby ste žiarili láskou a krásou v každom jej odtienku.

shutterstock_524427772

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma