Tag

vrasky

Browsing

Spomaľte čas s NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX

Hovorí sa, že čas plynie pre každého rovnako. A tiež, že krása odchádza mladá. S NUANCE síce čas nezastavíte. Ale nikto nepovedal, že svoju pleť nemôžete ochrániť pred jeho vplyvmi, aby vyzerala mladistvo a sviežo, aj keď už nemáte tridsať. A vlastne ani štyridsať.

Komplexná starostlivosť o zrelú pleť

Kozmetický rad NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX bol vyvinutý špeciálne pre ženy, ktorých pleť potrebuje zvýšenú ochranu pred vznikom vrások. Pleť, ktorá vyžaduje nielen hydratáciu, ale aj dokonalú výživu. Jednoducho potrebné látky, vďaka ktorým bude pevnejšia a pružnejšia. Pokiaľ patríte k ženám vo veku od 35 rokov, produkty radu ANTI-AGEING COMPLEX sú určené presne pre vás.

07-2018_nuance_portfolio_warholovsky_1000x650_antiageing

Každý je jedinečný

Každý produkt z radu NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX je jedinečný svojím zložením, presne tak, ako sú jedinečné potreby každého typu pleti. Pokiaľ máte normálnu alebo zmiešanú pleť, skvelou voľbou je ľahký denný krém. Obsahuje olej z marhuľových jadier, ktorý obnovuje pružnosť pokožky. Extrakty z dužiny kivi a pomaranča zasa pleť tónujú a rozjasňujú. Každým nanesením krému navyše pomáhate zvyšovať množstvo kolagénu, ktorý zrelá pleť určite ocení.

 

 

Ak je vaša pleť skôr suchá, doprajte je starostlivosť s denným krémom pre suchú pleť. Bambucké maslo a kaméliový olej zázračne pôsobia proti vysúšaniu. Okrem toho, patentovaný extrakt stimuluje tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej, ktorá sa s pribúdajúcim vekom z pleti vytráca.

Mladosť v kvapke séra

nuance19

Pleťové sérum možno doteraz nepatrilo k vašej kozmetickej výbave. Práve teraz nadišiel čas to zmeniť. Séra totiž obsahujú účinné látky vo veľmi vysokých koncentráciách, takže sú pre pleť skutočnou vitamínovou bombou. Také je aj sérum pre všetky typy pleti. Pôsobí antioxidačne, takže vašu pleť účinne ochráni pred vonkajšími vplyvmi. Stačí kvapka ráno a večer pred nanesením krému a vaša pokožka bude hladšia, pevnejšia a nádherne vláčna.

Zo dňa na deň pevnejšia pleť

Starostlivosť o okolie očí by mala byť samozrejmosťou v každom veku. Po tridsaťpäťke je skvelou voľbou NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX očný krém, ktorý okrem toho, že redukuje vačky, pokožku spevňuje a znižuje jej začervenanie.

nuance78

Tajomstvom nočného krému je zase bohaté zloženie, ideálne na pomalé vstrebávanie a regeneráciu počas noci. Extrakt zo zeleného čaju podporuje mikrocirkuláciu a pôsobí antioxidačne. V súčinnosti s výživným bambuckým maslom a kaméliovým olejom sa každé ráno prebudíte ako znovuzrodená.

Objavte všetky produkty radu NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX a spomaľte čas. Vaša pleť vás odmení.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

 

Nájdite si čas na krásu. S NUANCE RADIANCE CONTROL

Najkrajšie chvíle v živote si často neuvedomujeme. A práve tie nám dodávajú chuť do života, iskru do očí a krásu, ktorá nezájde. Môžu to byť momenty, ktoré trávime s najbližšími. Čas, keď robíme to, čo nás napĺňa, ale aj chvíle, keď sa o seba staráme.

Dobite baterky svojej pleti

Obdobie medzi dvadsiatym piatym a tridsiatym piatym rokom života býva najaktívnejšie a zároveň najhektickejšie. Dni a týždne plynú tak rýchlo, že sa nám zdá, akoby sa presýpali pomedzi prsty. Samozrejme, že životný rytmus sa odráža aj na našej pleti. Každý deň na ňu vplýva množstvo negatívnych faktorov, kvôli ktorým stráca svoj prirodzený jas a sviežosť. Ale presne tak, ako si pravidelne dobíjame baterky prechádzkou, dovolenkou či dobrou knihou, mali by sme venovať každý deň pár minút svojej pleti. Ideálne s komplexnou starostlivosťou s NUANCE RADIANCE CONTROL.

01-2018_nuance_blue_cmyk_smicelarkami

 

Štít proti pigmentovým škvrnám

Rad NUANCE RADIANCE CONTROL bol vyvinutý špeciálne pre ženy v mladistvom  veku, v čase, keď sa začínajú objavovať prvé mimické vráskypigmentové škvrny.

nuance85

Keď už je reč o nich, prvá pomoc na hyperpigmentácie je sérum NUANCE RADIANCE CONTROL na všetky typy pleti. Okrem toho je bohatým zdrojom antioxidantov.

Rad ďalej ponúka dva typy denných krémov, a to denný krém na suchú pleťdenný krém na normálnu až zmiešanú pleť. Oba pokožke dodajú vitamíny, spevňujú a vyhladzujú drobné vrásky tak, aby zachovali prirodzenú rovnováhu pleti.

Dokonalá regenerácia

nuance_eye_modra

V očiach možno vidieť všetky naše pocity: radosť, smútok aj hnev. Aj preto sa prvé mimické vrásky začínajú objavovať práve v očnom okolí. Aby ste ich tvorbu obmedzili, stačí ráno a večer naniesť kvapku očného krému NUANCE RADIANCE CONTROL. Vďaka kaviárovému extraktu pleť intenzívne vyživuje a hydratuje. Patentovaný komplex navyše aktívne vyhladzuje jemné línie vrások.

 

Každá z nás by mala vedieť oddychovať. Aj naša pleť sa to môže naučiť. Stačí sa pred spaním dokonale odlíčiť a potom naniesť nočný krém NUANCE RADIANCE CONTROL. Bohatý krém s obsahom prírodných extraktov pleť vyživí a zvláčni v čase, keď je najlepšie pripravená vstrebávať všetky výživné látky. Každé ráno tak bude vaša pleť svieža a omladnutá, a vy môžete prežiť každý deň naplno a (takmer) bez vrások.

shutterstock_735521536

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

 

Starnutie patrí k životu, ale prečo ho nespomaliť?

Silné a zdravo sebavedomé ženy dokážu prijímať známky času na tvári a tele s noblesou. Vedia, čo jesť, ako sa o seba starať a akú kozmetiku používať, aby aj vo vyššom veku boli stále atraktívne.

Čo je to starnutie?

Ak si človek dokáže uchovať mladého ducha, bude večne mladý – to je stará múdrosť, ktorú je dobré vziať si k srdcu. Žena, ktorá sa ňou riadi, dokáže oveľa lepšie prijímať aj to, čo s jej telom a kožou začne s pribúdajúcimi rokmi robiť príroda. Starnutie je veľmi individuálny proces, ktorý podmieňuje najmä genetika a spôsob, akým sa o svoje telo celoživotne (ne)staráme.

Ženy vidia prvé známky starnutia na svojej pokožke. Postupne je hrubšia, suchšia, líca a očné viečka začínajú ovísať, objavujú sa pigmentové škvrny, vrásky a iné povrchové nerovnosti. Dôvodom je klesajúca produkcia kolagénu a elastických vlákien v koži, taktiež znížená cirkulácia krvi a horšia látková výmena.

Vedeli ste, že ak by sa z vašej pokožky odčerpala všetka voda, zostala by hmota, ktorú z viac ako dvoch tretín tvorí práve kolagén? Tento prvok je zodpovedný za viazanie vody v pokožke. Výsledkom jeho deficitu je suchá, mdlá a ovisnutá koža. Kozmetická značka NUANCE však vyvinula rad anti-ageing produktov obsahujúcich účinné látky, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu.

07-2018_nuance_portfolio_warholovsky_1000x650_antiageing

Dobrá kozmetika je základ

Aby pleť zostala pružná a vláčna aj po štyridsiatke, je najvyšší čas začať používať kvalitnú kozmetiku s označením anti-ageing. Okrem správnej životosprávy je to najlepší spôsob, ako spomaliť nevyhnutný nástup prejavov starnutia. Napríklad prípravky NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX zásobujú pleť správne vyváženým kokteilom vitamínov, minerálov a antioxidantov.

nuance_day_fialova

Príjemný denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť  NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX obsahuje výťažok z granátového jablka a podporuje tak cirkuláciu vody v pokožke. Zvyšuje v nej tiež množstvo kolagénu, ktorý je absolútne kľúčový pre vypnutú a hladkú pleť.

Nočný krém pre všetky typy pleti z radu ANTI-AGEING COMPLEX je doslova nabitý tým najlepším, čo príroda ponúka v boji proti prejavom starnutia. Či už je to bambucké maslo, kaméliový olej alebo extrakt zo zeleného čaju – vaša pleť bude citeľne hladšia, hebkejšia a kvalitne hydratovaná.

 

nuance19

Pre dokonalý efekt je dobré večer pod nočný krém aplikovať aj sérum z rady ANTI-AGEING COMPLEX. Obsahuje patentovanú látku PADINAMI, ktorá stimuluje tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej, ako aj zložku LIPOLAMI vytvárajúcu na pleti ochrannú bariéru voči škodlivým vonkajším vplyvom.

 

Najedzte sa do krásy

Je nepochybne dobrou správou, že potraviny, ktoré preukázateľne podporujú regeneráciu buniek a tým aj mladistvý vzhľad, sú zároveň veľmi chutné. Iste pre vás nie je žiadnou novinkou, že základom je veľa zeleniny, ovocia, rýb a orechov. Našli sme však pre vás aj zopár skutočných šampiónov v boji proti starnutiu.

Ananás je priam zázračná potravina, ktorá nielenže stimuluje metabolizmus, čím pomáha pri redukcii hmotnosti, ale obsahuje aj vysoký obsah mangánu. Tento prvok aktivuje špeciálny enzým, ktorý pomáha pri tvorbe kolagénu v koži, čím ju udržiava pevnú a elastickú.

shutterstock_572083087

Jednou z preukázateľne najlepších anti-ageing látok je vitamín A, ktorý rovnako prispieva k oprave zoslabnutých kolagénových vlákien. Okrem toho umocňuje potláčanie rakovinového bujnenia v tele. Najlepšími zdrojmi sú mrkva, brokolica či melón.

A to najlepšie na koniec – červené víno a horká čokoláda s vysokým podielom kakaa. Sú doslova nabité flavonoidmi, ktoré fungujú ako silné antioxidanty a chránia kožu pred škodlivým UV žiarením zo slnka, čo je prvotná príčina predčasného starnutia.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

 

 

 

Viete správne aplikovať očný krém?

Delikátne partie okolo vašich očí si zaslúžia dôkladnú a obzvlášť jemnú starostlivosť. Podstatný je nielen výber vhodného krému, ale aj jeho správna aplikácia.

Neúprosný čas zanecháva svoje stopy v prvom rade na krku a v okolí očí. Je výsadou múdrych žien, že vedia prijímať zákonitosti prírody s noblesou a proti nevyhnutným vráskam bojujú prirodzeným, ale účinným spôsobom. Kvalitný očný krém a jeho správne nanášanie je absolútnym základom pri pestovaní dlhotrvajúcej krásy a mladistvého vzhľadu. Napriek tomu stále veľa žien zanedbáva túto oblasť. A pritom je to také ľahké a príjemné zároveň!

Ľahký ako pohladenie

Dobrý očný krém si vás získa hneď po otvorení téglika svojou ľahučkou textúrou, ktorá sa na pleti rozotrie ako obláčik. Je to logické, pretože pokožka v okolí očí je extra jemná a nenájdete pod ňou žiadne tukové žľazy. Jej hrúbka dosahuje iba pol milimetra, takže je veľmi tenučká. Preto sa na nej veľmi rýchlo tvoria mimické vrásky.

Myslite na delikátnosť očných partií a vaše prsty nepochybne samé začnú vykonávať tie správne pohyby pri nanášaní očného krému – žiadne naťahovanie pokožky v tomto prípade neprichádza do úvahy. Krém len jemne vklepávajte pod oči. Na dokonalé ošetrenie oboch očí stačí len malé množstvo očného krému. Dôležité je aj správne načasovanie – aspoň 5 minút pred večerným spánkom alebo ranným líčením. Doprajete tak krému dosť času na vsiaknutie do pokožky. Inak by mohol skončiť skôr na vankúši alebo kozmetickej hubke.

Samozrejmosťou musí byť vysoká čistota. Preto si ešte pred otvorením téglika umyte ruky, aby ste do krému nezaniesli cudzorodé látky a baktérie. Rovnako tak dôkladne odstráňte všetky zvyšky make-upu a riasenky, aby nezabránili účinným látkam v kréme vsiaknuť do pokožky. Predídete tak prípadnému podráždeniu očí počas noci. Ako vhodný prípravok na odlíčenie vyskúšajte micelárnu vodu francúzskej kozmetiky NUANCE. Vďaka svojmu jemnému zloženiu je vhodná na odlíčenie celej tváre, vrátane očí a pier.

11-2017_nuance_micelarky_1200x628_2

Ako správne aplikovať očný krém

Textúra očných krémov NUANCE je špeciálne prispôsobená citlivej pokožke v okolí oka. Práve preto nikdy nenahrádzajte očný krém bežným denným alebo nočným krémom. Malé množstvo krému aplikujte na pokožku v okolí očí jemným vklepávaním. Postupujte od vonkajšieho očného kútika smerom ku koreňu nosa. Nikdy neaplikujte očný krém na viečka.

Správny výber

Keď už viete, ako krém naniesť, sústreďte sa tiež na výber správneho produktu. Pokožka v okolí očí má často iné potreby ako zvyšok tváre a mali by ste ich zohľadniť pri výbere očného krému. Ak potrebujete najmä hydratáciu, skúste NUANCE HYDROBALANCE CONTROL očný krém.  Vďaka svojej ľahkej textúre sa okamžite vstrebáva a hydratuje citlivé očné okolie.

nuance_eye_ruzova

 

 

V boji proti prvým, mimickým vráskam v očnom okolí bude vaším nezastupiteľným pomocníkom očný krém NUANCE RADIANCE CONTROL. Vaša pleť doslova rozkvitne pri účinkoch obsiahnutého kaviárového extraktu. Navráti sa jej tiež pružnosť a hladkosť.

nuance_eye_modra

ANTI – AGEING COMPLEX očný krém je vhodný pre všetky dámy, ktoré majú vrásky viditeľné a zároveň sa chcú starať o svoje očné okolie a predchádzať tak vzniku nových vrások. Je vhodný pre dámy vo veku od 30 – 35 rokov a vyššie. Očný krém v očnom okolí pleť nielen zvláčňuje a vyživuje, ale zároveň redukuje vačky pod očami.

nuance_eye_fialova

Pre potreby intenzívnej starostlivosti pre zrelú pleť, ktorá si vyžaduje výraznejšie spevnenie, môžete siahnuť po očnom kréme z radu SUPREME LIFTING. Očný krém efektívne vyhladzuje existujúce vrásky a pomáha predchádzať vzniku nových. Je určený pre všetky dámy vo veku od 45 rokov a viac.

nuance_eye_zlata

Milé dámy, zažite na vlastnej koži vypnutie vrások v očnom okolí. Pamätajte, že vaše oči sú oknom do duše a zároveň prvá vec, ktorú si každý na vás všimne. Oči majú žiariť. Očné krémy francúzskej kozmetiky NUANCE vám pomôžu splniť toto želanie.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

 

 

Zlatá éra vašej krásy začína s maskou NUANCE

Keď je vaša pleť ochabnutá a vrásky sa začali nebezpečne prehlbovať, aj keď vás trápia kruhy či vačky pod očami, vaša pokožka si zaslúži nadštandardnú starostlivosť.

Magický prútik na vrásky

Tajomstvo Zlatej masky NUANCE je ukryté v extrakte z jantáru, ktorý jej dodáva luxusný odtieň a po nanesení na pleť pôsobí antioxidačne.

Vďaka patentovanému extraktu z lístkov bieleho ibiša a dužiny baobabu: Repulpami ER pôsobí na troch úrovniach: vypína vrásky, hydratuje a vyživuje pleť. Vrásky vypĺňa skutočne dômyselne: zvyšuje množstvo podkožného tuku v tých zónach, kde je starnutie pokožky viditeľné najviac.

Ďalší patentovaný extrakt DRIELINE® posilňuje obranyschopnosť pokožky a má protizápalové účinky.

Extrakt z listov ginkga dvojlaločného má antioxidačné účinky. Chráni kolagénové vlákna a zabraňuje starnutiu kože. Aktivuje mikrocirkuláciu, čím pomáha zamedzovať tvorbe tmavých kruhov pod očami.

produkt_1

Okamžitý liftingový efekt

Používanie masky raz za týždeň dodá vašej pleti okamžitý liftingový efekt. Nanáša sa jemným pohybom na vyčistenú a suchú pokožku tváre, krku a dekoltu v takom množstve, ako pri krémovaní.

Po 15 až 20 minútach masku opláchnite teplou vodou alebo micelárnou vodou. Na pleť podľa potreby následne aplikujte denný alebo nočný krém.

Prvá pomoc pre očné okolie

Máte za sebou ťažký týždeň a vaše oči nežiaria? Pridali sa k tomu aj tmavé kruhy či vačky? Aplikácia masky trvá iba chvíľku, preto ju môžete použiť aj vtedy, ak sa potrebujete rýchlo zbaviť kruhov pod očami pred pracovnou schôdzkou, večierkom alebo inou dôležitou udalosťou.

Vtedy naneste masku na odlíčené okolie očí podobne ako očný krém. Jemným vklepkávaním
do očného okolia. Začnite od vonkajšieho kútika oka smerom ku koreňu nosa. Nechajte
pôsobiť 15 až 20 minút a po použití jemne opláchnite teplou vodou. Zlatú masku NUANCE
nikdy nenanášajte na viečka.

Ak máte ochabnutú pokožku na krku a v dekolte, Zlatá maska NUANCE s ním urobí doslova zázraky. Vďaka svojmu zloženiu dokáže spevniť a vyhladiť pokožku na miestach, kde je to potrebné.

Masku naneste na očistenú pokožku na krku a dekolte raz týždenne, nechajte pôsobiť 15 až 20  minút, a potom dôkladne opláchnite teplou vodou. Váš dekolt bude po ošetrení opäť nádherne pevný.

produkt_2

Luxusné zlaté ošetrenie

Zlatú masku NUANCE môžete použiť na tvár, krk, dekolt aj do okolia očí spolu, alebo osobitne podľa potreby. Zlatá maska NUANCE účinne pleť vypína, rozjasňuje, hydratuje a vyživuje. Je skutočným elixírom krásy pre vašu pokožku bez ohľadu na typ pleti. Zlatá maska NUANCE umožní vašej pleti zažiariť tak, ako si to zaslúžite len vy. Naplno a jedinečne.

Po jej použití je pleť zamatovo hladká, vláčna a rozžiarená. Zažite na vlastnej koži liftingový efekt.

Nepoznáte ešte kozmetiku NUANCE? Doprajte si 15 minút času a vďaka Zlatej maske NUANCE objavíte skutočne výnimočnú starostlivosť o vašu pleť.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

5 zlozvykov, ktoré podporujú vznik vrások

Nepridávajte si zbytočne vrásky, a tým aj roky navyše. Veď svieža a napnutá pleť sa odjakživa spája s mladosťou a dáma, ktorá si ju zachová čo najdlhšie, bude aj v pokročilejšom veku pôsobiť mlado a chic.

Vek sa nedá zastaviť a každá žena si skôr alebo neskôr bude v zrkadle počítať vrásky. Z veľkej časti za tento proces môže genetika a s tou veľa nezmôžeme. Preto niektoré ženy majú prvé mimické vrásky – vejáriky okolo očí už po dvadsiatke a iné sa tešia z hladkej pleti ešte aj v štyridsiatke. Prejavy starnutia na e ženskej pokožke sú viditeľné skôr a  ako u mužov. Tak prečo tento proces nespomaliť, ak je to možné?

Zlá alebo žiadna kozmetika

Veľa mladých žien bojuje s mastnou pleťou úplne nesprávnym spôsobom. Nadmerne ju odmasťujú, čistia prípravkami, ktoré obsahujú alkohol a následne ju vôbec nekrémujú. Obávajú sa, že by ešte viac podporili vznik akné a  tvorbu nepríjemného lesku. Iné sa nekrémujú, pretože to skrátka nepovažujú za dôležité. O pár rokov im zostane len vysušená a vráskavá koža.

Zlatým pravidlom je preto zvoliť si vhodnú profesionálnu starostlivosť o svoj typ pleti a pravidelne ju používať. Napríklad denný krém na normálnu až zmiešanú pleť z radu SUPREME LIFTING bojuje s prejavmi starnutia. Aktívna zložky Argatensyl® zabezpečuje na pleti okamžitý vypínací efekt a kyselina hyalurónová intenzívne hydratuje pokožku.

nuance22

Fajčenie

Nie je žiadnym tajomstvom, že holdovanie nikotínu je  nevhodné nielen pre pleť, ale pre celý organizmus. V tabakovom dyme sa nachádza viac ako štyritisíc škodlivých látok, ktoré deštruujú kolagén a elastín v pokožke. Cigarety zároveň znižujú schopnosť regenerácie kožných buniek a zbavujú ich kyslíka. Výsledkom je mdlá, ovisnutá a vráskavá pleť.

Opaľovanie

Dlhodobé slnenie pokožku vysušuje, a môže  vyvolať alergické reakcie. Nadmerné slnenie vedie k  predčasnému starnutiu a vráskaveniu pokožky., Nie je to náhoda, že urodzené dámy si kedysi svoju pleť úzkostlivo chránili klobúkmi a slnečníkmi, aby si ju čo najdlhšie uchovali sviežu.

shutterstock_287238782

Dehydratácia

Voda je základ života a tiež krásy. Pre lepšiu ilustráciu si predstavte zem popraskanú od slnka a nedostatku vlahy. Podobne reaguje aj naša koža. Iba dostatočne hydratované pleťové bunky sa môžu krásne vypnúť a docieliť tvár bez vrások.

shutterstock_158635325

Stres a zlá nálada

Ak ste dlhodobo pod tlakom, zrejme sa mračíte a vtláčate si do tváre nepekné ryhy. Vrásky zo stresu sú najviditeľnejšie medzi obočím a pri kútikoch úst. Skúste do zrkadla urobiť zopár zamračených a nahnevaných grimás a všimnite si, ako sa zvrásni vaša pleť. Ak sa ihneď neuvoľníte a nezačnete sa viac usmievať, škaredé vrásky stresu vám už zostanú. Takže – myslite pozitívne!

Nezabúdajte na očný krém

Tiež ste to už niekedy počuli – ja si vystačím s jedným krémom na celú tvár, nepotrebujem si kupovať tri rôzne prípravky. Nuž, skúste sa pozrieť dotyčnej dáme dobre do očí, alebo skôr si počkajte, ako bude vyzerať jej očné okolie o pár  rokov.

Delikátna záležitosť

Pokožka okolo očí je najtenšia na celej tvári. Nenachádzajú sa tu žiadne potné ani tukové žľazy. Okrem toho je mimoriadne namáhaná pri bežných výrazoch tváre, a preto sa tu tvoria mimické vrásky ako prvé. Nie je nič výnimočné vidieť už 20-ročné dievčatá s prvými vejárikmi okolo očí.

Preto je mimoriadne dôležité investovať do kvalitného očného krému, a to hneď od okamihu, ako mladá žena začne používať kozmetiku. Na začiatku starostlivosti o očné okolie je vhodné používať hydratačný krém z radu HYDROBALANCE CONTROL, ktorý sa  svojím zložením stará o hydratáciu očného okolia, a tým zamedzuje vzniku ďalších vrások.  Očný krém proti prvým vráskam RADIANCE CONTROL, ktorý vďaka kaviárovému extraktu pleť intenzívne vyživuje a hydratuje. Na spevnenie očného okolia je určený očný krém z radu ANTI-AGEING COMPLEX. Obsahuje patentovanú zložku PADINAMI®, ktorá urýchľuje tvorbu kyseliny hyalurónovej v spodných vrstvách kože, vďaka čomu posilňuje pevnosť a pružnosť pleti. Pre intenzívnu starostlivosť je určený očný krém z radu SUPREME LIFTING, ktorý vypĺňa a vyhladzuje už vzniknuté vrásky a zároveň bráni vzniku nových.

nuance36_ocne

Ako ho používať?

Očný krém je dôležité nanášať len na  dobre odlíčenú pokožku. Žiadna prebdená noc by nemala slúžiť ako výhovorka na padnutie do postele bez odlíčenia. Vaša pleť sa vám neskôr za sebadisciplínu poďakuje.

Krémová alebo gélová textúra očných krémov NUANCE je špeciálne prispôsobená citlivej pokožke v okolí očí. Práve preto nikdy nenahrádzajte očný krém bežným denným alebo nočným krémom.

Malé množstvo krému aplikujte na pokožku v okolí očí jemným vklepávaním. Postupujte od vonkajšieho očného kútika smerom ku koreňu nosa.. Platí zásada, že všetko s mierou. Pokožku v žiadnom prípade nenaťahujte a nenamáhajte ťahavým roztieraním krému. Spôsobili by ste si vrásky navyše. Nikdy neaplikujte očný krém priamo na viečka. Nezabúdajte, že o očné okolie sa musíme starať pravidelne a dlhodobo. Je preto nevyhnutné aplikovať očný krém ráno aj večer.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Vrásky zo spánku? Aj to je možné

Vedeli ste, že spánok je druhou najčastejšou príčinou tvorby vrások? Presnejšie povedané, nesprávny spánok.

Zhužvaný vankúš – vráskavá tvár

Ročne prespíme v priemere vyše 2500 hodín. Počas nočného odpočinku sa obnovujú bunky a pokožka sa regeneruje. Ak ale vaša tvár odpočíva na zhužvanom vankúši, je to, akoby ste si na tvár kreslili vrásky. Pleť totiž nemá dostatočný prísun vzduchu a trvalý tlak podušky na nej po čase zanechá viditeľné stopy. Týmto spôsobom sa prehlbujú najmä nazolabiálne ryhy, čiže vrásky medzi nosom a hornou perou.

Spite ako misionár

Ak sa chcete tvorbe vrások počas spánku vyhnúť, alebo ju obmedziť, venujte viac pozornosti svojej polohe pri spaní. Na polohu na bruchu, čiže tvárou zaborenou do vankúša, by ste mali zabudnúť. Jednoznačne najvhodnejší je spánok na chrbte na tenkom vankúši. Privysoký vankúš sa vám totiž môže postarať o horizontálne vrásky na krku – a o tie tiež nemáte záujem, nie je tak?

shutterstock_577980190

Spánok na boku

Nevýhodou je, že poloha na chrbte nie je práve najpohodlnejšia a nie každý si dokáže na ňu zvyknúť. Ak celý život spávate na boku, pokúste sa svoju obľúbenú polohu aspoň trochu poupraviť. Posuňte svoj vankúš vyššie tak, aby sa vám dotýkal tváre na spánkoch, približne do výšky nosa. Spodná strana tváre by mala ostať vo vzduchu. Dostatočne pohodlný, a pritom vráskam odolný oddych. Čo poviete? Je možné, že počas spánku sa mimovoľne prevrátite. Tomu sa, pochopiteľne, dá len ťažko zabrániť. Dôležité však je vytvoriť si návyk, na ktorý si telo časom zvykne.

Samozrejme, nezabudnite ani na nočný krém s vysokou koncentráciou výživných látok. Pred jeho aplikáciou musí byť pleť dokonale vyčistená. Jeho účinok zase podporíte sérom. A teraz už dobrú noc, bonne nuit pre krásnu pleť.

nuance_eye_zlata nuance_eye_ruzova nuance_eye_fialova nuance_eye_modra

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope  www.drmax.sk