Nie je veľa kúskov oblečenia či obuvi, ktoré sa nemenia už celú večnosť – kožená bunda, čierne lodičky, modré džínsy. Ale biele tenisky sú na výslní už sto rokov.

Jednoduché biele tenisky sú doslova módnou ikonou a návrhári po celom svete ich milujú. Takmer každá módna značka už vytvorila vlastnú variáciu na túto nesmrteľnú športovú obuv a nájdu sa v šatníku snáď každého moderného človeka. Biele tenisky búrajú bariéry , pretože tento kúsok môžete kúpiť doslova za pár eur v lacných obchodoch, ale aj za tisícky eur od známych športových značiek. Poradíme vám, ako ich nosiť, aby ste boli naozaj šik.

Storočná história

Korene tenisiek siahajú do 19. storočia, keď vo Veľkej Británii vznikla pohodlná športová obuv na voľný čas nazývaná „plimsolls“. Zhruba okolo roku 1870 vznikol nápad dať topánkam gumenú podrážku a plátený vršok, aby sa zvýšilo pohodlie pri ich nosení. Dostali meno „sneakers“, čo je odvodené od anglického výrazu „zakrádať sa“. Nový typ obuvi bol vďaka gumenej podrážke taký tichý, že ľuďom prirodzene napadlo takéto meno.

shutterstock_751539187

Tenisky boli pri chôdzi nielen tiché, ale aj pohodlné a rýchlo si získali veľkú popularitu. Koncom storočia sa začala ich výroba aj v USA a od roku 1917 s pokrokom priemyselných možností tenisky vo veľkom zaplavili obchody. Veľkú obľubu aj u bežných ľudí získali najmä po Olympijských hrách v roku 1920 v Antverpách. Športovci ich mali na nohách neustále, a tak sa z nich rýchlo stal kultúrny symbol.

Na všetky spôsoby

Biele tenisky sa dajú nosiť takmer k čomukoľvek. Všetko záleží len od chuti, vkusu a odvahy dámy, ktorá si ich obuje. Úplnou klasikou je kombinácia s džínsami, tričkom a koženou bundou. V takomto outfite nemôžete stúpiť vedľa, či už idete na prechádzku do mesta, do kina, alebo v piatok do práce. Ak máte formálnejšie zamestnanie, skúste vymeniť bundu za sako a vyberte si zo skrine tmavé, jednoduché rifle, alebo svetlé nohavice. Budete pôsobiť sviežo a pritom elegantne.

shutterstock_582706819

Ak máte chuť na originálnu kombináciu, biele tenisky sú ideálne na ozvláštnenie vášho výzoru. Vyskúšajte ich s nohavicovým kostýmom na štýl Američaniek, alebo si oblečte skrátené rifle nad členky a do tenisiek si obujte výrazné ponožky so vzorom. Mladé dievčatá s peknými nohami si môžu dovoliť nosiť túto športovú obuv aj k sukni a naozaj extravagantné dámy nemajú problém skombinovať ju aj s flitrovanými večernými šatami.

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma