Ostré slnko a kúpanie pod holým nebom sú náročné podmienky pre vaše vlasy. Zrejme sú po dovolenkových dňoch suché, lámavé a bez lesku. To je ten najvyšší čas správne zakročiť.

Pozná to väčšina žien – ku koncu leta zápasíte v kúpeľni s hrebeňom a snažíte sa stvoriť z vašej nepoddajnej hrivy nejaký účes. Ale leto si vypýtalo na vašich vlasoch vysokú daň a dostať ich znova do formy si vyžiada určité úsilie. Na začiatok je najlepšie navštíviť kaderníčku, ktorá zhodnotí mieru ich poškodenia, zastrihne poškodené konce a posúdi, či je možné obnoviť farbu. Veľa však môžete urobiť aj v domácich podmienkach. Jediné, čo vás teraz zachráni, je totiž zmena pravidelnej starostlivosti.

shutterstock_629710376

Nová kozmetika

Ako prvý krok vašej vlasovej kúry sa vyberte na nákup do drogérie, alebo ešte lepšie do lekárne. Potrebujete totiž hydratačný šampón určený pre poškodené vlasy. S výberom toho správneho produktu vám najlepšie poradí odborný personál v lekárni. V lekárni je tiež väčší výber šampónov na prírodnej báze bez sulfátov a silikónov, ktoré by teraz vaše vysušené vlasy zbytočne zaťažili.

shutterstock_790263412

Nevyhnutnosťou je aj kvalitný kondicionér. Dodá vlasom potrebné živiny a uľahčí rozčesávanie. Hľadajte tiež produkty, ktoré sú hydratačné, pretože to je teraz pre vašu hrivu kľúčové. Práve obsah vlhkosti vo vlasoch je základom ich zdravia. Zároveň je to rozhodujúci faktor pre ich pružnosť, tvarovateľnosť a modelovateľnosť účesu. Vedeli ste, že podiel vody viazanej vo vlase kolíše od 10 percent v extrémne suchom prostredí až po 30 percent v hmle alebo daždi?

Dobrý kondicionér uzavrie rozbitú štruktúru vlasu a vytvorí na nej jemný film, ktorý udrží vo vnútri vlhkosť. Dobrou voľbou sú aj hydratačné prípravky v spreji, ktoré sa aplikujú na vlhké alebo suché vlasy a už sa nevymývajú.

shutterstock_357725879

Dôkladná starostlivosť

Po lete dajte na chvíľu bokom všetky fény, kulmy a žehličky. Vlasy vyčerpané od slnka a morskej vody by ste horúcim vzduchom či kovom ešte viac vysušili. Ak už si nedokážete vlasy upraviť iným spôsobom, napríklad klasickými natáčkami, skúste si ich vopred ošetriť špeciálnymi prípravkami, napríklad ochrannými termoaktívnymi krémami.

Vaším nevyhnutným spojencom v boji o krásne vlasy by sa teraz mala stať aj hydratačná maska. Aplikujte ju raz za týždeň a môžete do nej pridať aj pár kvapiek vlasového oleja. Väčšinou sa nanáša po umytí na mokré vlasy a po pár minútach sa dôkladne vymýva. Skúste si z nej však urobiť zábal. Vlasy si môžete s nanesenou maskou aspoň zakryť čo najteplejším uterákom. Práve teplo totiž zvyšuje účinnosť výživných látok.

shutterstock_644022070

Veľmi obľúbené sú aj rôzne vlasové oleje, ktoré vlasy nezaťažujú. Uhladia ich, dodajú im krásny lesk a plný objem. Olej sa väčšinou jemne vtiera do suchých vlasov. Ak ich máte kučeravé, môžete po celej dĺžke, inak len na končeky. Veľmi dobré účinky sľubuje najmä arganový olej alebo kokosový olej.

Upravte aj svoj jedálny lístok. Zvýšte podiel potravín bohatých na zinok, železo, selén, draslík, vitamín B a omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. Bohatými prírodnými zdrojmi týchto látok sú najmä morské plody a ryby, cícer, tekvicové semienka, strukoviny, vnútornosti a celozrnné potraviny.

 

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma