Silné a zdravo sebavedomé ženy dokážu prijímať známky času na tvári a tele s noblesou. Vedia, čo jesť, ako sa o seba starať a akú kozmetiku používať, aby aj vo vyššom veku boli stále atraktívne.

Čo je to starnutie?

Ak si človek dokáže uchovať mladého ducha, bude večne mladý – to je stará múdrosť, ktorú je dobré vziať si k srdcu. Žena, ktorá sa ňou riadi, dokáže oveľa lepšie prijímať aj to, čo s jej telom a kožou začne s pribúdajúcimi rokmi robiť príroda. Starnutie je veľmi individuálny proces, ktorý podmieňuje najmä genetika a spôsob, akým sa o svoje telo celoživotne (ne)staráme.

Ženy vidia prvé známky starnutia na svojej pokožke. Postupne je hrubšia, suchšia, líca a očné viečka začínajú ovísať, objavujú sa pigmentové škvrny, vrásky a iné povrchové nerovnosti. Dôvodom je klesajúca produkcia kolagénu a elastických vlákien v koži, taktiež znížená cirkulácia krvi a horšia látková výmena.

Vedeli ste, že ak by sa z vašej pokožky odčerpala všetka voda, zostala by hmota, ktorú z viac ako dvoch tretín tvorí práve kolagén? Tento prvok je zodpovedný za viazanie vody v pokožke. Výsledkom jeho deficitu je suchá, mdlá a ovisnutá koža. Kozmetická značka NUANCE však vyvinula rad anti-ageing produktov obsahujúcich účinné látky, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu.

07-2018_nuance_portfolio_warholovsky_1000x650_antiageing

Dobrá kozmetika je základ

Aby pleť zostala pružná a vláčna aj po štyridsiatke, je najvyšší čas začať používať kvalitnú kozmetiku s označením anti-ageing. Okrem správnej životosprávy je to najlepší spôsob, ako spomaliť nevyhnutný nástup prejavov starnutia. Napríklad prípravky NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX zásobujú pleť správne vyváženým kokteilom vitamínov, minerálov a antioxidantov.

nuance_day_fialova

Príjemný denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť  NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX obsahuje výťažok z granátového jablka a podporuje tak cirkuláciu vody v pokožke. Zvyšuje v nej tiež množstvo kolagénu, ktorý je absolútne kľúčový pre vypnutú a hladkú pleť.

Nočný krém pre všetky typy pleti z radu ANTI-AGEING COMPLEX je doslova nabitý tým najlepším, čo príroda ponúka v boji proti prejavom starnutia. Či už je to bambucké maslo, kaméliový olej alebo extrakt zo zeleného čaju – vaša pleť bude citeľne hladšia, hebkejšia a kvalitne hydratovaná.

 

nuance19

Pre dokonalý efekt je dobré večer pod nočný krém aplikovať aj sérum z rady ANTI-AGEING COMPLEX. Obsahuje patentovanú látku PADINAMI, ktorá stimuluje tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej, ako aj zložku LIPOLAMI vytvárajúcu na pleti ochrannú bariéru voči škodlivým vonkajším vplyvom.

 

Najedzte sa do krásy

Je nepochybne dobrou správou, že potraviny, ktoré preukázateľne podporujú regeneráciu buniek a tým aj mladistvý vzhľad, sú zároveň veľmi chutné. Iste pre vás nie je žiadnou novinkou, že základom je veľa zeleniny, ovocia, rýb a orechov. Našli sme však pre vás aj zopár skutočných šampiónov v boji proti starnutiu.

Ananás je priam zázračná potravina, ktorá nielenže stimuluje metabolizmus, čím pomáha pri redukcii hmotnosti, ale obsahuje aj vysoký obsah mangánu. Tento prvok aktivuje špeciálny enzým, ktorý pomáha pri tvorbe kolagénu v koži, čím ju udržiava pevnú a elastickú.

shutterstock_572083087

Jednou z preukázateľne najlepších anti-ageing látok je vitamín A, ktorý rovnako prispieva k oprave zoslabnutých kolagénových vlákien. Okrem toho umocňuje potláčanie rakovinového bujnenia v tele. Najlepšími zdrojmi sú mrkva, brokolica či melón.

A to najlepšie na koniec – červené víno a horká čokoláda s vysokým podielom kakaa. Sú doslova nabité flavonoidmi, ktoré fungujú ako silné antioxidanty a chránia kožu pred škodlivým UV žiarením zo slnka, čo je prvotná príčina predčasného starnutia.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

 

 

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma