Tag

trendy

Browsing

Slnečné okuliare – od smaragdov po dnešné mačacie oči

Nie je veľa módnych doplnkov, ktoré v sebe spájajú túžbu byť trendy a zároveň chránia zdravie. Slnečné okuliare patria medzi nevyhnutnú výbavu najmä v lete a zároveň sú dôležitou súčasťou vášho módneho sebavyjadrenia.

Slnečné okuliare sú skvelý doplnok, ktorý dokonale podčiarkne štýl oblečenia, ale v kritických chvíľach dokážu byť aj neoceniteľným kamarátom každej ženy. Skryť sa za tmavé sklá v dňoch, keď sa necítite práve najlepšie, prípadne nemáte čas na úpravu tváre a musíte vybehnúť medzi ľudí, je služba na nezaplatenie. Vedeli ste, že podobným spôsobom ich používali už čínski sudcovia v 12. storočí?

Fascinujúca história

Potreba chrániť si zrak pred prudkým slnkom je zrejme stará ako ľudstvo samo. Inuiti si už v prehistorických obdobiach dávali na nos pred oči úzke zvieracie kosti s vydlabanou štrbinou. Neskôr zdroje uvádzajú rímskeho cisára Nera, ktorý sa na gladiátorské zápasy pozeral cez vyleštené priesvitné kamene, aby mu neprekážalo ostré slnko.

shutterstock_1093620689

Tak ako Nero, aj Číňania v 12. storočí prišli na to, že pohľad cez tenučké plátky vylešteného hnedého kremeňa je pod páliacim slnkom veľmi príjemný. Tento vynález používali aj čínski sudcovia, aby im svedkovia nevideli do očí, keď ich vypočúvali.

V Európe sa okuliarové priekopníctvo pripisuje Jamesovi Ayscoughovi, ktorý skúšal využitie rôzne zafarbených sklíčok v okuliarových rámoch. V tom čase sa verilo, že modré, zelené či žlté sklá dokážu ľudí liečiť aj na rôzne choroby, ktoré im sekundárne poškodzovali zrak.

Pestrá ponuka dňa

Nosenie slnečných okuliarov v moderných dobách spopularizovali najmä holywoodske hviezdy po druhej svetovej vojne. S obľubou siahali po značke Foster Grant, ktorá odštartovala masovú výrobu v USA a dodnes patrí medzi svetových lídrov v predaji slnečných okuliarov.

shutterstock_746893198

Módne trendy na leto 2018 sú odvážne. Návrhári sa rozhodli staviť na naozaj veľké rámy, ktoré nielen podčiarkujú osobnosť ich majiteľky, ale zároveň dokonale chránia zrak. Medzi tvarmi rozhodne vyhrávajú „mačacie oči“. Tento jemne pretiahnutý tvar je sexy a zároveň elegantný, pričom krásne rámcuje ženskú tvár. V takomto retro dizajne predviedli svoje okuliare aj svetoznáme značky ako Luis Vuitton, Adam Selman, Rochas alebo Emilio de la Morena.

shutterstock_641325997

Okrem mačacieho štýlu si môžete vybrať aj z rôznych zaujímavých hranatých tvarov, pričom vyhráva najmä obdĺžnik. Vedľa nestúpite ani v prípade, že si kúpite patrične veľké „lenonky“, teda dokonale okrúhle rámy. Podstatné však je, aby okuliare ladili s líniami vašej tváre.

Chráňte si oči

Najdôležitejším kritériom pri výbere slnečných okuliarov by mal byť vysoký UV faktor na ochranu pred slnečným žiarením. Preto hľadajte na sklách označenie UV 400, ktoré znamená, že vaše oči budú chránené. Písmená CE zasa zaručujú, že výrobok zodpovedá normám EÚ.

Vedeli ste, že intenzita ochrany pred škodlivým slnečným žiarením nezáleží od tmavosti skiel? UV filter sa totiž nachádza priamo v šošovke a nemá nič spoločné s tónovaním skiel. Úroveň ochrany je rozdelená do piatich kategórií, na ktoré by ste sa mali spýtať vášho optika pri kúpe okuliarov. A dobre zvážte, kde si slnečné okuliare kupujete. Odporúčame vám návštevu optík a špecializovaných predajní, kde kúpite okuliare s potrebným certifikátom.

 

Päť šikovných tipov pre krásu od vizážistov

Profesionálna úprava tváre je umenie, ktoré dokáže robiť zázraky. Nemusíte sa však živiť ako vizážistka, aby ste ovládali aspoň pár overených trikov z tejto profesie. Poradíme vám, ako na to.

Či už máte doma plnú poličku dekoratívnej kozmetiky, alebo len máte chuť investovať do tejto oblasti, nezaškodí trochu inšpirácie od profesionálov. Každý z nich používa iné značky a iné techniky, ale je pár trikov, na ktorých sa zhodnú asi všetci. Ponúkame vám výber tých najlepších.

Dokonalý podklad

Krásna zjednotená pleť je základom dokonalého vzhľadu. Nemusíte si pritom kupovať klasický make-up a zároveň BB-krém pre bežné dni. Ak chcete ľahšie a prirodzenejšie krytie, úplne stačí, ak zmiešate pár kvapiek make-upu s vaším denným krémom. Vyskúšajte napríklad denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť NUANCE HYDROBALANCE CONTROL, ktorý vašu pleť osvieži a zároveň ju chráni pred nepriaznivými vplyvmi externého prostredia. Vďaka jedinečnej ľahkej textúre sa výborne aplikuje a nezanecháva na pleti mastný film.

nuance01_low

Takto ošetrenú pleť už len ľahko poprášte transparentným púdrom v oblasti nosa, čela a brady. Ak sa vám T-zóna nezvykne lesknúť, môžete púder úplne vynechať, aby vaša pokožka pôsobila ešte sviežejšie.

 Krásne nechty

Čerstvo nalakované nechty sú krásnym doplnkom elegantného vzhľadu a zároveň symbolizujú ženu, ktorá si skutočne dáva záležať na svojom vzhľade. Je to však pomerne časovo náročná procedúra, ktorú treba často opakovať, a to odrádza nemálo moderných žien, pre ktoré je čas tým najväčším luxusom. Vyskúšajte malé triky pri lakovaní, ktoré vám ušetria čas aj námahu.

shutterstock_420206263

Ešte pred začiatkom potrite okolie nechtov olivovým olejom. Následné neželané pretečenie laku mimo nechtu sa vám bude oveľa ľahšie odstraňovať.  Ak chcete urýchliť schnutie čerstvej vrstvy laku, po nanesení okamžite ponorte nechty do misky s ľadovou vodou a vyčkajte pár sekúnd. Vďaka studenému efektu lak nielenže oveľa rýchlejšie uschne, ale bude aj trvácnejší.

Svieža aj po 17:00

Popoludní sa už o slovo hlási únava z celého dňa a make-up už nie je taký dokonalý ako ráno. Po práci však deň nekončí a mnoho žien má pred sebou ešte schôdzky, alebo návštevu kina či divadla. Pre tieto situácie je najlepšie mať v kabelke malý rozprašovač s osviežujúcou termálnou vodou. Doprajte vašej tvári malú spršku, kedykoľvek cítite únavu či napätie pokožky. Na lícne kosti si jemne rozotrite pár kvapiek pleťového oleja, ktorý vašu tvár prirodzene rozžiari aj bez použitia rozjasňovača.

shutterstock_305782040

Pre načerpanie novej energie môžete vyskúšať aj účinok éterických olejov. Skúste napríklad vôňu citrónu alebo citrónovej trávy. Nielenže vás povzbudí a osvieži, ale zároveň zlepší cirkuláciu krvi a pevnosť ciev, čo ocení vitalita vašej pleti. Ak siahnete po pomarančovom oleji, uvoľní sa vaše duševné vnímanie a zvýši sa regenerácia pokožky. Citrusy vás nesklamú, ani ak máte popoludní chuť na niečo sladké. Je dokázané, že kyslá chuť spoľahlivo prekabáti maškrtný jazýček.

Krásne oči

Túžite po dokonalých očných linkách, ale nemáte pevnú ruku? Nevadí. Skúste najprv naniesť tesne nad líniu mihalníc husté bodky – či už ich namaľujete tekutou linkou alebo ceruzkou. Pomaly si tak vybodkujete presnú líniu a záverečné spojenie bodiek do jednej linky už bude hračkou.

Pamätajte, že prirodzenejšiu linku vyčaríte s ceruzkou. Je však nutné, aby bola dostatočne ostrá. To môže byť často problém, ak je ceruzka príliš mäkká. Na optimálne zastrúhanie ju aspoň na hodinu vložte do chladničky. Následné strúhanie vám pôjde oveľa ľahšie.

Ak sa chystáte na večierok a chcete si vyčariť metalické líčenie, nemusíte hneď investovať peniaze do nových líčidiel. Stačí, ak zmiešate trochu krémového rozjasňovača s vaším obľúbeným tieňom. Celú procedúru vykonajte prstom na chrbte ruky a výsledné ligotavé líčidlo prstom aj nanášajte. Vhodné je aplikovať ho len na stred viečka a zvyšok vytieňovať pôvodným práškovým tieňom.

Štavnaté pery

Základom príťažlivých pier je dobrá starostlivosť. Doprajte aj im pravidelný jemný píling, ktorý odstráni zrohovatené šupinky. Dokonalým trikom vo výžive pier je naniesť na ne silnú vrstvu medu. Vďaka tomu budú nielen vláčne a mäkké, ale aj skutočne sladké 🙂

shutterstock_520099084

Pri líčení myslite na veľkosť vašich úst. Vizážisti zdôrazňujú, že práve toto je najdôležitejší parameter pri výbere farby rúžu. Platí, že čím menšie a užšie pery, tým svetlejší odtieň si vyberajte. Drobným ústam pridá na objeme aj lesk, ale pozor: Nenanášajte ho na celú plochu, ale len do stredu. Pre efekt prirodzených pier zabudnite na kontúrovaciu ceruzku a rúž pokojne vklepte do pier prstom.

 

Letný manuál pre zdravie, krásu a pohodu

Slnko, voda, zmrzlina, dobrá nálada a samozrejme aj pár horúcich tipov, ako byť skutočne trendy – ponúkame vám náš letný manuál pre tento rok, ktorý vás udrží v kurze až do jesene.

Leto je veselý čas oddychu, dovoleniek a zároveň aj výpredajov, ktoré lákajú dopriať si viac ako počas zvyšku roka. Naša rada znie: Užite si to a odmeňte sa príjemne stráveným časom i nákupmi. Každá žena, ktorá stíha starostlivosť o rodinu či náročnú prácu, alebo oboje naraz, je hrdinkou dnešných dní a zaslúži si trochu sa rozmaznávať. Letné dni sú na to ako stvorené.

Slnkom k dobrej nálade

Vyhraďte si čas len pre seba a dohodnite si s kamarátkou, či rovno celou partiou pravidelné športové chvíle. Na teplé mesiace je ideálny plážový volejbal. Je to krásna hra, pri ktorej spálite veľa kalórii, opálite sa a užijete si kopec zábavy. Dobrou alternatívou je aj bedminton, ktorý je technicky jednoduchší, alebo bicyklovanie.

shutterstock_203829112

Je dokázané, že kombinácia športu a slnka vás urobia šťastnejšími a tým aj zdravšími a krajšími. Aktívny pohyb, rovnako ako slnečné lúče podporujú vyplavovanie „hormónu šťastia“, ktorý navodzuje euforické stavy a prirodzene potláča depresie. Dobre prekrvená pokožka je lepšie zásobovaná kyslíkom, čo sa priamo prejaví na jej lepšom tonuse a vzhľade. Nezabúdajte však na kvalitné opaľovacie prípravky, pretože nadmerné slnenie je najrýchlejšou cestou, ako predčasne zostarnúť.

Vlasy v lete

Korunu vašej krásy počas letných dní odhaľujete na obdiv, a tak si zaslúži špeciálnu starostlivosť. Slnko, prípadne morská voda predstavujú nadmernú záťaž pre vaše vlasy, preto im určite doprajte pravidelnú kúru v podobe výživných masiek. Na zdravých vlasoch sa budú najlepšie vynímať aj horúce tipy vlasových vizážistov pre túto sezónu.

shutterstock_609442244

Najväčším hitom sú netradičné melíry. Svetoví kaderníci odporúčajú tónovať vlasy vo farbách kávy – od tmavých korienkov, cez svetlejšie pramene à la caffé latté. Na bežné nosenie sa však presadili aj odvážne farebné melíry, ktoré pracujú s fialovou, ružovou, striebornou a blond. Hairstylista Thi Thao Tu prišiel tento rok s originálnou kombináciou červenej a hnedej, ktorá sa voľne dá preložiť ako „ružové drevo“ a je určená najmä brunetkám. Jeho kolegyňa Alisha McAlister zasa na sociálnych sieťach boduje s melírom „ovocná šťava”, ktorý v sebe nesie najrozmanitejšie tóny hnedej, ryšavej, bordovej a blond. Skrátka, toto leto sa fantázii medze nekladú.

Make-up leta

Doprajte si nový vzhľad aj v líčení. Odložte ťažké bázy a klasické tiene či linky. Túto sezónu stavte na svieže farby, ktoré vám dodajú mladistvý look. Absolútnou jednotkou je fialová a levanduľová, ktorú si naneste na viečka buď ako hrubú linku, alebo ako jeden mono-tieň. Podobne môžete experimentovať aj s ďalšími pastelovými farbami podľa toho, čo sa hodí k vašim očiam – skúste nebesky modrú alebo tyrkysovo zelenú. Na ústa pri takomto odvážnom líčení očí už stačí iba natrieť kvalitný lesk. Šťavnaté pery sa opäť vracajú do módy, ale nie v takej intenzite ako pred desiatimi rokmi. Dnes sa lesk aplikuje skôr do stredu pier, aby bol celkový vzhľad prirodzenejší.

Čo na seba

Využite letné výpredaje a doplňte si šatník novými sviežimi kúskami. Toto leto sa stále nesie v duchu kvetovaných motívov, či už na pestrých látkach, alebo v podobe vyšívaných aplikácií. Obchodom kraľujú aj veľmi ženské prvky v podobe blúzok a šiat s koketne spadnutými ramenami, ktoré odhaľujú plecia. Samostatnou tohtoročnou kategóriou sú perie a strapce, ktoré návrhári bohato využívajú, aby dali svojim modelom vzdušnosť a zvodnosť.

shutterstock_594031730

Z farieb sú jednoznačnými víťazmi pastelové tóny, najmä ružová, lila, modrá a žltá. Istá frivolnosť je cítiť aj z materiálových trendov – často sa využíva priehľadný šifón a dokonca aj mäkký plast. Či už sú to celé šaty, sukne, klobúky, topánky… priehľadnosť je skrátka in. Veľmi obľúbené sú aj volány, ktoré lemujú okraje zavinovacích šiat, prípadne priehlavky rukávov. Módni kritici sa zhodujú, že aktuálne módne trendy akoby chceli vyvažovať zmätenosť doby a pripomínať ľuďom, že stále je dosť dôvodov mať radosť zo života. 🙂

Letné hity pre váš šatník

Tento kus oblečenia by určite nemal chýbať v šatníku žiadnej ženy. Šaty sú symbolom nežného pohlavia, dokážu skryť aj menšie nedostatky postavy a hlavne sú chic!

Teplé dni sú ako stvorené na doplnenie šatníka krásnymi ľahkými šatami, ktoré podtrhnú ženskosť a vkus ich majiteľky. Módni návrhári sú aj tento rok stále verní najmä kvetovaným šatám v rôznych podobách, ktoré sa občas označujú aj ako bohémsky štýl. Vyberú si však aj odvážnejšie dámy, ktoré sa neboja odhaliť nohy.shutterstock_657659365Levanduľa a romantika

Ak ste jemná, romantická duša, tento rok bude váš. Návrhári ako Victoria Beckham, Michael Kors a ďalší sa zamilovali do odtieňa jemnej fialkovej. Túto sezónu budete absolútne in, ak sa zahalíte do levanduľovej. Šaty v tejto farbe podtrhnú najmä ženskosť, a preto vynikajúco kontrastujú aj so strohým biznis štýlom. Jemná levanduľová farebne sedí najmä brunetkám, ale v sýtejšom odtieni pristane aj blondínkam.

shutterstock_1104205376

Šaty ako rozkvitnutá lúka bodovali aj minulý rok a stále dominujú kolekciám svetových módnych značiek. Napokon, kvetované vzory zrejme nikdy úplne nevyjdú z módy. Tento rok sa nosia na ľahkých šatách v aktuálnej midi dĺžke. Typické sú spadnuté rukávy odhaľujúce ramená a zavinovací strih, ktorý rafinovane odhaľuje nohy. Romantiku podčiarkujú aj volány, ktoré hlásia veľký návrat.

shutterstock_600181103

Odvážne kúsky

Toto leto návrhári mysleli aj na odvážne dámy, ktoré sa neboja experimentovať aj s troškou extravagancie. Najmiernejším výstrelkom sú strapce. Nosia sa všade – nielen na kabelkách, topánkach a náušniciach, ale aj na šatách. Môžete si vybrať retro model inšpirovaný módou 20. rokov minulého storočia, kde sú nimi ozdobené jednoduché puzdrové šaty po celej dĺžke, alebo sa odvážiť obliecť si sukňu, ktorá je ušitá len zo strapcov.

shutterstock_679798027

Pastelky nadovšetko

Na romantickú nôtu hrajú aj obľúbené farby na šatách tejto sezóny – ružová a všetky pastelové odtiene. Aby ste nepôsobili príliš detsky, skúste kombináciu ružovej a červenej. Je to veľký hit predvádzacích mól a zároveň skutočne očarujúca farebná voľba. Módni návrhári radi spájajú tieto dve farby do pruhov a práve pásiky sú ďalším zaručeným tipom, ako byť trendy.

shutterstock_516608890

Pásikový vzor na šatách nemusí byť len klasický námornícky. Tento rok sa oveľa viac využíva geometrická hra protikladných pruhov, ktoré pri vhodnom strihu pekne tvarujú postavu. Módne značky oprášili aj klasické bodky. Tie najmä v obľúbenej bielo-čiernej kombinácii pekne vyniknú na elegantných šatách do práce, aj na voľné dni.

 

Pozdvihnite si náladu módnym líčením

Nechajte sa unášať náladou prvých teplých dní, keď všetko pučí a k slovu sa hlási nový život. Príroda aj ľudia sa otvárajú slnku a  nadšenie sa prenáša aj do nových trendov líčenia.

Skončili sa dlhé zimné mesiace, svieti slnko a všeobecný optimizmus sa prenáša aj do módnych noviniek. Líčenie na svetových predvádzacích mólach prinieslo jasný odkaz, že návrhári nechcú žiadnej žene nič vnucovať. Oslavuje sa individualizmus a tváre modeliek boli upravené od úplne minimalistického nahého líčenia až po výrazné fialové odtiene. Zopár spoločných znakov sa však určite nájde – prirodzene pôsobiace umelé mihalnice, husté vyčesané obočie a návrat leskov na pery.

Prirodzená krása

Na výslní je aj úplne prirodzené „nude“ líčenie, ktoré pôsobí minimalisticky. Jeho základom je dokonalá pleť, ktorá musí byť ideálne hydratovaná, aby vynikla jej žiarivosť. Skúste pod ľahký make-up naniesť denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť z radu NUANCE HYDROBALANCE CONTROL. Obsiahnutá medovková voda, extrakt z citrónovej kôry a extrakt z lopúcha vašu pokožku dokonale vyhladia a osviežia.

nuance01_low

Nahé líčenie doplňte jemne lesklými perami bez výraznejšej farby. Keďže na oči aplikujete len béžový tieň, zvýraznite ich trsmi jemných umelých mihalníc. Sústreďte sa aj na obočie. Malo by  byť husté a hlavne dôkladne vyčesané do hora, čo dosiahnete použitím kefky a priesvitného lesku na pery.

shutterstock_692980195

Farby, farby, farby!

Mladšie dievčatá alebo odvážnejšie dámy sa môžu vybrať úplne opačnou cestou hýrivých farieb. Módni návrhári sa vyžívajú vo výrazných očných tieňoch. Ale pozor, zvoľte si len jednu farbu a nenanášajte si na viečko celú paletu, ako v 80. rokoch minulého storočia.

Z farebnej ponuky môžete siahnuť napríklad po fialovej, ktorá je aktuálne v kurze. Je to krásna, výrazná farba, pričom je originálna a invenčná zároveň. Dokonale sa hodí najmä k hnedým očiam. Dokazuje to aj popová hviezda Rihanna, ktorá sa objavila v uplynulých týždňoch na verejnosti s fialovými očnými tieňmi a módni kritici jej sklonili poklonu.

shutterstock_526095985

Trendy líčenie vyčaríte aj pomocou zelených tieňov. Je to trochu netradičný štýl inšpirovaný krehkou krásou a zároveň v sebe obsahuje odkaz na prebúdzajúcu sa jarnú prírodu. Make-up doplňte už len jemnými perami, na ktoré môžete naniesť priesvitný lesk. Ak ste boli fanúšičkami lesklých pier, môžete sa tešiť – šťavnaté pery sú opäť v kurze.

 

 

Tajomstvo bielych tenisiek… alebo prečo ich tak milujeme

Nie je veľa kúskov oblečenia či obuvi, ktoré sa nemenia už celú večnosť – kožená bunda, čierne lodičky, modré džínsy. Ale biele tenisky sú na výslní už sto rokov.

Jednoduché biele tenisky sú doslova módnou ikonou a návrhári po celom svete ich milujú. Takmer každá módna značka už vytvorila vlastnú variáciu na túto nesmrteľnú športovú obuv a nájdu sa v šatníku snáď každého moderného človeka. Biele tenisky búrajú bariéry , pretože tento kúsok môžete kúpiť doslova za pár eur v lacných obchodoch, ale aj za tisícky eur od známych športových značiek. Poradíme vám, ako ich nosiť, aby ste boli naozaj šik.

Storočná história

Korene tenisiek siahajú do 19. storočia, keď vo Veľkej Británii vznikla pohodlná športová obuv na voľný čas nazývaná „plimsolls“. Zhruba okolo roku 1870 vznikol nápad dať topánkam gumenú podrážku a plátený vršok, aby sa zvýšilo pohodlie pri ich nosení. Dostali meno „sneakers“, čo je odvodené od anglického výrazu „zakrádať sa“. Nový typ obuvi bol vďaka gumenej podrážke taký tichý, že ľuďom prirodzene napadlo takéto meno.

shutterstock_751539187

Tenisky boli pri chôdzi nielen tiché, ale aj pohodlné a rýchlo si získali veľkú popularitu. Koncom storočia sa začala ich výroba aj v USA a od roku 1917 s pokrokom priemyselných možností tenisky vo veľkom zaplavili obchody. Veľkú obľubu aj u bežných ľudí získali najmä po Olympijských hrách v roku 1920 v Antverpách. Športovci ich mali na nohách neustále, a tak sa z nich rýchlo stal kultúrny symbol.

Na všetky spôsoby

Biele tenisky sa dajú nosiť takmer k čomukoľvek. Všetko záleží len od chuti, vkusu a odvahy dámy, ktorá si ich obuje. Úplnou klasikou je kombinácia s džínsami, tričkom a koženou bundou. V takomto outfite nemôžete stúpiť vedľa, či už idete na prechádzku do mesta, do kina, alebo v piatok do práce. Ak máte formálnejšie zamestnanie, skúste vymeniť bundu za sako a vyberte si zo skrine tmavé, jednoduché rifle, alebo svetlé nohavice. Budete pôsobiť sviežo a pritom elegantne.

shutterstock_582706819

Ak máte chuť na originálnu kombináciu, biele tenisky sú ideálne na ozvláštnenie vášho výzoru. Vyskúšajte ich s nohavicovým kostýmom na štýl Američaniek, alebo si oblečte skrátené rifle nad členky a do tenisiek si obujte výrazné ponožky so vzorom. Mladé dievčatá s peknými nohami si môžu dovoliť nosiť túto športovú obuv aj k sukni a naozaj extravagantné dámy nemajú problém skombinovať ju aj s flitrovanými večernými šatami.

 

Odhaľte nohy v trendovej sukni!

Sukňa je hitom tejto sezóny. Je to jeden z najkrajších kúskov dámskeho šatníka a pri správne zvolenom strihu dokáže dodať neopakovateľný šmrnc každej žene. Vyberte si s nami tú najkrajšiu.

Nechajte teplé dni preniknúť do vašej skrine a vhupnite do sukne. Je to najlepší spôsob, ako oblečením osláviť vašu ženskosť a ukázať, že máte štýl.  V neprebernom výbere módnych značiek si určite vyberiete tú pravú na každú príležitosť: Či už chcete byť elegantná v práci, uvoľnená počas víkendov, alebo šik na večernej párty. Oslávte jarné počasie sukňou s vyšívaným kvetovaným vzorom, ktorý je stále veľmi trendy, alebo siahnite po transparentných materiáloch, pod ktoré sa hodia legíny.

Midi je späť

Ak nemáte práve nohy modelky, určite vás poteší jarný návrat sukieň v dĺžke midi, teda do pol lýtok. Táto dĺžka bola dlho skôr v úzadí, prípadne ju vyhľadávali staršie dámy. Tento rok si ju však zvolilo pre svoju kolekciu viacero módnych návrhárov. V kurze je najmä dlhá cigaretová sukňa, ktorá pre pohodlnú chôdzu vyžaduje vysoký rafinovaný rozparok. Túto jar ju vo svojich kolekciách ponúkajú značky Prada, Max Mara, Fendi aj Gucci. Je to skutočne sexy ženský kúsok oblečenia, ktorý bude mimoriadne dobre vyzerať na pracovných stretnutiach.

shutterstock_274949426

Dĺžka midi vyzerá veľmi dobre aj v prípade koženej sukne, ktorá je opäť na výslní. Tento prírodný materiál veľmi dobre vyzerá aj pri iných strihoch sukní, napríklad ako decentná mini, alebo v páse prekladaná sukňa po kolená. Kožená sukňa na predvádzacích mólach túto jar býva ozdobená aj kvetinovými aplikáciami a volánmi. S čiernymi nepriehľadnými pančuchami a pohodlnými lodičkami je to skvelá kombinácia nielen do práce.

shutterstock_187728560

Pre extravagantné dievčatá má aktuálna sezóna v ponuke naozajstnú lahôdku sukienku. Je to nadýchaná tylová sukňa vo viacerých vrstvách, ktorá je inšpirovaná oblečením baletiek. Môže sa nosiť v odvážnej kombinácii s koženou bundou a teniskami alebo vysokými šnurovacími topánkami, ktoré rozbíjajú jej sladký štýl. Alebo klasicky s topánkami na vysokom podpätku.

shutterstock_450439999

Krásne nôžky

Najkrajším doplnkom sukne sú pekné nohy. Ak vás aj príroda v tomto smere veľmi neobdarila, stále je veľa vecí, ktoré môžete urobiť. Začnite pravidelným cvičením. Jar je ideálne obdobie, aby ste sa s novým elánom vrhli na šport. Pre pekne vyformované nohy potrebujete trochu silových cvikov. Začnite chôdzou do schodov. Čím ich je viac, tým lepšie. Skúste si vyhliadnuť vonku vo svojom okolí čo najdlhšie schody a v rámci joggingu ich vybehnite aspoň štyri – päťkrát. Uvidíte, ako rýchlo sa výsledky prejavia na vašich stehnách a zadočku.

Behanie po schodoch môžete doplniť aj drepmi a výpadmi. Zapojte si toto cvičenie do vašej domácej rutiny trebárs večer pred televízorom a spojíte príjemné s užitočným. Z každého cvičenia vám stačia tri série po desať opakovaní. Nezabúdajte však, že základom je pravidelnosť. Len tak dosiahnete vytúžené výsledky a vyhnete sa nepríjemnému pocitu svalovice.

Do jarnej sukne je nutné nohy pripraviť aj pomocou kozmetiky. V prvom rade vyhláste vojnu chĺpkom. Depiláciu si môžete urobiť doma, prípadne sa zveriť do rúk odborníkom v salóne. Nezabúdajte ani na zhrubnutú kožu na chodidlách. Pedikúra uľaví vašim pätám a palcom a pripraví vaše nôžky, aby sa v plnej paráde mohli ukázať v otvorených topánkach.

 

Bižutéria, ktorá neomrzí – jarné trendy aj nadčasové kúsky

Urobte si radosť a privítajte jar s novými náušnicami či náhrdelníkom, ktoré vám dodajú šarm a štýl. Nebojte sa podľahnúť módnym trendom, ale vyberajte s citom.

Mať peknú zásobu bižutérie môže byť nielen radosť, ale aj dobre premyslený ťah, ako vyčariť množstvo variácií vášho módneho vzhľadu, bez nutnosti kupovať stále nové veci. Veď stačí klasickú bielu blúzku alebo jednoduché čierne šaty ozvláštniť vždy iným náhrdelníkom, šatkou alebo náušnicami a výsledok pôsobí zakaždým originálne a sviežo. Nechajte sa inšpirovať najnovšími módnymi trendmi na jar 2018 a nezabudnite ani na starú dobrú klasiku.

Čím väčšie, tým lepšie

Svetoví módni návrhári sa ani túto sezónu nesnažia zmenšiť objemnosť šperkov, ktoré majú pomerne masívny tvar už dlhšiu dobu. Má to svoje výhody, pretože investície do takejto bižutérie vám vyčarujú trendy look aj niekoľko rokov. V čom teda zažiarite túto jar?

Ak chcete byť naozaj v kurze, kúpte si dlhé strapcové náušnice. Pokojne môžu siahať až po plecia a nebojte sa ani odvážnych farieb. Dizajnéri od New Yorku, cez Paríž až po Miláno ich vyslovene zbožňujú. Bohatý zväzok strapcov môže byť z rôznych materiálov – šnúrky, kamienky aj korálky. Pamätajte však, že takáto výrazná bižutéria sa hodí skôr na večerné príležitosti a rozhodne si vyžaduje jednoduché, hladké oblečenie.

shutterstock_716950222

Cez deň budete menej nápadne pôsobiť v menších strapcových náušniciach, ktoré sú tiež veľmi trendy. Druhou alternatívou je vynechať ozdoby na uši a sústrediť sa radšej na krk. Aj v tomto prípade si zvoľte masívny náhrdelník, ktorý v kombinácii s jednoduchým topom pôsobí menej nápadne ako objemné náušnice.

Klasika je nadovšetko

Veľká bižutéria nie je pre každého. Treba ju vedieť nosiť a dáma sa s ňou musí stotožniť. Pre niektoré drobnejšie postavy alebo staršie dámy to ani nie je vhodná voľba. Oveľa lepšie urobia, ak sa sústredia na klasickejšie kúsky, ktoré nikdy nevyjdú z módy, ale zároveň sú stále šik.

shutterstock_372459073

Najlepšou voľbou z oblasti náušníc sú stredne veľké kruhy. Príliš veľké sú určené skôr mladším ročníkom, maličké zasa pôsobia trochu konzervatívne. Na trhu je nepreberné množstvo tvarov i materiálov, z ktorých si dokáže vybrať tie pravé skutočne každá žena. Chybu neurobí ani v prípade jednoduchých napichovacích náušníc v tvare bodky alebo guľôčky. Ak ich skombinuje s výraznejším visiacim náhrdelníkom, výsledok bude dokonale nadčasový.

Nalíčte sa na silvestrovskú párty

Oslavy konca roka sú príležitosťou, aby ste sa odviazali aj v líčení. Nebojte sa extravagancie a ukážte, že ste rovnako odvážna ako štýlová. Veď kedy inokedy máte túto príležitosť?

Koncoročné večierky a silvestrovské oslavy sú príjemnou bodkou za celým rokom. Dámy si vyberajú tie správne šaty už celé mesiace vopred, ale často napokon skončia len v klasickej čiernej a podobne konzervatívne si zvolia aj líčenie. Je to škoda, lebo práve na Silvestra máte jedinečnú šancu povoliť uzdu svojej fantázii a zahaliť sa do farieb, peria a trblietok, ktoré by pri iných príležitostiach počas roka pôsobili príliš teatrálne. S pár dobrými radami to zvládnete aj vy v pohodlí domova.

Základom je pleť

Ani to najlepšie líčenie nebude vyzerať dobre na neudržiavanej pleti s viditeľnými defektmi a hlbokými vráskami. Myslite na to počas celého roka a investujte peniaze do kvalitnej pleťovej kozmetiky, ktorá dostane vašu pokožku do top formy. Vyskúšajte napríklad jedinečnú francúzsku kozmetiku NUANCE, ktorá obsahuje práve tie aktívne látky, ktoré pleť ženy skutočne potrebuje na rozvinutie prirodzenej krásy.

nuance79

Určite sa nesnažte doháňať staré resty pár dní pred silvestrovskou oslavou. Nie je nič horšie, ako snažiť sa zakryť červené fľaky a čerstvo ošetrené vyrážky nánosmi make-upu. Večer pred párty si už len naneste výživnú masku a použite kvalitné sérum.

 

Buďte bohyňou!

Vždy ste túžili dať si krásnu večernú toaletu a k tomu boa šál z peria? Lákalo vás nalepiť si umelé mihalnice, prípadne nechať si urobiť účes ako z dvadsiatych rokov minulého storočia? Silvestrovská párty je ten pravý okamih, keď si to môžete dovoliť. Samozrejme, platí, že všetko s mierou. Cieľom určite nie je urobiť zo seba karnevalovú masku.

Držte sa zlatého pravidla, že na sebe by ste mali mať len jeden – dva výrazné prvky a počítajte sem aj líčenie. Takže ak sa rozhodnete pre výrazné červené šaty a veľké šperky, zvoľte už len decentný make-up v telových farbách. Ak to celkový look znesie, urobte si výraznú čiernu linku a použite ostrý červený rúž.

shutterstock_503878627

Silvestrovská klasika

Dymové líčenie nikdy nesklame. Úžasne vyzerá pri jednoduchých modeloch šiat, ktoré nie sú veľmi zdobené. Pracujte so sivou paletkou a pre oživenie skúste použiť aj trblietky, ktoré nanesiete na stred oka. Veľmi dobre vyzerajú aj fialové tiene, prípadne kontrastná červená farba. To je však už umenie, ktoré si musíte vyskúšať vopred a pochytiť trochu zručnosti. To isté platí o umelých mihalniciach, ktoré sa na koncoročnú párty hodia priam ideálne.

Stúpiť vedľa nemôžete ani so zlatým líčením. Aj tu však platí, že menej je viac, aby ste sa neleskli ako vianočná guľa. Zlatý tieň je dobré kombinovať trebárs s tyrkysovou a vhodné je doplniť ho kontrastnou čiernou linkou. Rúž by v tomto prípade už mal byť menej nápadný. Určite však nezabudnite naniesť pár trblietok aj na lícne kosti. Tak šťastný nový rok!

S trendy klobúkom budete naozaj chic!

Zimná čiapka či klobúk vás nielen zahrejú, ale budú aj dokonalou bodkou vášho štýlu. Výber je túto sezónu naozaj pestrý.

Pre modernú ženu, ktorá je stále v pohybe a zároveň chce vyzerať atraktívne, má pokrývka hlavy mnoho výhod. V prvom rade hreje v chladných dňoch. Je známe, že najviac tepla strácame práve cez hlavu, takže ak ste dlhšie vonku a nechcete prechladnúť, bez čiapky by ste to nemali skúšať. Ak máte práve jeden z tých uponáhľaných dní, keď nestíhate nič a už vôbec nie umyť si vlasy, dobrá pokrývka hlavy vás zachráni. A napokon, s tým pravým klobúkom, baretkou či čelenkou budete aj neodolateľne chic!

Klobúky sa zmenšili

Ešte minulú zimnú sezónu sa nosili veľké plstené klobúky, ktoré obľubovali najmä extravagantnejšie dámy. Na aktuálnu jeseň – zimu prišli módni návrhári s menšími modelmi. Klobúky sa ťahajú skôr do výšky, niektoré pripomínajú až cylinder, prípadne sú subtílne a cítiť v nich inšpiráciu 20. rokmi minulého storočia.

Veselá kožušina

Svetové predvádzacie móla zaplavili čiapky z umelej kožušiny, ktorá hýri pestrými farbami. Modrá, červená, ružová… naberte odvahu a vyberte si farebný odtieň, ktorý vám najlepšie sedí k pleti. Ak si netrúfate na celú kožušinovú parádu, siahnite po čiapke, ktorá má farebné kožušinové brmbolce. Aj tie sú túto sezónu v kurze.

Pohodlne a mäkučko

Klasické čiapky z hrubej pleteniny sa nosia aj túto zimu. Nemôžete šliapnuť vedľa, ak si kúpite model z čo najhrubšej priadze, kde samotná štruktúra čiapky vytvára ozdobný vzor. Takáto pokrývka tak ľahko nevyjde z módy a určite ju vynosíte ešte niekoľko sezón.

shutterstock_317347025

Skúste čelenku

Ak máte chuť skúsiť niečo iné, kúpte si zimnú čelenku. Samozrejme, že nie úzky športový model na behanie, ale pekný elegantný kúsok, inšpirovaný opäť dávno zašlými časmi začiatku 20. storočia. Siahnuť môžete trebárs po zaujímavo preloženom modeli z teplej priadze s efektnou aplikáciou.

shutterstock_643248487