Blahodarná sila obsiahnutá v jemných sušených lístkoch zeleného čaju je elixírom zdravia a sviežosti pre celé telo. Preto sa už celé stáročia používa na pitie, liečenie i v kozmetike.

Dať si šálku zeleného čaju môže byť väčšou vzpruhou ako silná káva. Okrem povzbudenia však dodá telu aj celý zástup vzácnych látok v podobe antioxidantov, minerálov a flavonoidov, ktoré sa postarajú o vaše telo a pleť ako najlepší lekár. Číňania a Japonci to vedia už od pradávna a využívajú zelený čaj na konzumáciu i v kozmetike. Skúste objaviť jeho prírodnú silu a môžete nájsť nový zdroj energie, krásy a zdravia.

Proti chrípke

Liečivé látky obsiahnuté v zelenom čaji tvoria dlhý zoznam a je možné, že mnoho z ich účinkov vedci ešte neodhalili. Je dokázané, že popíjanie tohto nápoja pomáha predchádzať chrípke a iným vírusovým ochoreniam. Môže za to látka katechín, ktorá dokáže zmierňovať aj príznaky alergie. Má antibakteriálne a protizápalové účinky, takže pitie zeleného čaju má pozitívny účinok aj na zuby a ďasná.

Sušené lístky sú dobrým zdrojom najrôznejších antioxidantov. Či už sú to polyfenoly, ktoré neutralizujú škodlivé látky v tele a chránia pleť pred externými vplyvmi okolia, alebo flavonoidy, ktoré chránia bunky v tele aj pred bujnením rakoviny. Látka tanín podporuje krvný obeh. Tým sa stará nielen o zdravie srdcovo-cievneho systému, ale má pozitívny efekt aj na pokožku, pre ktorú je dobré prekrvenie kľúčové.

Kozmetický poklad

Niet divu, že úžasné účinky zeleného čaju sa intenzívne využívajú aj v kozmetike. Jeho látky dokážu pleť regenerovať, chrániť a udržiavať v mladistvej kondícii. Preto sa často používa pri výrobe prípravkov na citlivú a zapálenú pleť, pridáva sa do krémov proti vráskam a na rozjasnenie pokožky.

nuance19

Silu zeleného čaju využíva aj NUANCE ANTI-AGEING COMPLEX sérum, vďaka čomu sa zlepšuje mikrocirkulácia v pleti, čo podporuje jej lepšie okysličenie a vyživenie. Výsledkom je evidentne pevnejšia a jasnejšia pokožka. Sérum tiež stimuluje tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej a obsahuje aj ďalší prírodný zázrak – kaméliový olej. Užívajte si blahodarné účinky zeleného čaju na vašu pleť najlepšie pri malej domácej relaxácii s šálkou tohto čarovného nápoja v dlaniach.

Kozmetiku NUANCE zakúpite exkluzívne v lekárňach Dr.Max alebo v e-shope www.drmax.sk/nuance

Napíšte komentár

Podeľte sa s nami o Váš názor

  Odoberjate  
Upozorniť ma