Tag

zima

Browsing

Zimná vzpruha pre vašu pleť

Chladné dni klopú na dvere. Pozor, aby vás nezastihli spať na vavrínoch. NUANCE vám pomôže dodať pleti potrebnú hydratáciu a živiny, ktoré bude vaša pleť potrebovať počas zimy. Samozrejme, ruka v ruke so správnou výživou.

Kozmetika a strava. Ako spolu súvisia?

Starostlivosť o pleť zvnútra a zvonka spolu súvisí viac, ako by ste čakali. Ani najlepšia kozmetika nezachráni vašu pleť, ak je dehydrovaná kvôli nedostatku tekutín vo vašom pitnom režime. A naopak, pokiaľ zanedbávate kozmetickú starostlivosť, účinky zdravej stravy na vašej pleti nemusia dostatočne vyniknúť. Ideálne je, ak vyživujúce látky prúdia do pokožky z oboch strán vo vyváženej miere. V zime to môže byť problém. Jedálny lístok je prirodzene chudobnejší na vitamíny. Aj smäd cítime menej ako v lete, i keď príjem tekutín ostáva rovnako dôležitý. Príjem živín dôležitých pre pokožku môžete sčasti nahradiť vhodnou kozmetikou.

shutterstock_758837200

Céčko je správne!

V zimnom období pleť zvlášť ocení zvýšený príjem vitamínov. Vitamín C je dôležitý antioxidant, ktorý pokožku viditeľne rozjasňuje. Tak ako vás niekoľko mesiačikov pomaranča osvieži a rozprúdi mozgovú aktivitu, podobne céčko osvieži aj vašu pleť. V patentovanej forme, alebo v obsahu prírodného extraktu z duly či mandarínky ho obsahuje hneď niekoľko produktov NUANCE: RADIANCE CONTROL denný krém pre normálnu a zmiešanú pleť, aj nočný krém z radu RADIANCE CONTROL.

 

 

nuance26_supreme-lifting-serumRegenerácia s vitamínom E

V zime pleť podlieha nadmernému vysušovaniu kvôli častému striedaniu teplôt. Regeneráciu bunkových membrán zabezpečíte zvýšeným príjmom vitamínu E. V strave ho nájdete napríklad v orechoch alebo olejoch lisovaných za studena. Zvonka ho pleti doprajete napríklad v podobe séra NUANCE SUPREME LIFTING.

shutterstock_405732325

Slnečný vitamín

Obísť nemôžeme ani na vitamín D, nazývaný aj slnečný vitamín. Keď nastanú krátke dni bez priameho slnka, na našej pleti sa to viditeľne odrazí. Déčko sa nachádza najmä v rybách, kaviári, morských plodoch alebo vaječných žĺtkoch. O príjem tohto prepotrebného vitamínu zvonka sa postará aj NUANCE, vďaka extraktom z kaviáru a morských rias.

Na čo ešte myslieť v zime

Všetky produkty NUANCE, osobitne rad HYDROBALANCE CONTROL, majú vynikajúce hydratačné účinky. Podceňovať by ste však nemali ani pitný režim. Aj v zime by váš denný príjem tekutín nemal byť nižší ako 1,5 až 2 litre. Aby ste vplyvom chladného počasia zabránili zvýšenej tvorbe vrások na jemnej pokožke v očnom okolí, nezabúdajte aplikovať očný krém ráno aj večer.

07-2018_nuance_portfolio_warholovsky_1000x650_hydrobalance

 

 

Aby vám úsmev nezamrzol

Ortuť teplomera klesá a vy sa už neviete dočkať pravej zimnej lyžovačky. Užite si ju plnými dúškami. Ani na svahu pod horským slnkom však nezabúdajte na svoju pleť.

Čo s pleťou robí chlad

Chlad predstavuje pre pokožku na tvári obrovskú záťaž. Tá totiž, na rozdiel od iných častí tela, nebýva pred poveternostnými vplyvmi vôbec chránená. Mráz spôsobuje vysušovanie pokožky, ktorá je náchylnejšia na tvorbu vrások. Najmä citlivá pleť preto v zime častejšie šupinatie. Navyše, striedanie teplôt spomaľuje krvný obeh. Následkom toho pokožka často sčervenie, alebo sa na nej objavia aj popraskané drobné žilky.

Mrazuvzdorná výbava

Aby si na zimnej dovolenke vaša pleť oddýchla aspoň tak ako vy, doprajte jej extra starostlivosť. Ráno sa neumývajte tesne pred odchodom von, ale aspoň polhodinu predtým. Po vyčistení pleti naneste na tvár bohatší výživný krém. Napríklad prípravky s obsahom bambuckého masla, sezamového alebo arganového oleja pleti poskytnú potrebnú výživu a hydratáciu zároveň. Do povinnej výbavy na svah jednoznačne patrí aj ochranný krém s vysokým UV filtrom a balzam na pery.

shutterstock_491554666

Večerný wellness aj pre pleť

Po skvelom dni doprajte regeneráciu celému telu aj pokožke. Pleti doprajete zaslúžený wellness nanesením výživného séra a krému s obsahom prírodných regeneračných zložiek. Raz týždenne si urobte čas na vyživujúcu masku. Pokiaľ na svoju pleť nezabudnete, na zimnej dovolenke si nielen oddýchnete, ale aj omladnete a budete žiariť ešte oveľa viac.

shutterstock_68320939

Pripravte pleť na zimu

Po horúcom lete a premenlivej jeseni nastali chladnejšie dni a prvé mrazy, ktoré predstavujú pre pleť obrovskú záťaž. V zime navyše klesá vlhkosť vzduchu, čím pleť stráca prirodzenú ochranu.  Je preto namieste pripraviť svoju pleť na zimu. 

Výživná ochrana pre pleť

Kým v lete máme tendenciu siahať po ľahších hydratačných sérach a krémoch, v zime by sme pleti mali dopriať bohatšie a výživnejšie prípravky, napríklad s obsahom bambuckého masla alebo kaméliového oleja. Tie pleti dodajú potrebnú výživu. Okrem toho zabránia aj nadmernému vysušovaniu, ktoré hrozí pri častom striedaní studeného vzduchu vonku a teplého vo vykúrenom interiéri.

Slnko našej pleti dodáva zdravú farbu a vitamín D, v zime vyzeráme o poznanie bledšie. Namiesto solária, ktoré má na pokožku negatívny vplyv, rozžiarte pleť radšej prírodnými prostriedkami. O prirodzené tónovanie pleti sa postará napríklad mandarínka. Pleti ju môžete dopriať použitím krému s obsahom extraktu z jej dužiny. Nájdete ho napríklad v dennom kréme pre normálnu a zmiešanú pleť aj v nočnom kréme pre všetky typy pleti z radu RADIANCE CONTROL.

nuance85

Okrem kozmetickej starostlivosti nezabudnite v zime dodržiavať pravidelný pitný režim a doprajte si dennú porciu vitamínov v podobe ovocia a zeleniny. S dostatočnou výživou zvnútra aj zvonka vašu pleť nezaskočí ani najtuhší mráz.

shutterstock_522206131